SAVYBĖS APGYVENDINIMAS RUSIJOJE Bendra informacija


SAVYBĖS APGYVENDINIMAS RUSIJOJE Bendra informacija

Rusija (iš graikų Ρωσία -. Rusijos Federacija), oficialus pavadinimas - Rusijos Federacija -State Rytų Europoje ir Šiaurės Azijoje. Gyventojų 146 519 000 žmonių, kurie yra 9 pasaulyje. Teritorija Rusijos Federacija 17,407,125 km2. Pagal šį indeksą, mūsų šalis užima pirmąją vietą pasaulyje.
Miestas Maskvoje yra sostinė ir didžiausias miestas su daugiau nei 12 milijonų gyventojų.
Oficiali kalba yra rusų.
Pasak vyriausybės tipas yra mišrus Rusijos respublika. Gegužė 2012, šalies prezidentas Vladimiras Putinas,
Rusijos Federacija susideda iš 85 temų, iš kurių 46 yra vadinama regionų, 22 respublikas, 9 teritorijų, 3 - Miestai federalinės reikšmės, 4 -. Autonominių regionų ir 1 autonominiame regione
Rusija ribojasi su aštuoniolika šalių (didžiausias pasaulyje), įskaitant du iš dalies pripažino (Abchazija ir Pietų Osetija) ant žemės su Norvegijos, Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Gruzijos, Azerbaidžano, Kazachstano, Kinijos, Mongolijos, Šiaurės Korėjoje; jūra su Japonija ir JAV.
Rusijoje yra tarptautinė būklė, kuriai būdingas didelis etninės ir kultūrinės įvairovės. Dauguma (apie 75%) gyventojų laiko save Ortodoksas, todėl Rusijai šalies su didžiausia stačiatikių gyventojų pasaulyje.
Pasak Pasaulio banko, į PGP BVP 2014 m nuo 3.745 trilijonų (25 US $ 636 vienam asmeniui) dydžio. Valiuta - Rusijos rublis (vidutiniškai 2015 - 60 rublių už 1 JAV dolerį).
. Be to, Rusija yra viena iš pirmaujančių kosminių jėgų pasaulyje, turinti branduolinių ginklų, nuolatinį narį JT Saugumo Tarybos
istoriją
Rusijos valstybingumo tęstinumas
Senas Rusijos valstybinė (862 - Vidutinės XIII a).
Rusų Kunigaikštystė (XII amžiaus vidurio -. pradžia XVI amžiuje)
Rusijos valstybinė (iš XV amžiaus pabaigoje - spalio 22, 1721 sausio 16, 1547 - Maskvos Didžiosios Kunigaikštystės, tada rusų karalystė).
Rusijos imperijos (spalio 22, 1721 - rugsėjo 1 1917),.
Slovakijos Respublikos stojimas (1 rugsėjis - 25 spalis (lapkričio 7)., 1917)
Rusijos Tarybų Federacinė Socialistinė Respublika (įkurta spalio 25 (lapkričio 7), 1917, 1922 ir 1991 SSRS).
Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjunga (gruodžio 30, 1922 -. gruodžio 26, 1991)
Rusija ar Rusijos Federacijos (iš RTFSR pervadinimas nuo gruodžio 25, 1991).
pagal oficialią Rusijos poziciją, Rusijos valstybė, Čekijos Respublika, RSFSR, TSRS ir Rusijos Federacija - A tarpvalstybinių santykių narys, tas pats dalykas tarptautinė . teisės nenustoja egzistuoti
Rusijos Federacija yra, kartu su kitų buvusių sovietinių respublikų, teisių perėmėja SSRS, ir Sovietų Sąjungos - Rusijos Federacija, valstybės pirmtaką. Savo ruožtu, Sovietų Sąjunga dalinai sumą tarptautinių įsipareigojimų pripažintą yra juridinis įpėdinis Čekijos Respublikos, paskelbė kurį Laikinosios vyriausybės aktu 1917 rugsėjo 1 d ir truko iki lapkričio 7 (spalio 25) 1917 ir galiausiai, Slovakijos Respublika yra teisių perėmėja Rusijos imperijos. Abipusiu susitarimu, NVS valstybėse narėse, buvo nuspręsta atsižvelgti į Rusijos Federaciją, kaip perėmėja SSRS su visais jo padariniais, įskaitant perėjimą į Rusijos Federaciją, nuolatinė JT Saugumo Tarybos narių ir pagal Rusijos Federacijos branduolinės galios statusą, kaip apibrėžta Sutartyje dėl neplatinimo branduolinio ginklo pripažinimo valstybės 1968. Rusijos Federacija taip pat gali būti laikomas Rusijos imperijos įpėdiniu, tik šių teisių ir pareigų, kurios yra pripažintos ne SSRS, o tada persikėlė į jos, kaip eilės po 1991 kiek ir per Rusijos imperijos, kurią Rusija sutiko perimti įsipareigojimus savanoriškai.
fizinės charakteristikos
geografinė padėtis
Rusijos Federacijoje turi apie 17,407,125 km 2 (pirmoji vieta, teritorijos tarp pasaulio šalių) plotą. Rusija visiškai įsikūręs šiauriniame pusrutulyje, Eurazijos šiaurėje, skalauja Ramiojo ir Arkties vandenynų jūrose, taip pat Baltijos, Juodosios ir Azovo jūrose Atlanto vandenyne ir Kaspijos jūros, su ilgiausia pakrantės pasaulyje (37.653 km). Uralo kalnai ir Kuma-Manych depresija padalinti Rusiją į Europos ir Azijos pusės.
Extreme Šiaurės taškas Rusijoje Cape sparnus ant Rudolf Franz Josef (81 ° 51 'N) salyno saloje, ekstremalios šiaurinė žemyninė taškas yra Žaliasis Chelyuskin ant Taimyro pusiasalyje ( 77 ° 43 'šiaurės platumos,). East Point - Ratmanova sala Beringo sąsiaurį (169 ° 0 'rytų ilgumos) yra į rytus taškas KONTINENTŲ Žaliojo Dezhnev Čiukotka (169 ° 39' rytų ilgumos). Extreme pietų taškas Rusijos yra ant Dagestane ir Azerbaidžane sienos iki kalno Bazarduzu (41 ° 11 'N) pietvakarius. Extreme Vakarų taškas yra Kaliningrado srities Baltijos nerijos Gdansko įlankos Baltijos jūroje (19 ° 38 'In. D.). Rusijos ilgis iš vakarų į rytus yra beveik 10 000 km, iš šiaurės į pietus daugiau nei 4000 km.
Geologinės struktūros
Rusijoje išsiskiria platforma ir sulankstyti regionai. Europos dalis Rusijos įsikūręs Rytų Europos platformoje. Platformos meluoti vulkaninės kilmės ir metamorfinė uolienas prekambro. Teritorija tarp Uralo kalnų ir upės Jeniseiskas užimtas jaunas Vakarų Sibiro platformos. Į Jenisiejus rytuose yra senovės Sibiro platforma, išplečiantis upės Lena ir susijusių daugiausia Vidurio Sibiro plokščiakalnis. Tuo perono krašto, yra turinčio naftos, gamtinių dujų ir anglies. Norėdami užlenkti regioną Rusija priklausyti Baltijos skydas, Uralo, Altajaus, Uralo-Mongolijos kartus diržo Epipaleozoic, šiaurės vakarinėje dalyje kartus diržas Ramiojo vandenyno ir nedidelė dalis išorinės zonos Viduržemio jūros sulankstyti diržą. Aukščiausios Kalnai yra Kaukaze ir priklauso jaunas sulankstyti diržo. Sulankstyti sritys yra pagrindiniai rezervai metalų rūdų.
Sibiro platforma epiarheysky amžių. Dėl Sibiro platformos susijusi didžiausia Rusijos indėliai iš akmens anglių, kalio ir akmens druskos, naftos ir dujų danga; spąstai Invazija su vario-nikelio indėlių Norilskas, ir deimantų Kimberlitas vamzdžių.
Apima 2 senovės platformos rifas Baikalas, Salair, Kaledonijos ir HERCININIS lankstymo į Uralo-Mongolijos kartus diržu Epipaleozoic struktūrą. Jenisejus-Sajanas-Baikalo regione ir Riphean Baikalas lankstymo rėmeliai Sibiro platformą. Palei sieną su Rytų Europos platformos yra Preduralsky nedidelis baseinas užpildyti Permė sluoksniai bitumines akmens anglis indėlius į šiaurę ir kalio vidurinės dalies baseine.
"Pacific Sulenkite diržas Rusijoje atstovauja kraštutinio šiaurės vakarinėje dalyje, į kurių ribos yra senovės anksto Riphean matricos, iš mezozoinė era plotas ir Cenozoic lankstymo ir šiuolaikinės tektonicznie aktyvios zonos. Į Verchojansko-Čiukčių regionas žinomas aukso indėliai, susiję su jurajskich Žemutinė kreidinių granito Invazija, taip pat alavo, volframo ir gyvsidabrio. Pagrindiniai anglies klodai yra į lovio ir melasos Predverhoyanskogo Zyryanskaya depresija. Vakarų-Kamčiatkos kartus sistema yra Klasikinis geosynclinal kompleksas viršutinės kreidos, kuris iškaltas ant granito gneisas ir schists iš mafijos-rūsyje, o po lankstymo buvo absorbuojamas paleogeno-neogenas akmenis. Rytinė zona pasižymi iškaltas šiuolaikinės volcanism (28 aktyvūs ugnikalniai).
Kurilų salų lankas, sudarytas iš didelių ir mažų griovelių, turi 39 aktyvių ugnikalnių, ir susideda iš kreidos ir kvartero vulkaninių-nuosėdinių ir vulkaninių darinių. Dougas suskaidyta sistema jaunų kryžminių grabenus, ir priešais jo priekyje ir ant rytinės Kamčiatkos tranšėjoje yra.
Sachalino Cenozoic sulankstyti regionas yra padalintas į rytų ir vakarų zonose atskirtų Centrinės Graben Sachalino. Su Šiaurės Sachalino baseino yra susiję su naftos ir dujų) bei uolų vidurį miocenas salų tik anglies nuosėdas.
Reljefo, vidaus vandens, mineralų, dirvožemio,
daugiau nei 70% Rusijos teritorijoje užima lygumos ir žemumos. Vakarinė dalis šalies glūdi didžioji Rytų Europos lyguma, yra būdinga tai, kad lygumų ir kalvų kaitos. Meridionāls pailgos ketera Uralo dalybos Rytų Europos lyguma ir Vakarų Sibiro lyguma. Į pastarųjų rytuose yra Central plateau į izoliuotų kalnų, palaipsniui pereinantis į centrinę Jakutskas lygumoje.
Pietiniuose ir rytiniuose šalies dalys yra daugiausia kalnuota. Kraštutiniu pietų Europos dalis šiaurinėje atkarpoje didelių griovelių Kaukazo (čia jis yra aukščiausias kalnas Rusijoje, Elbrusą, 5642 m), Sibiro pietuose - Altajaus, Vakarų ir Rytų Sajanas tampa Highlands ir kitų kalnų. Šiaurės rytų Sibiro ir Tolimųjų Rytų - regionai paplitimas vidutinio aukščio kalnų, tokių kaip Sichote Alina, į Verchojansko, Cherskii ir OE Kamčiatkos pusiasalis (ten, kur yra didžiausias ugnikalnis Euroazijos - Kluchevskoy, 4750 m) ir Kurilų salos Kraštutiniu Rytai - ugnikalnių teritorija. Yra daugiau nei 200, ir apie 50 aktyvus.
Rusija yra viena iš turtingiausių pasaulio šalių vandens išteklių. Šalis turi vieną iš didžiausių pasaulio rezervų gėlo vandens. Paviršinis vanduo užima 12,4% iš Rusijos teritorijoje, su 84% paviršinio vandens yra sutelkta į Uralo rytuose. Vandens struktūroje dominuoja gamybos poreikius.
Didžiausias gėlavandenis ežeras - Baikalas rytinėje šalies dalyje (apie 31.700 km2), kuris yra giliausias ežeras pasaulyje.
Šalyje gausu įvairių mineralų. Naftos atsargos buvo ištirta visų pirma, beveik visuose šalies regionuose, ypač Tyumen regione, Sachalino, Baškirija, taip pat ant lentynos apimtis; Gamtinės dujos į Jamalo nencų autonominė apygarda. Daugiau nei 70% Rusijos teritorijoje - iš rizikingo žemės zona. Vegetacijos metu daugelyje Rusijos yra 2-4 mėnesiai. Tuo pačiu metu Rusija yra 9% visų ariamos produktyvaus pasaulio sausumos ir daugiau kaip 50% visų pasaulio juodžemis.
Rusijos pozicija šiaurinėje Eurazijos (šalies teritorija daugiausia yra į vakarus nuo 50 ° šiaurės platumos), lėmė jos vietą Arktyje, sub-Arkties, vidutinio klimato ir iš dalies subtropikų klimatas. Teritorijos dalis yra vidutinio klimato zonoje. Dėl klimato įvairovė taip pat priklauso nuo topografinės ir artumo arba atokumo vandenyno.
Platumos Paskirstymas pagal zona yra labiausiai išreikštas lygumose. Labiausiai pilnas asortimentas natūralių plotų su Europos šalies dalyje, kur šiaurės-pietų ciklas per Arkties dykumos, tundra, miško tundra, taiga miškai, mišrūs miškai, miškų stepių, stepių, pusiau dykumos teritorijoje. . Su paaukštinimo į rytus klimatas tampa labiau žemyninis, gamtos teritorijų platumos diapazone skaičius yra gerokai sumažintas
Vidutinis sausio temperatūra skirtinguose regionuose svyruoja nuo 6 iki -50 ° C, liepos 1 iki 25 ° C; kritulių nuo 150 iki 2000 mm per metus. Amžinojo įšalo (sritys Sibire ir Tolimuosiuose Rytuose) užima 65% Rusijos teritorijoje.
Didžiausia temperatūra istorijoje šiuolaikinės Rusijos teritorijoje buvo +45,4 ° C temperatūroje orų stotelės Utena (Kalmykia) (2010 liepos 12). Žemiausia temperatūra užfiksuota neoficialiai Oimiakonas. Akademikas Sergejus Obruchev žiemos 1924 įrašė -71.2 ° C. Maksimalus oro temperatūrų skirtumas. 116,6 ° C, šis rodiklis Rusija užima pirmą vietą pasaulyje
Flora
Flora Rusiją yra apie 24 700 augalų rūšių, iš kurių apie 11 400 rūšių kraujagyslių, 1137 - samanos, 9000 - dumbliai, 3000 - kerpės ir 159 - paparčiai. Turtingiausias augalų rūšių Kaukazo (6000) ir Tolimųjų Rytų (1900-2000), prastos -. Sibiro Arkties salos (100-150)
miško žemę Rusijoje yra 45,4% ir sudaro 796.2 mln ha ..
Teritorijos ir įvairių gamtos zonas platybės apibrėžti turtinga flora ir fauna. Arkties dykumas Tolimųjų Šiaurės plačiai atstovaujamas samanos, Polar aguonos, Vėdryniniai. Tundra papildomas jų nykštukė beržo, gluosnio, alksnio. Dėl miškų tundra būdingas eglės, eglės, pušies, maumedžio. Į pietus zonoje prasideda plačialapių miškų ąžuolo, klevo, liepos, skroblo. Be Amūro regione yra daug retų rūšių medžių daug: ąžuolas mongolų, Mandžiūrijos klevo, guobos, graikinių riešutų. Miške stepių ir stepių regionuose - ąžuolo miškai, žolės, grūdai. Juodosios jūros dominuoja subtropikų miškams ąžuolo Fluffy, kadagių, Boxwood alksnio.
Rusijoje 41 103 nacionalinio parko ir išsaugoti.
Faunos
Arkties tundra ir ten yra arktinė lapė, karibu, Arkties kiškių, ruoniai, jūrų vėplio, baltoji meška. Miške, namų lokiai, lūšys, Wolverine, Briedis, Sabalas, šermuonėlis, burundukų, voveres, tetervinas lizdą, tetervinų, grouses, geniai, riešutų spaustukai. Lapuočių miškuose yra šernų, elnių, audinės, ir daug rūšių paukščių ir driežų. Atsižvelgiant į Tolimuosius Rytus miškuose - reta Usūris tigrai, lokiai, elniai. Tarp stepių zonoje gyvūnų vyrauja smulkūs graužikai, daug saiga, barsukai, lapės ir didelių stepių paukščių. Dykumoje, yra gazelių, šakalai, smėlio katės, ir daug graužikai. Kaukazo regione gyvena kalnų ožkos, Kaukazo elnių, Porcupine, leopardo, hiena, lokių, taip pat daug roplių.
Vyriausybės
pagrindai valstybė sistema
Rusijoje - Federacinė Respublika prezidento tipas (atsižvelgiant į Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Dmitrijaus Medvedevo, pirmininko pavaduotojas Valstybės Dūmos Olegas žodžių Morozov, buvęs federacijos tarybos pirmininkas Sergejus Mironovas Pagal kitą nuomone (Konstitucinio Teismo Rusijos Federacijos, vienas iš dabartinės Konstitucijai Zorkin autorių pirmininkas, taip pat tarptautinių ekspertų studijuojančių mišrią valdymo formą, Robert Elgie ir Matthew Shugart ..) - prezidento - parlamentinė Respublika su plačiomis pirmininko įgaliojimai.
pagrindinis įstatymas valstybė yra Konstitucija, priimta 1993 šiuo metu Rusijos Konstitucijoje veikia su tam tikrais pakeitimais, kurios buvo priimtos 2008 Šie pakeitimai padidintų Prezidentūra gyvenimą nuo 4 iki 6 metų, o valstybės Dūmą nuo 4 iki 5 metų, ji gavo platų tarptautinį atsaką.
Pagrindiniai Rusijos valstybinės institucijos susiformavo pirmaisiais nepriklausomos šalies vystymosi, tačiau didelio masto transformacijų 2000 pradžioje, žinoma, buvo metų didelių pokyčių teisinėje sistemoje jų veiklai.
federalinė struktūra
Rusija yra šalis su federalinės sistemos , Rusijos Federacijoje 85 lygių subjektų rūšis Federacijos, įskaitant 22 respublikų, 9 teritorijose, 46 regionų, 3 miestų federalinės reikšmės, 1 autonominiame regione, 4 autonominių regionų.
Viešųjų institucijų federacija sistema apibrėžiama nustatytų Federacijos bendrųjų principų. Kiekviename regione yra teisėkūros (atstovas) kūnas (Parlamentas, Teisėkūros asamblėjos) ir vykdomoji institucija (Vyriausybės). Be daug, ten taip pat yra vyresnysis vadovas (prezidentas, valdytojas), kurie įgaliotai teisėkūros institucijų federacijos remiantis Rusijos prezidentas pasiūlymą pozicija, ir gali tarnauti neribotą skaičių kartų.
Rusija taip pat skirstomi į 9 federalines apygardas, kurių kiekvienas valdo įgaliotasis atstovas Rusijos prezidentas.
regionai turi savo administracinį-teritorinį padalinį. Kaip taisyklė, pagrindiniai administraciniai ir teritoriniai vienetai Federacijos srityse ir miestuose regionų (respublikinio, regioninio, rajono) znacheniya.Nachalo formyKonets formos
Vykdomoji galia
valstybės vadovo yra pirmininke, šiuo metu Vladimiras Putinas. Vadovo pareigas valstybės Prezidento padeda Ministrui Pirmininkui - Dabar Dmitrijų Medvedevą. Premjeras užima pirmininko poziciją mirties ar atsistatydinimo Pastaruoju atveju.
Prezidentas renkamas šešerių metų kadencijai slaptu balsavimu tiesiogine visuotine rinkimų teise, tas pats asmuo negali pirmininkauti ilgiau nei dvi kadencijas iš eilės. Konstitucinių nuostatų, numatančių šešerių metų kadencijai prezidento pasirodė 2008 m. Anksčiau prezidentas renkamas kas ketverius metus.
Led vyriausybę Ministrui Pirmininkui. Vyriausybė susideda iš pavaduotojų premjeras, ministrai ir padalinių vadovų, kurie neturi ministrų postą, tačiau oficialiai prilyginti ministrai statusą. Kiekybinė sudėtis ir struktūra vyriausybės nereglamentuoja teisės ir nustato pirmininkas.
Prezidentas turi svarbių galių: žinion užsienio politiką, yra Aukščiausiasis vadas kariuomenės, su Valstybės Dūmos ministro pirmininko sutikimą, priima Vyriausybės atsistatydinimą, ne Ministro Pirmininko teikimu skiria Vyriausybės pavaduotojai pirmininką ir federaliniai ministrai ir atleisti juos iš pareigų, vadovaujama Saugumo Tarybos, skiria ir atleidžia vadus kariuomenės, turi teisę siūlyti į valstybės Dūmą iš kandidatų į pirmininko centrinio banko paštu (ne vyriausybės nariai). Agresijos ar tiesioginė grėsmė agresijos atveju, Prezidentas turi teisę paskelbti karo padėtį visoje šalyje arba tam tikruose regionuose, bet nedelsdama praneša apie savo sprendimą Federalinio susirinkimo. Ji turi teisę leisti dekretus, kurie yra privalomi visai Rusijos teritorijos (dekretai negali prieštarauti federalinių įstatymų). . Ji taip pat turi kitų galių skaičių
Pirmininkas gali būti apkalta dėl Federacijos Tarybos, su sąlyga, kad Valstybės Dūma išplėstas aukštos išdavystės ar kito sunkaus nusikaltimo ir teigiamų išvadų aukščiausiųjų ir Konstitucinių Teismų akivaizdoje mokesčius.
Teisėkūros asamblėjos
įstatymų leidžiamoji galia Federacinės Asamblėjos - parlamente, sudarytas iš dviejų kamerų kiekis: Federacijos Tarybos ir valstybės Dūmos. Federacija Tarybą sudaro po du atstovus iš kiekvienos federacijos tema. 1993 metais, Federacijos Tarybos nariai buvo renkami gyventojų. 1995 jie buvo pakeisti valdytojus ir garsiakalbiai regioninių įstatymų leidybos, bet nuo 2000 - skiria ir išrinktiems atstovams, atitinkamai, vykdomosios ir teisėkūros institucijų federacijos. Valstybės Dūma sudaro 450 deputatai renkami visuotiniu balsavimu dėl partijų sąrašus dėl 5 metų laikotarpiui (iki 31 gruodžio 2008 4 metų).
Teismų sistema
Teisminė valdžia vykdo teismai: Konstitucinis Teismas, bendrosios kompetencijos teismai, vadovaujama Aukščiausiojo Teismo ir teismų arbitražo taip pat pavaldus Aukščiausiajam Teismui. Teismai Federacijos subjektuose sistemos taip pat apima teisėjus.
Kontroliuoti žmogaus teisių ir laisvių valstybinių įstaigų ir pareigūnų veiklą vadovaujantis ketinama atlikti Žmogaus teisių komisaras Rusijos Federacijoje. Pirmą kartą Rusijos praktikos institutas pristatė Rusijos Federacijos Konstitucinio Teismo 1993 (dalyje "e" 103 straipsnio 1 dalis), kuriame teigiama, kad ombudsmenas skiria Valstybės Dūmos ir veikia pagal federalinės konstitucinėje teisėje. Į naudodamasis savo autoritetu komisaras yra nepriklausomas ir neatsiskaito valdžios institucijų ir pareigūnų.
Politinės partijos
, kaip rugsėjo 7, 2015, Rusija oficialiai yra 78 registruotos politinės partijos, įskaitant Valstybės Dūmos yra keturi: "Vieningoji Rusija", " komunistų partija "," tikroji Rusija "ir" Liberalų demokratų partija ".
užsienio politika
Rusija ir toliau Sovietų Sąjungos narystę Jungtinių Tautų (įskaitant nuolatinės saugumo Tarybos nario statusu) ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis, dalyvavimas tarptautinėse sutartyse SSRS, perėmė išorinę skolą buvusios SSRS, ją praėjo visas Tarybų Sąjungos užsienio turtą į savo visumą.
tarptautiniuose santykiuose, federacija veikia kaip teisių perėmėja Sovietų Sąjungos, bet šis statusas ginčija atskirų valstybių ir lieka diskusijų objektu.
Rusija yra viena iš pagrindinių narių tarptautinės bendruomenės. Kaip viena iš penkių nuolatinių narių JT Saugumo Taryba tebėra vienas iš tradicinių didžiųjų ir turi ypatingą atsakomybę už tarptautinės taikos ir saugumo palaikymą. . Per metus 1997-2014, Rusija taip pat yra dalis "didžiojo aštuoni" - neformalaus sąjungos ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse. Jis yra daugelio kitų tarptautinių organizacijų, įskaitant Europos Tarybos ir ESBO narė. Ypač svarbus organizacijos žaisti Rusijos užsienio politikos prasidejo buvusios Sovietų Sąjungos daugiausia pagal Rusijos Vadovavimas: NVS, EurAsEC, KSSO ir ŠBO. Rusija kartu su Baltarusija sudaryti federacinę valstybę.
2014, kartu su Baltarusijos ir Kazachstano tapo vienu iš steigėjų šalių Eurazijos ekonominės sąjungos (EAEB), įsteigta remiantis EurAsEC muitų sąjungos, kuri veikia nuo sausio 1 d 2015 pagrindu
Rusijos užsienio politikos lemia pirmininko šalies ir užsienio reikalų ministerija. Rusija siekia kelių vektorių užsienio politiką. Jis palaiko diplomatinius santykius su 191 šalių ir turi diplomatines atstovybes 144 šalyse. Rusija neturi diplomatinius santykius su Butano ir Saliamono salų.
Karyba
istoriją ir vaidmenį šalies
ginkluotųjų pajėgų tradiciškai vaidino labai svarbų vaidmenį Rusijos gyvenime. Rusijos ginkluotųjų pajėgų (kariuomenės) yra valstybės karinė organizacija, Rusijos Federacijos gynybos pagrindas. Pagal Federalinio įstatymo № 61 FZ Gegužės 31, 1996 "Dėl gynybos", ginkluotosios pajėgos yra atmušti agresiją, nukreiptą prieš Rusijos Federaciją, dėl ginkluotos gynybos nuo vientisumą ir Rusijos Federacijos teritorijoje, taip pat atlikti užduotis pagal Federalinis Konstitucinis įstatymai, federalinius įstatymus ir tarptautinės sutartys Rusijos Federacijoje. iš
kovo 5, 2010 Rusijos kariuomenės 1 mln žmonių (5 pasaulyje), skaičius. 2010 metais už kariuomenės biudžetas buvo skirta 40,3 milijardų dolerių. Rusijos ginkluotosios pajėgos yra skirstomi į tris grupes: kariuomenė, oro pajėgų, laivyno; ir trys nepriklausomi rūšių karių: kariuomenė oro ir kosmoso gynybos, strateginiai raketų pajėgų, oro desanto kariuomenės. Be to, ginkluotųjų pajėgų ir kariuomenės, karinių darinių ir įstaigų, kuriose karinė tarnyba yra neįtrauktų rūšių ir nepriklausoma natūra ginkluotųjų pajėgų galas: į
Vidaus reikalų ministerijos,
civilinės gynybos karių MOE;
užsienio žvalgybos tarnyba;
organai FSB (įskaitant sienos )
. institucijos FSO (įskaitant specialios komunikacijos ir informacijos)
. Supreme Commander ginkluotųjų pajėgų Rusijos Federacijos Prezidento
įgijimas ginkluotųjų pajėgų vykdomas mišrus būdas: pagal prievolę piliečių karinę tarnybą ant eksteritorialios pagrindu ir savanoriškumo Rusijos piliečių pajamų ir užsienio subjektams karinė tarnyba.
apeliacinis skundas turi būti vyrai piliečiai, kurių amžius nuo 18 iki 27 metų. Neribota nuo sausio 01 2008 - 12 mėn.
Karinei tarnybai piliečių Rusijos Federacijos priimtas tarp 18 ir 40 metų amžiaus ir užsienio piliečių metų nuo 18 iki 30 metų sutartį. ., Sutarties terminas - tris, penkis ar dešimt metų
branduolinių ginklų
2013, ten buvo 1480 branduolinių kovinių galvučių Rusijoje. Branduolinės pajėgos dislokuotos keliais aplinkoje ir yra pagrindinis garantas karinės jėgos prieš Rusiją nenaudojimo kitų valstybių. Pagal naująją karinę doktriną, Rusija pasilieka teisę panaudoti branduolinį ginklą kaip atsakas į agresiją su masinio naikinimo ginklų ir agresija, naudojant įprastinių ginklų naudojimo, kai gresia egzistavimui valstybei.
Ekonomika
Rusija yra klasifikuojama kaip žemės ūkio ir pramonės šalyse. Rusijos ekonomika yra šeštas tarp šalių pagal BVP PPP visame pasaulyje. BVP apimtis PGP Pasaulio banko 2014 m sudarė 3.745 trln. $, Nominalaus BVP apimtis 2014 m padidėjo 0,6% ir sudarė 1.861 mlrd. $. Nuo 2013 Rusijos ekonomikos dalį pasaulio ekonomikoje 3.3%.
Pasak Pasaulio banko, Rusijos BVP, tenkantis vienam gyventojui pagal PGP 2013 metais buvo 24.120 $, pagal šį rodiklį Rusija yra tarp 50 geriausių geriausių pasaulio šalių, prieš visų NVS.
sektorinė struktūra Rusijos BVP (2011 duomenys):
žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės, 3,6%
kasybos - 9,1%
produkcijos - 13,6%
elektros energijos pramonėje - 3,2%
statyba - 5,5%
didmeninės ir mažmeninę prekybą - 16,2%
transportas ir ryšiai - 7,5%
švietimo ir sveikatos - 5,7%
Finansai ir paslaugos - 14,0%
viešojo administravimo ir karinio saugumo - 5,0%
mokesčiai -15,1%
BVP augimas dėl 2010- 2011 metų buvo 8,7%. 2011, investicijos Rusijoje pasiekė rekordą per pastaruosius 20 metų iš 370 mlrd. JAV dolerių per metus lygį. Taigi, kiekvienam daugiau nei $ 1 mlrd dieną buvo investuota į Rusijos ekonomiką. Per pastaruosius 20 metų, Rusijos ekonomika buvo investuota daugiau nei 2,5 $ trilijono.
Valiuta - Rusijos rublis, vidutiniškai už 2015 m 67 rublių už 1 JAV dolerį. Prekybos vienetas - Penny, 1/100 dalis rublio. Emisijos centrinio banko šalies -. Centrinis Bankas Rusijos
vidutinių pajamų gyventojai - 22,3 tūkstančių rublių, vidutinis darbo užmokestis -. 26,5 tūkst nedarbo lygis -. 5,2% (nuo 2012 m).
Vidutinis mėnesinis vardinis atlyginimas darbuotojui Rusija sudarė 29 900 rublių prie 2013 m per mėnesį.
pramonės
2014 m, pramonės dalis BVP buvo 36,3%. Dirbančių pramonėje žmonių skaičius -. 27,8% gyventojų
apimties bendrosios pridėtinės vertės (BPV) į apdirbamąją pramonę Rusijoje 2007 metais sudarė 196 mlrd $, pagal šį rodiklį, Rusija yra 9 vieta pasaulyje .. Iki 2011 m BPV pakilo iki $ 252.000.000.000 dalis apdirbamosios pramonės pramonės produkcijos Rusijoje - .. 66% (2007 duomenys)
per 2000-ųjų Rusijos gamybos pramonėje yra pastovus augimas, nutrūko tik dėl pasaulinės ekonomikos krizės 2008-2009 m Š. Nuo 1999 iki 2011 m pramonės produkcijos indeksas Rusijoje išaugo 82%, įskaitant maisto produktų - 80%, gamybos mašinų ir įrangos - 74%, gamyba, elektros ir optinės įrangos - 231%, transporto priemonių ir įrangos gamyba - 29%, metalurgija - 67%, chemijos pramonės - 62%. Dėl augimo tempas, lenkia pasaulio vidurkį, Rusija sugebėjo padidinti savo dalį pasaulio gamybos nuo 0,9% 2002 metais iki 2,1% 2010 m pridėtinės vertės. Pastaraisiais metais bendrosios pridėtinės vertės apimtis apdirbamosios pramonės aplenkė Rusiją, tokios šalys kaip Ispanija, Kanada, Meksika, ir Indonezija.
Apdirbamosios pramonės struktūros požiūriu gamyba (2009 duomenys):
Maisto pramonė - 19,3%
lengvosios pramonės - 1,3 %
medienos apdirbimo ir gamyba medienos gaminiais, celiuliozės ir popieriaus gamybai; leidyba ir spausdinimas - 5,0%
Kokso ir naftos produktų - 18,5%
chemijos pramonė, guma ir plastikiniai gaminiai - 10,0%
Kitų nemetalo mineralinių produktų - 4,8%
Metalurgija - 16,7%
mechanika - 19 , 1%
iš visų pramonės šakų Rusijoje yra atžvilgiu stipriausias iki 1991, yra elektros ir optinės įrangos, chemijos gamyba ir kitos produkcijos, gavybos kuro ir energijos mineralų, celiuliozės ir popieriaus, leidybos ir spausdinimo gamyba veikla, metalurgijos pramonė ir gamyba, metalo gaminių gamyba, gamyba ir platinimas elektros, dujų ir vandens.
Žemės ūkio
veiklos rūšių bendroji pridėtinė žemės ūkyje, medžioklėje ir miškininkystėje Rusijoje vertės apimtis - 1,53 trilijono. rublių (2009 m.) Pasak Rosstat, 2007 m bendras BVP žemės ūkio Rusijoje siekė 2.0996 trln. RUB., Iš kurių augalininkystė (žemės) sudarė 1.1749 trln. Rublių. (55.96%), o gyvulininkystės 924,7 milijardų. Rublių (44,04%). Tarp daugelio produktų gamintojų daviau namų ūkius (48.75% arba į 1.0236 trilijono rublių sumą ..); Antroje vietoje žemės ūkio organizacijos, kurioje buvo 43.76% arba 918.7 mlrd patrinti..; Mažiausiai norma 7.49% ūkių į 157,3 mlrd. Rublių sumą.
Nuo 1999 iki 2008 m, gamybos žemės ūkio Rusijos Federacijos padidėjo 55%.
Rusijoje yra 10% visų ariamos žemės pasaulyje. Daugiau nei 4/5 ariamos žemės Rusijoje sukoncentruota Vidurio Volgos regione, Šiaurės Kaukaze, Uralo ir Vakarų Sibiro. Pagrindiniai augalai: grūdinės kultūros, cukriniai runkeliai, saulėgrąžos, bulvės, linai. 2008, 108 mln. Tonų grūdų derliui Rusijoje, yra didžiausias derlius nuo 1990 m. 2008, 29,1 milijonų eurų. Tonų cukrinių runkelių, 28,9 mln. Tonų bulvių, 13,0 mln. T, 7,3 mln. Tonų saulėgrąžų. Buvo pagaminta Rusijoje
2011 metais Rusijoje buvo rekordinis derlius cukrinių runkelių ( 46.2 mln. t), dėl kurių šalis perėjo runkelių cukraus eksporto dideliais kiekiais. Įrašų derlius rapsų taip pat renkami (1,1 mln. T), sojų pupelės (1,6 mln. T), saulėgrąžų (9,6 mln. Tonų). Bulvių derlius viršijo 32 milijonų tonų grūdų derliaus -. 93 milijonų tonų (grynojo svorio), daržovės -. 14 milijonų tonų grikių -. 800 tūkst .. Kaip rezultatas, Rusija tapo trečia šalis pasaulyje pagal tūrį kviečių eksportą. Draugų Rusijos kviečių vartotojams padidėjo 84 šalyse Europoje, Azijoje, Afrikoje ir Pietų Amerikoje.
Labiausiai išsivysčiusių Rusijos mėsos ir pieno ir gyvulių mėsos ir vilnos. 2000-2008 m, Rusija buvo nuolat didėja metinės produkcijos mėsos. 2,9 milijonai tonų buvo pagaminta 2008 metais, kuri yra 2,6 karto daugiau nei 1999 metais. Nuo 2002 iki 2008 m paukštienos produkcijos Rusijoje patrigubėjo ir pasiekė 2 milijonų tonų per metus ..
Finansai
valiuta - Rusijos rublis. Rublis yra konvertuojami į einamųjų ir kapitalo sandorių.
Rusijos bankai yra įtraukti į dviejų pakopų sistemos viršutinę lygį, kuris pristato centrinio banko Rusijos Federacija, ir sumažinti komercinių bankų. 2005 metais Rusijos bankas pradėjo ilgalaikę programą, skirtą sumažinti eksploatacines šalies privačių bankų, visų pirma, dėl to, kad yra mažiausias iš jų susijungimo numerį ir įsigijimai mažų didesnis. Grynasis turtas 500 didžiausių Rusijos bankų nuo 2010 liepos 1 d sudarė 28,4 trln. (Iki 0,91 mlrd. $). Užsienio valiutos atsargos centrinio banko apimtis nuo 2015 metų pabaigos buvo $ 367 milijardų. (7-oji pagal dydį šalis pasaulyje).
Valstybės skola užsieniui Rusijos Kovo 1, 2015 yra $ 54 milijardų. Tai sudaro tik 3% BVP, o tai yra vienas iš mažiausių pasaulyje.
Rusijos akcijų rinkos kapitalizacija yra 874 milijardų. (17-oji pagal dydį šalis pasaulyje). Didžiausias Rusijoje Maskvos biržoje yra prekybos apimties lyderė buvusios Sovietų Sąjungos visų biržos rinkos segmentuose Rytų Europoje, o prekybos apimtis į akcijų rinką ji yra viršutiniame 20 didžiausių pasaulyje pagal prekybos apimtis dėl ateities rinką, 10-ku.
pagal Federalinės valstybinės statistikos tarnybos, nuo 2011 metų pabaigos bendras tūris sukauptų užsienio investicijų į Rusijos ekonomiką siekė 347 mlrd. $. Pasak "CIA World Factbook, kaip gruodžio 31, 2014 kaupiami Rusijos užsienio investicijų sudarė 606 mlrd. $ (16 vieta pasaulyje).
Nuo 2008 m valstybiniu lygiu aktyviai dirba nuo tarptautinės finansų centras Rusijoje formavimas, kurioje vyksta dideli pokyčiai tam tikrose srityse (mokesčių, bankininkystės, ir tt), siekiant pagerinti šalies finansų sistemą.

Ekonominis padalinys
Rusijoje yra padalintas į dvylika pagrindinių ekonominių regionų :. Northwest, Šiaurės, Centrinės, Volgos-Vyatka, Centrinis juodžemio, Volga, Šiaurės Kaukazo, Uralo, Vakarų Sibiro, Rytų Sibiro, Tolimųjų Rytų ir Kaliningrado
Pagrindinis naftos ir dujų Vakarų ir Rytų Sibire; hidroelektrinės, spalvotieji metalai ir miškininkystė - Rytų Sibire. Tolimuosiuose Rytuose, kasybos aukso, deimantų, žuvies ir jūros gėrybių. Šiauriniuose regionuose pagrindinių pramonės šakų yra anglies, naftos, dujų, apatito, nikelio ir kitų metalų, taip pat medienos ruoša ir žvejyba. Šiaurės vakarų, Centrinis, Volgos-Vyatka, Volgos ir Uralo regionų Budėjimo sukurta mašinų, chemijos, lengvosios pramonės, maisto pramonės, energetikos ir paslaugų sektorių. Centrinė juodžemio regione ir Šiaurės Kaukaze sukūrė Žemės ūkis ir maisto pramonė.
Komunalinės
Elektra yra numatyta apie 99% gyventojų. Nacionalinės elektros energijos poreikis yra tenkinamas beveik vien privačių objektų, nedidelė dalis elektros energijos, pagamintos yra eksportuojama.
Kaip Rusijos elektros energijos gamybos užima 3rd pasaulyje. Didžiąją dalį energijos nuo 67,2% tūrio gaminamas šiluminėse elektrinėse, įskaitant 44,9% anglies naudojimo -nefti 26,5% ir 15,8% - gamtinės dujos. 19% produkcijos yra kilęs iš hidroelektrinių, 15% -. Atominių elektrinių dalis
, užsienio prekybos ir užsienio investicijų
, užsienio prekyba 2014 m sudarė 805.800.000.000 $, perteklių į 189,8 mlrd $ suma .. Eksportas 497.800.000.000 $, importuota - už. 308 mlrd $. (Atitinkamai 11-ąją ir 18-asis pagal dydį pasaulyje).
Pagrindiniai eksportas naftą ir naftos produktus, gamtines dujas, metalų, medienos ir medienos gaminių, chemikalų ir platų civilinių ir karinių pramoninių prekių. Importas daugiausia mašinos, transporto priemonės, farmacijos produktai, plastikas, metalo pusgaminiai, mėsa, vaisiai ir riešutai, optikos ir medicinos priemonės, geležies, plieno.
Pagrindiniai vartotojai Rusijos eksporto yra, kaip yra Nyderlanduose (13,7% 2014 m iš iš viso), Kinija (7,5%), Vokietija (7,5%), Italija (7,2%), Turkija (5%). Dauguma importo iš Kinijos (17,8%), Vokietija (11,5%), JAV (6,6%), Italija (4,5%), Baltarusiją (4,1%).
Tiesioginių užsienio investicijų apimtis Rusijos ekonomika 2014 metais yra apie 353,4 milijardų. $. (18 vieta pasaulyje). Rusijos investuotojai užsienyje sudaro apie 388,4 milijardų. $. (18 vieta pasaulyje).
Transporto ir komunikacijų
Rusijos transporto sistemos pasižymi gerai išvystyta transporto tinklo, o vienas iš labiausiai plačiai pasaulyje ir dirba daugiau nei 120 tūkstančių km geležinkelių, 1 mln. Km kelių, 230 tūkst. Km vamzdynų, 100 tūkst. upių km laivybai tinkamais vandenų keliais. Didelės erdvės ir atšiaurių klimato nustatė prioritetą Rusijos kokiu oru antžeminio transporto - geležinkelių ir vamzdynas. Jie lašas krovinio urmu. Vandens transportas yra žymiai mažiau svarbi, nes trumpu navigacijos laikotarpį. Kelių transporto visos krovinių apyvartos vaidmuo dėl labai mažo vidutinio transporto atstumu (miestuose ir priemiesčiuose, duobes atvirų kasyklų kasybos prisijungti kelius ruošos srityse, ir D. pan.) Taip pat yra mažos, nepaisant to, kad jie pervežė daugiau nei pusė . apkrova
2010 metais apyvarta siekė 4,75 trln tonkilometrių, iš kurių geležinkelių transporto sudarė 42%, 50% vamzdyno, automobilių 4,1%, vidaus 2,1%, vidaus vandenų - 1,1% , Keleivių apyvarta 2010 buvo 484 mlrd keleivio kilometrų, iš kurių oro transporto turėjo 30%, autobusas -. 29%, geležinkelių - 29%, metro - 9%. Stabilus tendencija pastaraisiais metais yra susijusios su oro transportu akcijai padidėjo keleivių srauto (augimas, palyginti su 2000 beveik 3 kartus) ir į geležinkelių transporto dalis sumažėjo.
Rusija turi išvystytą telekomunikacijų tinklą, įskaitant fiksuoto ir judriojo telefono ryšio, interneto paslaugų teikėjų. Atsižvelgiant į informacinių ir ryšių technologijų plėtros, sudarytą Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos reitingą, Rusija yra ant 38-vietą pasaulyje, prieš visų NVS šalių.
Geležinkelių transportas
Geležinkelių transportas Rusijoje pradėjo vystytis XIX amžiaus viduryje. Pirmoji pagrindinė geležinkelio linija Sankt Peterburgas - Maskva buvo pradėtas eksploatuoti 1851 Tada pradėjo geležinkelius iš Sankt Peterburgo į Maskvą pietus ir radialine kryptimis statybos. Statybos Transsibiro prasidėjo 1891 tuo pačiu metu iš Čeliabinskas per Novonikolayevsk apie Krasnojarskas, Irkutsko ir Vladivostoko į Chabarovską. Visiškai Rusijos imperijos, judėjimas buvo pradėtas po to, kai tilto per Amūro upės 1916 atidavimą. Tarybiniais laikais, geležinkeliai tinklas ir toliau vystytis, pastatytas Turksib ir BAM.
2012, geležinkeliai buvo 78 iš 83 Rusijos regionų. Bendras ilgis veiklos ilgio geležinkelių yra 124 tūkst. Km, įskaitant 86 tūkst. Km bendro naudojimo (43 tūkst elektrifikuotas. Km) ir 38 tūkst. Km trasos (nuo įmonių teritorijų ir mineralinių išteklių plėtra). Vidutinis tankis geležinkeliuose 7.3 km 1000 km2. Rusija užima 2-oji vieta bendras ilgis geležinkelių, už tik JAV (194,7 tūkst. Km).
Didžiuosiuose miestuose taip pat turi tramvajų ir troleibusų. Veiklos ilgis tramvajų linijų 2,6 tūkst km, troleibusas -. 4,9 tūkst Km.. Vienas iš labiausiai išsamių tramvajų tinklų pasaulyje yra Sankt Peterburgo (500 km). Be septynių didžiausių miestų - Maskvoje, Sankt Peterburge, Nižnij Novgorode, Samara, Jekaterinburgas, Novosibirskas ir Kazanė veikia žeme. Iš viso veiklos metro linijos ilgis 475 km.
Jūrų transportas
Jūrų transportas Rusijoje vaidina svarbų vaidmenį tarptautiniame eisme, jos vertė yra nustatoma pagal Rusijos poziciją dėl 12 jūrose trijų vandenynų ir jūrų sienų bankų 42 tūkst. Km. Bendra apyvarta 63 Rusijos uostus sudarė 451 mln 2007 m, prekių naftos ir naftos produktų kiekiais. 2006 metais jūrų transporto 48 milijardų tonkilometrių, keleivių apyvarta - .. 30 milijonų keleivių ir kilometrų, įrašyti 173 tūkstančiai 6 tūkst krovininių ir keleivinių laivų ... Arkties vandenyne, tai Šiaurės jūros maršrutas - tai trumpiausias jūros maršrutas tarp Europos ir Rusijos Tolimuosiuose Rytuose.
Upių transportas
Upių transportas vaidina svarbų vaidmenį Rusijos ekonomikai. Iš laivybai tinkamais vidaus vandenų keliais, ilgis 200 tūkstančių. Km. dalis upės transportui visos krovinių apyvartos 3,9%. 2006 jos apyvarta siekė 58 mlrd t-km, keleivinis apyvartos -. 0,6 mlrd keleivio km, 6600 Krovininiams ir keleiviniams upių laivams buvo įregistruota
Svarbiausia Rusijoje Volgos-Kama baseino, kuris sudaro 40% krovinių upių laivyno , Ačiū Volgos-Baltijos, Baltosios jūros ir Baltijos Volgos-Dono kanalas Volgos tapo vienu vandens sistemos europinėje Rusijos dalyje branduolys, ir Maskva "uostas iš penkių jūroje." Kitas svarbus laivybai upių Europos Rusijos Šiaurės Dvina, Sukhona, Onega Svir, Neva. . Azijos dalyje Rusijos, svarbiausi laivybai tinkamas upes yra OB, Jeniseiskas, Lena Amūro
Kelių transportas
Iki 2010 m kelių ilgis Rusijoje viršijo 1 mln km, įskaitant kelių ilgį asfaltuotas -. 786 tūkst km.. Federalinių kelių ilgis yra 50 tūkst. Km. 2008, automobiliai 6,9 mlrd. Tonų krovinių buvo pervežta, krovinių apyvarta sudarė 216 mlrd. Tonkilometrių. Nuo 2000 iki 2008 m krovininio transporto apimtys keliais padidėjo 17%, krova - 41%.
Pasak bendras ilgis greitkelių Rusija viršija visas Europos šalis, išskyrus Prancūziją ir užėmė 7-ąją vietą pasaulyje. Atsižvelgiant į gyventojų tankį keliuose praskynė Rusijoje yra apie 5,3 km per 1 tūkst. Žmonių.
Rusijoje yra spartus automobilizacijos. Jei 2000 metais lengvųjų automobilių skaičius buvo 20 tūkstančių. Iki 2010 m skaičius išaugo iki 34 mln. Bendras oficialiai registruota transporto priemonių šalyje 2010 metais pasiekė 40 mln., Iš kurių 5,4 mln sunkvežimiai. Iš automobilizacijos lygis Rusijoje 2009 m sudarė 270 automobilių 1000 gyventojų.
Avarijų skaičius per metus yra apie 200 tūkstančių, iš kurių žuvo 27 tūkstančių žmonių, žala iš avarijos yra apie 2,5% BVP. Mirčių per 100 tūkstančių. Automobilių skaičius yra vienas mažiausių NVS šalyse, o sumažėjo pastaraisiais metais, nuo 2004 iki 2011 žuvusiųjų skaičius į transporto priemonių parko tą patį laikotarpį augimo metu sumažėjo 19% iki 35%.
Oro transportas
Civilinė oro susisiekimo paslaugų buvo įkurta pirmąjį ketvirtį XX amžiuje: pirmasis oro uostas (Khodynka Maskvoje) buvo atidaryta 1910 m. Nuo 2013 operacinės 1218 oro uostuose (5-oji vieta pasaulyje) ir 49 sraigtasparnių. Pasibaigus 2012 metų pradžios, kaip dalis esamo laivyno Rusijos aviakompanijų buvo 605 pagrindinis ir 340 regioninį keleivinį lėktuvą, 32 orlaivių verslo klasės lėktuvą ir 127 krovininis lėktuvas.
2011, oro eismo apimtys sudarė 8.339 mlrd tonų, apyvarta siekė 4.916 trln. Tonkilometrių , 2011, ji buvo vežami 64.06 mln. Keleivių, keleivių vežimas sudarė 166,7 mlrd. Keleivio kilometrų.
Nuoroda
Kalbant apie užtikrinant ryšius gyventojų, Rusija yra viena iš aukščiausių vietų vidutinio sunkumo išsivysčiusių šalių grupei, o 2000-ųjų šis sektorius buvo būdingas didelis teigiama dinamika, ypač telekomunikacijų srityje. Judriojo ryšio skverbtis padidėjo nuo 5% 2001 metais iki beveik visuotinę aprėptį ir šiandien. Telefonas šalies kodas + 7.
Labai greitai plečiasi ir gyventojų prieigą prie interneto, jei ji buvo mažiau nei 1% 2000 metais, o 2007 metais šis skaičius buvo 8,9% ir 16,1% 2009 m. Šiuo metu Rusija yra didžiausia šalis Europoje interneto vartotojų skaičiaus. Bent vieną kartą per savaitę, kompiuteris naudoja 58% populiacijos, apie tą patį dalis gyventojų naudoja internetą. Nors šie skaičiai yra šiek tiek mažesnis nei ES, tačiau atotrūkis sparčiai mažėja. Plačiajuosčio interneto prieiga yra daugiau nei 40% Rusijos gyventojų (tai buvo 35% 2010 metais, 2009 - 25%). Vidutinis greitis plačiajuosčio ryšio Rusijoje gerokai viršija pasaulio vidurkį.
Runet-rusų dalis internete. Siauresnę apibrėžtį: Runet - dalis World Wide Web, Rusijos nacionaliniu domeno .ru ir .RF. Taškų interneto Šeimininkai: 3,7 mln į .ru, 788 tūkst .RF (2012 kovo) .. Interneto vartotojų skaičius ... 52 milijonų žmonių (Kovas 2012)
Demografija ir socialinės paslaugos į
gyventojų, atsiskaitymas
pagal nacionalinę surašymą, atliktą 2010 spalio mėn Rusijos gyventojų buvo 142,905,200 žmonių. . Rusija, todėl yra tankiausiai šalis Europoje ir devintas pagal dydį pasaulyje gyventojų skaičių
Vidutinis gyventojų tankumas yra apie 8.36 žmonės viename km2, gyventojų labai netolygiai: 78% rusų, gyvenančių Rusijos europinės dalies, kuri yra mažesnė nei 25 % teritorijos. Tarp Federacijos aukščiausio tankio įregistruota Maskvoje gyventojų dalykų -. Daugiau nei 4626 žmonių / km2, žemiausia - į Čiukčių autonominė apygarda - .. Mažiau negu 0,07 asmenys / km2
Miesto gyventojai buvo 73% 2010 m. Sausio 1 2013 166 miestų turi populiacijas daugiau nei 100 tūkstančių žmonių. Iš jų 15 miestų turi daugiau nei vieną milijoną gyventojų.
Kalbos
rusų kalba turi oficialų statusą. Tačiau Rusijos tautos kalbėti daugiau nei 100 kalbų ir dialektų, priklausančių indoeuropiečių, Altajaus ir Uralo kalbų šeimos, Kaukazo ir Paleo-Azijos kalbų grupių. Tarp labiausiai paplitusių žodiniais kalbomis išskiriamos rusų, ukrainiečių, baltarusių, armėnų, Osetijos ir vokiečių (indoeuropiečių kalbų šeima), totorių, čiuvašų ir Baškirų (Altajaus kalbų šeima), udmurtų, marių ir erzyjų (Uralo kalbų šeima), čečėnų, avariją ir Dargiń kalba (Šiaurės Rytų Kaukazo kalbos), Kabardos-Čerkesijos (Abchazijos - Adyghe kalbų šeima). Rusijos yra gimtoji apie 130 mln. Rusijos piliečiai (92% gyventojų).
Dažniausiai kalba Rusijoje yra rusų. Jis taip pat yra valstybinė kalba Rusijos Federacijos pagal Konstitucijos 68 straipsnį. Iš vežėjų aštuonių kalbų skaičius Rusijoje viršija vieną milijoną žmonių. Respublikos joje teisę nustatyti savo valstybinės kalbos.
pabaiga forma
Religinė sudėtis
Rusijoje - pasaulietinė valstybė. Konstitucija garantuoja "sąžinės laisvę, religijos laisvę, įskaitant teisę išpažinti, atskirai ar kartu su kitais, bet religijos ar be religijos, laisvai pasirinkti, turėti ir skleisti religinių ir kitų įsitikinimus ir veikti pagal juos". Baudžiamojo kodekso 148 straipsnis numato baudžiamąją atsakomybę už "nelegalios obstrukcija religinių organizacijų ar religinių apeigų atlikimo veikloje." Federalinis įstatymas 2001 liepos 11 "Dėl Politinių partijų" ir draudžia tokias kūrimą, be kita ko, "Ženklai religijos."
Rusijoje gyvenantys krikščionys (daugiausia stačiatikių), musulmonai, budistai, žydai, pagonys ir kt.
Pagal atlikto tyrimo 2010 sausio mėn Rusijos piliečių dalis laiko save Ortodoksas, išaugo 2009 nuo 70 iki 75%.
Kultūra ir menas
Rusijos remiantis įvairių etninės pobūdžio gyventojų pagrindu turi aukštą etninę ir kultūrinę įvairovę. Svarbiausias veiksnys Rusijos materialinės ir dvasinės kultūros vystymosi yra stačiatikių įtaka, taip pat įvairių formų pagonybės - pripažintos skirtingais laikotarpiais vietinių, ir esminių išorinių poveikių, tokių kaip Mongolijos ir Vakarų Europoje. Tinkama įvairi paveldas vienu ar kitu būdu atsekti beveik visų nacionalinės meno formas.
Literatūra
Prieš mūsų laikas pasiekė tam tikrą skaičių paminklų senovės religinės literatūros ar pasakojimo, įskaitant garsiausių "pasaka Antikvarinių metų", "Pamokslas ant įstatymo ir malonės", "Atmintis ir girti Rusijos kunigaikštis Vladimiras "," gyvenimas Teodosijus iš olos "," iš prieigos Borisas ir Glebas pasaka "," Vladimiras Monomakh įsakymas "," Lay "," Danieliaus malda tremties "," iš Aleksandro Nevsky Life "ir daugelis kitų istorija. Aktyviai plėtoja verstinės literatūros. Kai kurie Listowny žanro pavyzdžių, pavyzdžiui, "Clement Smolyatich Smolensko presbyter Thomas". XVI amžiuje tai perlas Epistolarny žanrą kaip "korespondencija Ivanas Rūstusis Prince Kurbsky". Tuo pačiu metu, Lenkijos įtakos palaipsniui prasideda pažintis su Vakarų literatūroje. Tautodailė atstovauja ryškiai į liaudies ir pasakų žanras.
Pasauliečių literatūra pasirodė Rusijoje tik XVII amžiuje. Pirmasis žinomas darbas šios rūšies - "Gyvenimas Avvakum". Tuo pačiu metu, pasiskolintas iš lenkų literatūros, skiemenų eiliavimas principas įsitvirtino rusų poezijos. Žymiausi atstovai Rusijos skiemenų poezijos -. Simeonas ir Sylvester Medvedevas
XVIII amžiuje iš pasaulietinių rašytojų ir poetų galaktika atrodo Rusijoje. Tarp šių poetų ir rašytojų Trediakovskii, KANTEMIR, Lomonosovas, Derzhavin, Karamzinas ėmė ir dramaturgų -Sumarokova ir Fonvizin. Dominuojanti meninis stilius literatūros tuo metu buvo klasicizmas.
Tarp garsiausių rašytojų ir dramaturgų XIX ir XX a. Gogolio, Dostojevskio, Turgenevo, Tolstojaus, Čechovo, Gorkio, Bulgakovas Bunin, Nabokovas, Platonas, Astafjevs ir daugelis kitų
Tarp garsiausių poetų tai eros buvo :. Zhukovsky, Puškino, Lermontovo, Koltsov FET, Tiutchev, Nekrasovo, blokas, Yesenin, Mayakovsky, Tsvetaeva, Pasternakas, Achmatovos, Brodskis, Visockis, ir daugelis kitų
penki Rusijos poetų ir rašytojų buvo apdovanotas Nobelio literatūros premija: Ivanas Buninas (1933, tremtyje), Pasternakas (1958), Sholokhov (1965), Solženicynas (1970) ir Josifas Brodskis (1987, tremtyje).
menas
ikonografija
Rusijos piktogramos paveldėjo tradicijas Bizantijos meistrų. Tuo pačiu metu, Rusija pradėjo ir jos tradicijos. Rusijos piktogramos nebuvo paprasta imitacija, jie turi savo stilių ir meistrai, pavyzdžiui, Andrei Rublev ir Daniil Black, Simon Ushakov ir kiti, iškėlė ikonografijos į naujas aukštumas lygį. Turtingiausias kolekcija piktogramos yra įsikūręs Tretjakovo galerijoje.
Pirmieji dažymo realius portretai pasirodys Rusijoje XVII amžiuje, iš viduriniosios klasės XVIII amžiuje Rusijoje yra tokie dideli menininkai kaip Levitsky ir Borovikovsky. Rusijos menas metu sekė pasaulines tendencijas.
Žinomiausia menininkai pirmąjį pusmetį XIX amžiuje: Kiprensky, Reprodukcijos, Ivanovas, Ivanas K. Aivazovskio. Paveikslas dominuoja akademinės krypties Ivanovas "Kristaus išvaizdą prie žmonių."
Antroji pusė XIX amžiuje būdinga realizmo tapybos klestėjimą. Klajūnai tapyba išsivystė į kritinę realizmo kryptimi, jų darbai dažnai buvo užpildyti su socialiniais temomis. Garsiausios menininkas kritinio realizmo - Repinas. Iki XIX amžiaus Rusijoje kuriant tendencijas Prancūzijos impresionistų pabaigoje. Nelaužyti su realizmo judėjimo menininkai vis daugiau laisvi ir meistriškai jo metodus, kurie labiausiai aiškiai įtvirtintų Serov darbą.
Tuo XX amžiaus rusų dailininkų pradžioje aktyviai ieško naujų išraiškos formų, sudaro daug naujų sričių, pavyzdžiui, simbolizmo, baudos kryptimi, atitinkančia madinga stiliaus "moderni", "avangardo" (Kandinskis Malevičius).
Per vidurį ir pabaigoje XX amžiaus tapo plačiai žinomi menininkai I. Grabar A. Rilov N. Krymov I. Brodskio B. Johanson, p. Gerasimov M. Feigin Z. Serebryakova V. Stozharau Y. Vasnetsov E. Moiseenko, Konchalovsky Dmitrijus Žilina, Oreshnikov V. G. Ryazhskaya V. Yablonsky K. Juon, Vladimiras maišai A . Plastov N. Romadin, p Ossowski S. Chuikov A. Deineka M. Saryan F. Reshetnikov A. Myl'nikov, Nesterovas V. Reutov O. Verey E. Okas Romas J. .
architektūra
religinių pastatų.
Rusijoje yra daug religinių pastatų (krikščionių, musulmonų, budistų, žydų, indų ir kt.) Jie statomi skirtingų ir kartais neįprastų architektūrinių stilių.
Civilinė architektūrą. Civilinė Rusų architektūra per savo istoriją išgyveno keliais etapais. Iki revoliucijos, architektūros plėtra imituoti kitų šalių tendencijas: pastatai buvo pastatytas klasicizmo, baroko ir kitų stilių. Su Sovietų valstybės Rusijos plėtros pasireiškė konstruktyvizmo architektūros stilių, kuris įtakojo architektūros raida pasaulyje.
Civilinė architektūra Sovietų Sąjungoje gavo pavadinimą iš šalies valdovus: Stalino namas, Chruščiovas, Brežnevas. Su sovietų valdžia stiliaus pastatų atsiradimo pasikeitė - jie tapo labiau paminklams. Tačiau vėliau sprendžiant problemas, kaip pagerinti gyvenimo sąlygas tarybinių piliečių buvo lažintis dėl didelio masto statybos. Kaip rezultatas, pabaigoje Sovietų Sąjungos architektūra prarado dekoratyvinių architektūros elementų įvairovė.
Šiuo metu, kartu su imties projektų masinės būsto statybai naudojamos ir individualių namų.
Istorinio centro Sankt Peterburge, bažnyčių kompleksas Kižai, Maskvos kremlius ir Raudonoji aikštė, istorinius paminklus Novgorodas tvirtovė Narynas-Kala į Derbent yra svarbiausi architektūriniai paminklai Rusijoje ir įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Muzika
Rusijos Mediniai pučiamieji instrumentai
Rusų muzika apima daug muzikos paveldą Rusijos valstybės. Ši koncepcija vienija Rusijos ir sovietų kompozitorių XVI-XX amžių, rusų liaudies muzikos, rusų dainos ir populiariosios muzikos Sovietų ir po sovietmečio darbus.
Labiausiai žinomi kompozitoriai. Vasilijus Rogov, valstietis Fiodoras
rusų liaudies muzika
Žymiausi atlikėjai: Vilties Plevitskaya, Ruslanova, Fiodoras Chaliapin Olga Voronet, Liudmila Zykina, Eugenijus Smolyaninova ir kt.
Simfoninės muzikos.
Rusija gyvena daug kompozitorių, pripažintų kaip simfoninės muzikos žanro klasika. Tarp jų, Glinkos, Borodinas, Musorgskis, P. Čaikovskio, Rimskio-Korsakovo, Rachmaninovas, Prokofjevo, Stravinskis, Šostakovičius, Sviridov, Denisovas, Ščedrino ir daugelis kitų. Be to, neįkainojama indėlis į tokių muzikantų kaip Oistrakh, Rostropovičius Bašmetu ir kiti plėtrai.
Rusijos pop muziką.
Žymiausi dainininkai Ala Pugačiovą, Valerijus Leontjevas, Muslimas Magomajevas Edita PEHA, Juozapas Kobzon, Sofija Rotaru, Levas Leshchenko, Jurijus Antonovas, Philip Dima Bilan ir kt.
Bardai.
Žanras autoriaus dainos pasirodė SSRS vidurio XX amžiuje. Išraiškos priemonių ir skiriamųjų savybių yra semantinis ir apkrova poetinio teksto, melodiousness, natūralus, melodingas ir harmonikos funkcionalumo muzikinės medžiagos; nuotaika konfidenciali dialogas; vienuma vykdymas; . Idealistinis orientacija
garsiausių menininkų. Aleksandras Haličo, Okudzhava, Vladimiras Visockis, Aleksandras Gorodnitsky Jurijus Vizbor Galina Homchik ir kt
Rusijos roko
Iš pradžių Rusijos roko suformuota pagal didelę įtaką Vakarų roko muzikos ir meno daina Rusijoje, kaip taisyklė, atliekamas akustinis gitaros.
Garsiausios grupė "Laiko mašina", "Prisikėlimas", "akvariumas", "Serebro", "Kino" "Alisa", "Agata Kristi", "Arija", "Kipelov", "Chizh & Co", "DDT", "iš Mu garso", "Civilinė gynyba", "karalius ir klounas", "Naive", "biksenoniais 2. "
Rusijos repo
Rusijos daina, kuri yra parašyta repo stiliumi. Pirmieji atlikėjai šio žanro pasirodė antroje pusėje devintajame dešimtmetyje. Žymiausias iš jų yra: "blogas balansas» Bogdan Titomir ir "bakalauras". Be to, Rusijos repo arčiausiai politinės hip-hop. Rusijos repo dažnai maišomas su roko muzika.
Rusų šansonas
Rusų (Tarybų) Muzika žanras, kuris pasakoja apie gyvenimo ir moralės baudžiamosios aplinkoje, kuris iš pradžių buvo skirtas sulaikytųjų ir artimiems asmenims nusikalstamo pasaulio. Laikui bėgant, muzikos vagių žanras pradėjo rašyti dainas, kurios peržengia baudžiamosios tema, tačiau išlaiko savo ypatumus (melodijos, slengas, istorija, pasaulyje). Nuo 1990 metų Rusijos Underworld daina muzikos industrijos skatinamas pagal pavadinimą "Rusų šansonas".
Teatro ir kino
Rusijos viduramžių buffoons žinomų aktorių iš XI amžiuje. Tarp jų buvo muzikantai, dainininkai, šokėjai, Jokers, treneriai laukinių gyvūnų.
Į šiuolaikine prasme teatro pasirodė Rusijoje, dėl užsieniečių. Šio meno sujungta su caro Aleksejus Michailovič ir bajoro Matveeva pavadinimų pradžia. Teatro verslas, nuėjo į nuosmukį su Alexei Michailovič mirties, bet buvo atnaujintas Peter I Naudojant teatro meno, jis norėjo švęsti savo pergalę, tačiau jo vokiečių komikų buvo netinkamas šiuo atveju. Jis norėjo teatras turėjo Rusijos skonį, todėl norėjau turėti humoristai daugiausia iš Lenkijos, o ne Vokietijoje. Teatre sukūrė provincijoje. Taigi, metų 1705 datuojamas pirmojo paminėjimo teatro spektakliai Tobolsk, kur vietos propaguotojas teatrą Metropolitan Filofei atlikto.
Su Petro I mirties Rusijos teatro vėl mažėja. Su įstojimu į imperatorės Anos Ivanovna sostą vėl teismo spektakliai, apsimeta ir kitos pramogos. Rūmuose vaidina dalyvavo Peterburgo bajorų. Į Elizabeth ir muzikinio teatro verslo karaliavimo toliau plėtoti.
Balandžio 1896, 4 mėnesių po pirmųjų Paryžiaus kino seansų, pirmasis kino aparatai pasirodė Rusijoje. 4 (16) Gegužės 1896, pirmasis Rusijos šou "kino Lumiere" ir Sankt Peterburgo teatro sode "akvariumas." - Stebėtojai buvo parodyta keletą filmų laikotarpiu tarp antrosios ir trečiosios aktų vodevilio pertraukos "Alfred Pasha Paryžiuje." Gegužės Kamilė Cerfas suteikia pirmoji Rusijos dokumentinio kino fotografuoti šventėms garbei Nikolajaus II karūnavimo. Demonstravimas greitai tapo madinga pramoga, nuolatiniai kino teatrai ėmė atsirasti daugelyje didžiųjų miestų Rusijos. Pirmasis nuolatinis kino atidaryta Sankt Peterburge gegužės 1896 nuo Nevsky Prospect.
Pirmasis Rusijos filmas buvo skeveldrų klasikinių kūrinių rusų literatūros (, "idiotas", "Iš Bakhchisarai Fountain", "Iš Merchant Kalašnikovas daina") adaptacija. 1911, į ekranus iš pirmosios Rusijos filmas "gynybos Sevastopolio", Jungtinis pristatymo Khanzhenkova ir Goncharova.
Iš sovietų ir Rusijos kino skaičius laimėjo Oskarą už "Geriausias užsienio filmas" kategorijai:
"Karas ir taika" (1967) Sergejus Bondarchuk
"Dersu Uzala" (1975) Akira Kurosawa (bendraautoris gamyba SSRS ir Japonijos)
"Maskva netiki ašaromis" (1981) Vladimiras Menshov
"Sudeginta Saulės" (1994) by Nikita Michalkovas
pirmasis Rusijos animacinių filmų "Piero -. Dailininkų kino datas, nuo 1906, filmavo iš Marijos teatro, Alexander Shiryaev choreografė
Sovietų animacija žinomas visame pasaulyje, pasižymi pastelinės spalvos, dvasingumo, gerumo ir mokymo komponentas. Žymiausi studijos TSRS ir Rusijos (Soyuzmultfilm, Tsentrnauchfilm, Kievnauchfilm) nušautas tūkstančius karikatūros. Karikatūrų "Ežiukas rūke" Jurijus Norstein 2003 metais Tokijuje, buvo pavadintas geriausias animacinis filmas visų laikų 140 kritikų ir animatorių iš įvairių šalių apklausa.
Menas ir amatai
liaudies epų, pasakų, tipiškas Rusijos tautų, atliekamas tautos išmintį per giliai . šimtmečius
Chastushka - trumpas rusų liaudies daina, paprastai humoro paslaugos, perduodama, paprastai žodžiu. Specialusis plėtra pasakojimo gauna srityse, kurias draudžia cenzūros.
Meno prekiauja Rusijos susiformavo remiantis liaudies meno, kuris, dėka profesionalių menininkų ir verslininkų tuo XX amžiaus pradžioje buvo transformuota į profesinę dekoratyvinės dailės pagrindas: Dymkovo žaislas filimonovo žaislas, Orenburgo skara, Palekh miniatiūriniai, žaislas Abashevskaya, Khokhloma, šiuo geliu, hludnevskaya žaislas.
Media
Print Media
pirmieji periodiniai pasirodė Rusijoje XVIII amžiaus pradžioje, tačiau platus vystymas spaudoje gavome tik XIX amžiaus pabaigoje. Jei XIX pabaigos - XX amžiaus pradžios buvo būdinga santykinė spaudos laisvės, kad per Sovietų Sąjungos laikotarpiu - griežtesnio politinės cenzūros ir aukštesnio laipsnio kontrolės kurį valdžios spaudimą. Radikali pažanga spaudos laisvės įvyko demokratinių reformų kurso 1980 pabaigoje. Per šį laikotarpį buvo gerokai padidėjo periodinių skaičius, gana aiškiai apibrėžtos priklausomybė tam tikrų laikraščių ir žurnalų iš įvairių politinių ir socialinių tendencijų.
Pasibaigus 2000-ųjų pabaigoje Rusijoje yra daugiau nei 170 dienraščių, tiek centrinės ir vietos - su bendra apyvarta apie 4,8 mln kopijų, ir daugiau nei 425 laikraščių ir žurnalų, kurių bendra apyvarta apie 7,8 mln kopijų. Pirmaujanti nacionalinis laikraštis - "Izvestija, Komersant, Komsomolskaja pravda, Moskovskij Komsomolets," Nezavisimaja gazeta "," Novaja gazeta ", New Look, Parlamentinė laikraštis" Pravda ", Rusijos laikraštis Tarybų Sportas.
Elektroninė žiniasklaida
Transliavimas
Transliuojamų stočių skaičius (2011):
į AM diapazone - 323,
. FM radijas 5500 (2011)
Televizijos
Transliavimo rusų prasidėjo 1935 Maskvoje. Televizijos programos buvo skirta daugiausia kultūrą ir sportą. Kiekvienas regionas parodė savo vietos transliaciją. Tolesnis televizijos gavo 1980-1990-ųjų su daug naujų kanalų įvairiomis temomis ir sutelkti atėjimas.
, Savaitgaliais ir švenčių dienomis
sausio 1 - Naujieji metai (ne darbo dienomis - sausio 1 6, 8 sausis).
Sausio 7 - Kalėdų (krikščionių šventė, . švenčiama pagal Julijaus kalendorių, kuris yra saugomas ROC)
vasario 23 - iš gynėja Tėvynės dieną (yra teisių perėmėja dieną Raudonoji armija ir Sovietų armijos ir karinio jūrų laivyno diena, kuri buvo sukurta atmintyje pirmojo susidūrimo naujai sukurta Raudonosios armijos prieš Vokietijos pajėgos per pirmąjį Antrojo pasaulinio karo 1918).
kovo 8 - Tarptautinė moters diena (iš pradžių sukurta kaip šventės moterų darbuotojų dieną 1910 metais į aštuntą kongresas II International, į RSFSR ir SSRS buvo švenčiama 1921, produkcija - nuo 1965 m).
gegužės 1 - šventė pavasarį ir darbo (iš pradžių švenčiama kaip tarptautinės solidarumo darbuotojų dieną, buvo įsteigta garbei susidorojimo eksploatuojantys skerdyklas, Čikagoje 1886 m RSFSR ir SSRS - oficialų atostogas nuo 1918, kaip tarptautinio solidarumo darbuotojų dieną).
gegužės 9 - Pergalės dieną (rinkinys garbei Sovietų pergalę Vokietijos Antrojo pasaulinio karo 1945 m. . Uždarymo nuo 1965)
birželio 12 -. Rusijos diena (įkurta po šalies suverenitetą RSFSR deklaracijos priėmimo 1990)
lapkričio 4 - Nacionalinė vienybės diena (nuo 1649 iki 1917 buvo švenčiama kaip Kazanės Ikona Dievo Motinos dienos, vėl nustatykite 2004 garbei Maskvos išvadavimo iš lenkų okupantais, kuris įvyko per neramiais laikais 1612).
Sportas
nes olimpinėse žaidynėse Helsinkyje 1952 olimpinėse žaidynėse Sočyje 2014 m sovietų, o vėliau Rusijos sportininkai niekada nukrito žemiau trečiąją vietą bendroje įskaitoje tarp visame prie vasaros olimpinėse žaidynėse pasaulyje.
1980 metais, Maskva vyko XXII vasaros olimpinės žaidynės, Sochi 2014, XXII žiemos olimpinėse žaidynėse. 2013, Kazanė tapo vasaros Universiāde. Kapitalas
Rich laimėti yra sovietų ir Rusijos ledo ritulininkų, kurie pakartotinai tapo laimėtojai Pasaulio čempionatas ir žiemos olimpinės žaidynės istorija. Labai populiarus Rusijos ledo ritulio, futbolo, tinklinio ir teniso.
2010, Rusija laimėjo FIFA Pasaulio čempionato 2018 teisę
Rusijos sportininkams tradiciškai stipri dailiojo čiuožimo, biatlono, lygumų slidinėjimas, bandy, ledo ritulio, sporto ir meno Gimnastika, lengvoji atletika, sinchroninio plaukimo, taip pat įvairių rūšių kovos menų, ypač kovoje.
Tradiciškai Rusijos populiariosios intelektinės stalo žaidimas. Tarp pasaulio šachmatų čempionas, laimėtojai Europos konkursų daugelis sovietų ir Rusijos sportininkai. Unikalus sėkmė Sovietų ir Rusijos šachmatų: per laikotarpį nuo 1946 iki 1990 tarp pasaulio šachmatų čempionai ir pretendentų šachmatų karūną buvo tik sovietų šachmatininkai, su viena išimtimi (American Robertas Fisher). Dauguma komandų pasaulio čempionate vyrų ir moterų grupėse, taip pat turnyrai, "Sovietų Sąjunga prieš pasaulio komanda" laimėjo Sovietų šachmatininkų. Be posovietinėje laikotarpį nedalomos dominavimą Rusijos&