FUNKCIJAS naktsmītne Krievijā vispārēja informācija


FUNKCIJAS naktsmītne Krievijā vispārēja informācija

Krievija (no grieķu Ρωσία -. Krievijas Federācija), oficiālais nosaukums - Krievijas Federācijas -State Austrumeiropā un Ziemeļamerikā Āzijā. Iedzīvotāji 146 519 000 cilvēku, kas ir par 9 pasaulē. Teritorija Krievijas Federācijas ir 17,407,125 km2. Saskaņā ar šo indeksu, mūsu valsts ieņem pirmo vietu pasaulē.
City Maskavas ir kapitāla un lielākā pilsēta ar iedzīvotāju skaitu vairāk nekā 12 miljoni cilvēku.
Oficiālā valoda ir krievu.
Saskaņā ar valdības veids ir jaukta krievu republika. Maijs 2012, valsts prezidents Vladimirs Putins,
Krievijas Federācija sastāv no 85 jautājumiem, no kuriem 46 ir minēti kā reģionos, 22 republikām, 9 teritorijās, 3 - pilsētas federālas nozīmes, 4 - autonoma reģioniem un 1 autonomā apgabals.
Krievija robeža ar astoņpadsmit valstīm (lielākais pasaulē), tai skaitā divi daļēji atzīts (Abhāziju un Dienvidosetiju) uz zemes ar Norvēģijas, Somijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Gruzijas, Azerbaidžānas, Kazahstānas, Ķīnas, Mongolijas, Ziemeļkorejā; pa jūru ar Japānu un Amerikas Savienotajām Valstīm.
Krievijā ir starptautisks stāvoklis, ko raksturo liels etnisko un kultūras daudzveidību. Lielākā daļa (aptuveni 75%) iedzīvotāju uzskata sevi par pareizticīgo, padarot Krievijai valsti ar lielāko pareizticīgo iedzīvotāju pasaulē.
Saskaņā ar Pasaules Banku, IKP PPP izteiksmē 2014. gadā par summu 3.745 triljonus (US $ 25 636 vienai personai). Valūta - Krievijas rublis (vidējais rādītājs 2015. - 60 rubļu 1 ASV dolāru).
. Arī Krievija ir viens no vadošajiem kosmosa pilnvaras pasaulē, rīcībā ir kodolieroči, pastāvīgu locekli ANO Drošības padomes
vēsturē
Krievijas valstiskuma nepārtrauktības
Old Krievijas valsts (862 - Mid XIII gs.)
krievu Firstiste (vidū XII gadsimtā -. sākums XVI gadsimtā)
Krievijas valsts (beigas XV gadsimtā - 22. oktobris 1721, līdz 16. janvārim, 1547 - Maskavija, tad Karaliste krievu valodā).
Krievijas impērijas (22. oktobris, 1721 - septembris 1 1917),.
Slovākijas Republika (1 Sep-Okt 25 (7. novembris). 1917)
Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas (dibināta 25. oktobris (7. novembris) 1917, 1922. gadā un 1991. gada PSRS).
no Padomju Sociālistisko Republiku Savienība (30. decembris 1922 -. 26 decembris 1991),
Krievija, vai Krievijas Federācija (turpmāk pārdēvēšanu KPFSR no 25. decembra, 1991. gads).
Saskaņā ar oficiālo Krievijas pozīciju, Krievijas valsts, Čehijas Republika, KPFSR, PSRS un Krievijas Federācija - loceklis starpvalstu attiecības, tas pats attiecas starptautiskas . tiesības nebeidz pastāvēt
Krievijas Federācija ir, kopā ar citām bijušajām padomju republikām, tiesību pārņēmējs PSRS, un Padomju Savienības - Krievijas Federācijas, priekštecis valsts. Savukārt Padomju Savienība apmērā daļēji starptautiskajām saistībām atzītas ir tiesību un saistību pārņēmējs Čehijas Republikas, pasludināja ar aktu Pagaidu valdība 1917. gada 1. septembrī un ilga līdz 7. novembrim (25. oktobrī), 1917. un, visbeidzot, Slovākijas Republika ir tiesību pārņēmējs no Krievijas impērijas. Savstarpēji vienojoties, NVS dalībvalstis, tika nolemts izskatīt Krievijas Federāciju kā pēctecis stāvokli PSRS ar visām tā sekām, tostarp pāreju uz Krievijas Federāciju, pastāvīga ANO Drošības padomes locekļiem un atzīšanai, ko Krievijas Federācijas statuss kodolenerģijas nozīmē Līguma par neizplatīšanu Kodolieroču 1968. Krievijas Federācija var arī uzskatīt kā pēctece Krievijas impērijas, tikai tiktāl, ciktāl šo tiesību un pienākumu, kas atzīti laikā PSRS, un tad pārcēlās uz viņu kā kārtas pēc 1991. gada, un ievērojot saistības, Krievijas impērijas, ko Krievija ir piekritusi pārņemt brīvprātīgi.
fiziskās īpašības
ģeogrāfiskā stāvokļa
Krievijas Federācijas platība ir 17,407,125 km 2 (pirmā vieta šajā apgabalā starp pasaules valstīm). Krievija ir pilnībā atrodas ziemeļu puslodē, uz ziemeļiem no Eirāzijas, mazgā ar jūru Klusā okeāna un Ziemeļu Ledus okeāna, kā arī Baltijas, Melno un Azovas jūru uz Atlantijas okeānu un Kaspijas jūru, ar garāko piekrasti pasaulē (37653 km). Urālu kalni un Kuma-Manych depresija sadalīt Krieviju uz Eiropas un Āzijas pusē.
Galējā ziemeļu punkts Krieviju ir Cape spārnus uz salas arhipelāgā Rudolf Franz Josef (81 ° 51 'N), galējā ziemeļu kontinentālā punkts ir Čeļuskina rags uz Taimiras pussalā ( 77 ° 43 'N). East Point - Ratmanova sala Beringa šaurumu (169 ° 0 'E) ir austrumu punkts kontinentālajā-Dežņova rags in Čukotkas (169 ° 39' E). Galējā dienvidu punkts Krievijas robežojas ar Dagestānas un Azerbaidžānas uz dienvidrietumiem no kalnu Bazarduzu (41 ° 11 'N). Galējā rietumu punkts atrodas Kaļiņingradas apgabalā pie Baltijas kāpu Gdaņskas līča Baltijas jūrā (19 ° 38 'D.). No Krievijas garums no rietumiem uz austrumiem, ir tuvu 10 000 km, no ziemeļiem uz dienvidiem vairāk nekā 4000 km.
Ģeoloģiskā uzbūve
Krievijā atšķirt platformas un salocīts reģionos. Eiropas daļa Krievijas atrodas uz Austrumeiropas platformas. Platformas gulēt vulkānisks un metamorfais iezis no pirmskembrijs. Teritorijā starp Urālu kalniem un upju Jeņiseja aizņemts jauniešu Rietumsibīrijas platformu. Uz austrumiem no Jeņiseja ir sena Sibīrijas platforma, paplašinot līdz upei Lena un saistīta galvenokārt Centrālā Sibīrijas Plateau. Pēc perona malas, ir noguldījumi naftas, dabasgāzes un oglēm. Lai nolocītu reģionu Krievija pieder Baltijas Shield, Urālos, Altaja, Ural-mongoļu reizes jostas Epipaleozoic, ziemeļu-rietumu daļā reizes josta Klusā okeāna un nelielu daļu no ārējās zonas Vidusjūrā salocīts jostu. Vislielākie kalni atrodas Kaukāzā un pieder jaunajam salocīta jostu. In salocīts teritorijas ir galvenie rezerves metāla rūdu.
Sibīrijas platforma ir epiarheysky vecumu. Uz vāka Sibīrijas platformas saistīts Krievijas lielākie noguldījumi ogļu, kālija sāls un akmeņsāls, naftas un gāzes; slazds uzlaušanas ar vara un niķeļa noguldījumu Noriļska, un dimanta kimberlite caurulēm.
Ietilpst 2 seno platforma Rifey Baikāla platība, Salair, Caledonian un Hercynian locīšanas struktūrā Urālu-mongoļu reizes jostu Epipaleozoic. Jeņiseja-Sayan-Baikal reģions un Riphean Baikal locīšanas rāmji Sibīrijas platformu. Pie robežas ar Austrumeiropas platformā ir Preduralsky mazsvarīgs baseins piepildīts Permas strata Bitumena ogļu atradnēm ziemeļos un potaša vidusdaļā baseina.
Pacific Reizes josta Krievijā pārstāv galēji ziemeļrietumu daļā, it robežās no kuriem ir senas iepriekš Riphean bloki, platība Mezozoja un Cenozoic locīšanas un mūsdienu tektoniski aktīvās zonas. Par Verhojanska-Čukotkas reģions pazīstams zelta noguldījumi, kas saistīti ar Jurassic un zemākas krīta granīta ieplūšanu, kā arī alvas, volframa un dzīvsudraba. Lielākie ogļu noguldījumi atrodas siles un melases Predverhoyanskogo Zyryanskaya depresiju. West-Kamčatkas reizes sistēma ir clastic geosynclinal komplekss Upper krīta, kas ir virsū granīta-gneisses un schists par mafic-pagrabā, un pēc locīšanas uzsūcās paleogēns-Neogene klintis. Austrumu zonu raksturo virsū mūsdienu volcanism (28 aktīvie vulkāni).
Kuriļu salas loka, kas sastāv no lieliem un maziem kores, ir 39 aktīvi vulkāni, un sastāv no krīta un kvartāra vulkāniskas-nogulumiežiem un vulkānu veidojumos. Doug sadrumstalots sistēma jauniešu savstarpēju grabens, un priekšā savā priekšā un austrumu Kamčatkas tranšejā atrodas.
Sahalīnas Cenozoic salocīta reģions ir sadalīta austrumu un rietumu zonās atdalīti ar Centrālās Graben Sahalīnas. Ar North Sahalīnas baseinā ir saistīti ar naftas un gāzes) un akmeņiem vidū miocēns salu tikai ogļu atradnēm.
Atbrīvojumu, vietējā ūdens, minerālvielas, augsnes,
vairāk nekā 70% no Krievijas teritorijas aizņem līdzenumi un zemienes. Rietumu daļa no valsts atrodas šajā plašajā Austrumeiropas līdzenumā, raksturo pārmaiņus līdzenumiem un kalniem. Dienvidnieks iegarena grēdu Ural sadala Austrumeiropas līdzenums un Rietumsibīrijas līdzenumā. Uz austrumiem no Pēdējais ir Central Plateau ar izolētām kalnu grēdas, pakāpeniski pārvēršas Centrālās Yakut līdzenumā.
Dienvidu un austrumu daļas valstī galvenokārt kalnaina. Galējā dienvidos Eiropas ziemeļu daļas stiept lielu kores un Kaukāza (šeit tas ir augstākais kalns Krievijā, Elbrusa, 5642 m), uz dienvidiem no Sibīrijas - Altaja, Rietumu un Austrumu Sayan kļūst Highlands un citas kalnu grēdas. Ziemeļaustrumos Sibīrijā un Tālajos Austrumos -. Reģioni izplatību vidēja augstuma kalnu grēdas, piemēram, Sikhote-Alin, jo Verhojanska, Cherskiy uc Kamčatkas pussalā (kur ir augstākais vulkāns no Eirāzijas - Kluchevskoy, 4750 m) un Kuriļu salām ārkārtējas East - teritorija vulkāni. Ir vairāk nekā 200, un apmēram 50 aktīvs.
Krievija ir viena no pasaules bagātākajām valstīm ūdens resursu. Valstī ir viena no pasaules lielākajām rezerves saldūdens. Virszemes ūdens aizņem 12,4% no Krievijas teritorijā, ar 84% virszemes ūdens ir koncentrēta uz austrumiem no Urāliem. Ūdens struktūrā dominē ražošanas vajadzībām.
Lielākais saldūdens ezers - Baikāls austrumu daļā valstī (aptuveni 31700 km2), kas ir dziļākais ezers pasaulē.
Valsts ir bagāta ar dažādiem minerāliem. Naftas rezerves ir izsmeltas, jo īpaši, apjoms gandrīz visos valsts reģionos, jo īpaši Tjumeņas reģiona, Sahalīnas, Baškortostāna, kā arī uz plaukta; Dabasgāzes Jamalas Ņencu autonomā rajona. Vairāk nekā 70% no Krievijas teritorijas - zonu par riskantu lauksaimniecību. Pieaugošā sezona lielākajā daļā Krievijas ir 2-4 mēneši. Tajā pašā laikā Krievija ir 9% no visas produktīvās pasaules aramzemes un vairāk nekā 50% no pasaules melnzemes.
Krievijas nostāja ziemeļu daļā Eirāzijas (valsts teritorijas galvenokārt atrodas uz ziemeļiem no 50 ° N), noveda pie tā izvietošanu Arktikā, sub-Arktikā, mērenā un daļēji subtropu klimatā. No teritorijas lielākā daļa atrodas mērenajā joslā. Dažādas klimata atkarīgs arī no topogrāfijas un tuvuma vai tāluma no okeāna.
Garuma zonation visizplatītākā ir līdzenumos. Vispilnīgākā klāstu dabas teritoriju ar Eiropas daļā valstī, kur ziemeļu-dienvidu cikls cauri jomā Arktikas tuksnesis, tundra, mežs tundras, taiga meži, jaukti meži, meža stepju, stepes, semi-tuksnesis. . Ar veicināšanu uz austrumiem klimats kļūst kontinentāls skaits dabas teritorijām platuma klāsts ir ievērojami samazināta
vidējā janvāra temperatūra dažādos reģionos svārstās no 6 līdz -50 ° C, gada 1. jūlija līdz 25 ° C; nokrišņu no 150 līdz 2000 mm gadā. Mūžīgais sasalums (jomas Sibīrijā un Tālajos Austrumos) aizņem 65% no Krievijas teritorijā.
Augstākā temperatūra jebkad reģistrēta teritorijā mūsdienu Krievijā bija +45,4 ° C, pie meteoroloģiskā stacija Uta (Kalmikijas) (2010. gada 12. jūlijs). Zemākā temperatūra bija ierakstīts neoficiāli Oimjakona. Akadēmiķis Sergei Obruchev ziema 1924 reģistrēti -71.2 ° C. Maksimālā temperatūras starpība:. EUR 116,6 ° C, šis rādītājs Krievija ieņem pirmo vietu pasaulē
Flora
Flora Krieviju ir apmēram 24 700 augu sugas, no kurām apmēram 11 400 sugu asinsvadu, 1137 - sūnas, 9000 - aļģu, 3000 - ķērpji un 159 - papardes. Bagātākais augu sugas Kaukāza (6000) un Tālajiem Austrumiem (1900-2000), nabadzīgajiem -. Siberian Arktikas salas (100-150)
meža zemes Krievijā ir 45,4% un sasniedz 796.2 miljonus ha ..
Par teritorijas un dažādu dabisko zonu plašums noteikt bagātu floru un faunu. Arktikas tuksnešiem tālu ziemeļos ir plaši pārstāvētas sūnu polāro magones, gundegas. Tundra pievieno tiem punduris bērzs, vītolus, alksnis. Meža-tundra raksturo egles, egles, priedes, lapegles. In dienvidu zonā sāk platlapju meži ozols, kļava, liepa, skābardis. Amūras novadā ir daudz retu sugu koki: ozols mongoļu, Mandžūrijas kļava, goba, valriekstu. Mežā, stepju un stepju reģionos - ozolu meži, graudzāles, graudi. Melnā jūra dominē subtropu meži ozola pūkains, kadiķa, buksuss, alksnis.
Krievijā 41 103 National Park un Saglabāt.
Faunas
Arktikas tundrā un ir polārlapsa, Caribou, Arctic zaķis, roņi, valzirgu, leduslācis. Mežā, kur dzīvo lāči, lūši, āmrija, aļņu, caunāda, sermulis, burunduki, vāveres, rubeņi ligzdu, rubeņi, grouses, dzeņi, Nutcrackers. Lapkoku mežos ir mežacūkas, brieži, ūdeles, un daudzas putnu sugas un ķirzakas. Mežos Tālo Austrumu - reta Ussuri tīģeri, lāči, brieži. Starp dzīvniekiem stepju zonā dominē mazie grauzēji, daudzi Saiga, āpši, lapsas un lieliem stepes putniem. Tuksnesī, ir gazeles, šakāļi, smilšu kaķi, un daudzi grauzēji. Kaukāza reģionā apdzīvo kalnu kaza, kaukāzietis briežu, dzeloņcūka, leoparda, hiēna, lāču, kā arī liels skaits rāpuļu.
Valdības
pamati valsts sistēma
Krievijā - Federatīvās Republikas prezidenta tips (ar vārdiem Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Dmitrijs Medvedevs, priekšsēdētāja vietnieks Valsts domes Oleg Morozovs, bijušais Federācijas padomes priekšsēdētājs Sergejs Mironovs Saskaņā ar citu skatu (priekšsēdētājs Satversmes tiesas Krievijas Federācijas, viens no autoriem pašreizējās Konstitūcijas Zorkin, kā arī starptautisko ekspertu mācās jaukta pārvaldes formu, Robert Elgie un Matthew SHUGART ..) - prezidenta - parlamenta republika ar plašām pilnvarām prezidentam.
galvenais valsts likums ir Konstitūcija pieņemta 1993. gadā šobrīd Krievijas konstitūcijas darbojas ar vairākiem grozījumiem, kas tika pieņemti 2008. gadā Šie grozījumi palielina dzīves prezidenta birojā no 4 līdz 6 gadiem un valsti Domi 4 līdz 5 gadiem, tas guva plašu starptautisku reakciju.
galvenie Krievijas valsts iestādes tika izveidotas pirmajos gados neatkarīgas valsts attīstībai, taču, veicot liela mēroga pārvērtības agrīnā 2000s bija gadi būtiskām izmaiņām tiesiskajā regulējumā attiecībā uz to darbību.
federālā struktūra
Krievijā ir valsts ar federālu sistēmu . Krievijas Federācija 85 vienādās veidojošo vienību Federācijas, tostarp 22 republikām, 9. teritorijās, 46. reģionos, 3 pilsētās federālas nozīmes, 1 autonomā reģiona, 4 autonomo reģionu.
Valsts iestādes federācija sistēmu nosaka vispārējos principus, kas noteikti ar Federāciju. Katrā reģionā ir likumdošanas (pārstāvis) ķermenis (Parlaments, Likumdošanas asambleja) un izpildinstitūcija (valdība). Daudzās, ir arī stāvoklis vecākais virsnieks (prezidents, gubernators), kas ir pilnvarota ar likumdošanas iestāžu Federācijas par priekšlikumu par Krievijas prezidentu, un var kalpot neierobežotu skaitu reižu.
Krievija ir sadalīta 9 federālajām rajonos, no kuriem katrs darbojas Pilnvaroto pārstāvju pārstāvi Krievijas prezidents arī.
reģioniem ir savas administratīvi teritoriālo iedalījumu. Kā likums, pamata administratīvās un teritoriālās vienības Federācijas ir jomas un pilsētas reģionālās (republikas, reģionālā, rajona) znacheniya.Nachalo formyKonets forma
Izpildvara no
valsts vadītājs ir prezidents, šobrīd Vladimirs Putins. Pienākumi kā valsts galva prezidents palīdz premjerministru - pašlaik Dmitrijs Medvedevs. Ministru prezidents ieņem prezidenta gadījumā nāves vai atkāpšanās pēdējais.
Prezidents tiek ievēlēts uz sešiem gadiem, aizklāti balsojot, vispārējās tiešās vēlēšanās, un tā pati persona nevar būt prezidentvalstij vairāk kā divus termiņus pēc kārtas. Konstitucionālie noteikumi paredz sešu gadu pilnvaru termiņa prezidents parādījās 2008. gadā. Agrāk, Valsts prezidents tiek ievēlēts ik pēc četriem gadiem.
Vadītā valdība Ministru prezidenta. Valdība sastāv no vietniekiem pirmizrādes, ministri un nodaļu vadītājiem, kuriem nav ministru amatu, bet oficiāli pielīdzināts ministri statusu. Kvantitatīvo sastāvu un struktūru valdības nav noregulēts ar likumu un nosaka priekšsēdētājs.
Priekšsēdētājs ir nozīmīgas pilnvaras: atbildību par ārpolitiku, ir virspavēlnieks bruņoto spēku, ar piekrišanu Valsts Domes Ministru prezidenta, pieņem atkāpšanos no valdības, pie ierosinājuma Ministru prezidenta ieceļ priekšsēdētāju valdības deputātu un federālo ministri un atlaiž no amata, kuru vada drošības padomes, ieceļ amatā un atbrīvo komandieriem bruņoto spēku, ir tiesības ierosināt valsts domes kandidātu amatam priekšsēdētāja Centrālās bankas (ne valdības locekļiem). Gadījumā, agresijas vai tiešu draudu agresijas, prezidentam ir tiesības pasludināt karastāvokli visā valstī vai dažos reģionos, bet nekavējoties paziņo savu lēmumu Federālās sapulces. Tai ir tiesības izdot rīkojumus, kas ir saistoši visā Krievijas teritorijā (dekrēti nedrīkst būt pretrunā ar federālo likumu). . Tā arī ir vairākas citas pilnvaras,
priekšsēdētājs var impeached ar Federācijas Padome, ar noteikumu, ka Valsts dome pavirzījusies apsūdzības par nodevību vai citu smagu noziegumu, un par pozitīvo secinājumu Augstāko un Konstitucionālo tiesu.
Likumdošanas asamblejas
likumdošanas varu īsteno Federālās sapulces - parlamentam, kas sastāv no divām palātas: federācija Padomes un valsts domē. Federācija Padome sastāv no diviem pārstāvjiem no katra priekšmeta federācijas. 1993. gadā Federācijas padomes locekļi tika ievēlēti iedzīvotāji. 1995.gadā tie tika aizstāti ar gubernatoriem un skaļruņiem reģionālo likumdevēju, bet kopš 2000. gada - ieceļ un ievēlēti pārstāvji, attiecīgi, no izpildvaras un likumdošanas institūciju federācijas. Valsts dome sastāv no 450 deputātiem, kurus ievēl tautas balsojumā par partiju sarakstiem uz laiku no 5 gadiem (līdz 2008. gada 31. decembrim uz 4 gadiem).
Tiesu sistēma
Tiesu varu īsteno tiesas: Satversmes tiesa, vispārējās jurisdikcijas tiesām, kuru vada Augstākās tiesas un šķīrējtiesas arī pakļauts Augstākajā tiesā. Par tiesu priekšmeti federācijas sistēma ietver arī tiesnešus.
Kontrole pār cilvēktiesību ievērošanu un brīvību darbībā valsts iestādēm un amatpersonām, kas paredzēti, lai veiktu Cilvēktiesību komisāru Krievijas Federācijā. Par pirmo reizi Krievijas praksē institūts tika ieviests ar Krievijas Federācijas Konstitucionālās tiesas 1993. (punktā "e" 103. panta 1. daļa), kurā noteikts, ka ombuds ieceļ Valsts domē un darbojas saskaņā ar federālo konstitucionālo likumu. Ar izmantojot savas pilnvaras komisārs ir neatkarīga un nav jāatskaitās jebkuras valdības iestādēm un amatpersonām.
Politiskās partijas
No 7. septembrī, 2015., Krievija oficiāli ir 78 politiskās partijas, tostarp Valsts Domes četri: "Vienotā Krievija", " Komunistiskā partija "," Fair Krievija "un" Liberāldemokrātiskās partijas ".
ārpolitika
Krievijas turpināja Padomju Savienības dalību Apvienoto Nāciju organizācijas (ieskaitot statusa pastāvīgu drošības padomes loceklis) un citu starptautisko organizāciju, līdzdalību starptautiskos līgumos PSRS, uzņēmās ārējo parādu bijušās PSRS, to izturējis visus padomju ārzemju aktīvus kopumā.
starptautiskajās attiecībās, federācija darbojas kā likumīga pārņēmēja Padomju Savienībai, bet šis statuss ir apstrīdējusi atsevišķu valstu un joprojām ir temats debatēm.
Krievija ir viens no galvenajiem dalībniekiem starptautiskajā sabiedrībā. Kā viens no pieciem pastāvīgajiem locekļiem ANO Drošības padomes joprojām ir viens no tradicionālajiem lielvalstu un ir īpaša atbildība par uzturēšanu starptautisko mieru un drošību. . Gados 1997-2014, Krievija ir arī daļa no "lielā astoņi" - neformālā savienības ekonomiski attīstīto valstu. Viņš ir biedrs ievērojamu skaitu citu starptautisko organizāciju, tostarp Eiropas Padomes un EDSO. Īpaši svarīgi organizācijas spēlē ar Krievijas ārpolitikā uzsāka bijušās Padomju Savienības galvenokārt vadībā Krievijas: NVS, EurAsEC, CSTO un SCO. Krievija kopā ar Baltkrieviju veido federāla valsts.
In 2014, kopā ar Baltkrieviju un Kazahstānu kļuva par vienu no dibinātājiem valstu Eirāzijas Ekonomikas savienības (EAK), kas izveidota, pamatojoties uz EurAsEC muitas savienības, kas darbojas no 2015. gada 1. janvāra
Krievijas ārpolitikas nosaka prezidents valsts un Ārlietu ministrija. Krievija īsteno vairāku vektoru ārpolitiku. Tā uztur diplomātiskās attiecības ar 191 valstīm un tai ir diplomātiskās misijas 144 valstīs. Krievija nav diplomātiskās attiecības ar Butānu un Zālamana salām.
Bruņotie spēki
vēsturi un lomu valsts
bruņoto spēku tradicionāli ir bijusi ļoti nozīmīga loma dzīvē Krieviju. Krievijas bruņoto spēku (arī bruņotie spēki) ir valsts militārā organizācija, pamatojoties uz Krievijas Federācijas Aizsardzības. Saskaņā ar Federālo likumu № 61-FZ 31 maijā, 1996 "Par Defense", bruņotie spēki ir atstumt agresiju, kas vērsta pret Krievijas Federāciju, lai bruņotā aizstāvēt integritāti un neaizskaramību teritorijā Krievijas Federācijas, kā arī, lai veiktu uzdevumus saskaņā ar Federālā konstitucionālā likumi, federālajiem likumiem un starptautiskajiem līgumiem par Krievijas Federāciju.
marts 5, 2010 skaits Krievijas armijas 1 miljons cilvēku (5th pasaulē). 2010. gadā budžets armija ir piešķirti 40.3 miljardi dolāru. Krievijas bruņotie spēki tiek iedalīti trīs grupās: armija, Gaisa spēku, flotes; un trīs neatkarīgas veidu karavīru: armijas gaisa un kosmosa aizsardzības, stratēģiskie raķešu spēki, gaisā karaspēku. Turklāt aizmugure Bruņoto spēku un karavīru, militāro formējumu un struktūru, kurā militārais dienests netiek iekļautas veidu un neatkarīgu veida militārpersonām arī
Iekšlietu ministrijas karaspēka
EMERCOM civilās aizsardzības spēki,
ārvalstu izlūkošanas dienesta,
FSB orgāniem (tostarp pierobežas )
. iestādes FSO (ieskaitot speciālu komunikācijas un informācijas)
. virspavēlnieks bruņoto spēku ir no Krievijas Federācijas prezidenta
iegūšana bruņoto spēku veica jaukta veidā: ar iesaukšanu pilsoņu militārajā dienestā uz eksteritoriālo pamata un brīvprātīgu Krievijas pilsoņiem ienākumu un ārvalstniekiem militārais dienests.
Apelācijas jābūt vīriešu iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 27 gadu vecumam. Mūža kopš 2008.gada 01 janvārī -. 12 mēneši
militārā dienesta pilsoņiem Krievijas Federācijas akceptēja līgumu vecumā no 18 līdz 40 un ārvalstu iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem. . Uz līguma termiņš - trīs, piecu vai desmit gadu
kodolieroču
2013. gadā bija 1,480 kodolgalviņas Krievijā. Kodolspēki izvietoti vairākās vidēs un ir galvenais garants nonuse militārā spēka pret Krieviju ar citām valstīm. Saskaņā ar jauno militāro doktrīnu, Krievija patur tiesības izmantot kodolieročus, atbildot uz agresiju, izmantojot masu iznīcināšanas ieroču un agresiju, izmantojot parasto ieroču, kad apdraud paša valsts pastāvēšanas.
Ekonomika
Krievija ir klasificēts kā agrārās rūpniecības valstīs. Krievijas ekonomika ir sestais starp valstu ziņā IKP PPP visā pasaulē. Par IKP apjoms PPP izteiksmē Pasaules Bankas 2014. gadā sasniedza 3.745 triljonus. $, The nominālā IKP apjoms 2014. gadā pieauga par 0,6%, sasniedzot 1.861 miljardus. $. Sākot ar 2013. gadu, Krievijas īpatsvars ekonomikā globālajā ekonomikā 3,3%.
Saskaņā ar Pasaules Banku, Krievijas IKP uz vienu iedzīvotāju pēc PPP 2013.gadā bija $ 24,120, pēc šī rādītāja, Krievija ir viens no top 50 labākajām valstīm pasaulē, priekšā visiem NVS.
nozaru struktūra Krievijas IKP (2011 dati):
lauksaimniecību, mežsaimniecību un zivsaimniecību, 3,6%
ieguves - 9,1%
ražošana - 13,6%
no elektroenerģijas nozarē - 3,2%,
būvniecības - 5,5%
vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecība - 16,2%,
transporta un sakaru - 7,5%
izglītība un veselības aizsardzība - 5.7%
finanses un pakalpojumi - 14,0%
valsts pārvaldi un militāro drošību - 5,0%
nodokļi -15.1%
IKP pieaugums par 2010.- 2011 gadiem bija 8,7%. 2011. gadā investīcijas Krievijā sasniedza rekordu pēdējo 20 gadu laikā līmeni 370 miljardus. $ Gadā. Tātad, par katru dienu vairāk nekā $ 1000000000 tika ieguldīti Krievijas ekonomikā. Pēdējo 20 gadu laikā, Krievijas ekonomika ir ieguldījusi vairāk nekā $ 2500000000000.
Valūta - Krievijas rublis, vidējā likme 2015. gadā ir 67 rubļi par 1 ASV dolāru. Tirdzniecības vienība - penny, 1/100 daļa no rubļa. Emisijas centrālās bankas valstī -. Centrālā banka Krievijas
vidējo ienākumu iedzīvotāju - 22,3 tūkstošus rubļu, vidējā alga -. 26500, bezdarba līmenis -. 5,2% (no 2012. gada septembra).
Mēneša vidējā nominālā alga no darbinieka Krievija veidoja 29 900 rubļu beigās 2013. mēnesī.
nozarei
2014. gadā, daļa no nozares IKP bija 36,3%. Par nodarbināto šajā nozarē skaits -. 27,8% no iedzīvotāju
apjoma bruto pievienotā vērtība (BPV) apstrādes rūpniecībā Krievijā 2007.gadā sasniedza $ 196000000000, pēc šī rādītāja, Krievija ir uz 9. vietu pasaulē .. Līdz 2011. gadam GVA pieauga līdz $ 252.000.000.000 daļa ražošanas nozarēm industriālajā ražošanā Krievijā - .. 66% (2007. gada datiem)
2000s Krievijas apstrādes rūpniecībā pastāv stabila izaugsme, kas tika pārtraukta tikai uz laiku, globālās ekonomiskās krīzes 2008-2009 s. No 1999. gada līdz 2011. gadam, indekss rūpniecības produkcijas Krievijā pieauga par 82%, tai skaitā pārtikas preču - par 80%, iekārtu, mehānismu un iekārtu - 74%, ražošanā elektrisko un optisko iekārtu - par 231%, ražošanu aprīkojuma - 29%, metalurģija - par 67%, ķīmijas rūpniecībā - par 62%. Sakarā ar pieauguma tempu, apsteidzot vidēji pasaulē, Krievija izdevās palielināt savu daļu pasaules ražošanas pievienoto vērtību no 0,9% 2002. gadā līdz 2,1% 2010. gadā. Pēdējos gados apjoms bruto pievienotās vērtības apstrādes rūpniecībā ir apiet Krieviju, tādas valstis kā Spānija, Kanāda, Meksika, un Indonēzijā.
The apstrādes rūpniecības struktūru ziņā ražošanā (2009. gada dati):
Pārtikas rūpniecība - 19,3%
vieglās rūpniecības - 1,3 %
kokapstrāde un koksnes izstrādājumu, celulozes un papīra ražošanā; izdevējdarbība un poligrāfija - 5,0%
Koksa un naftas produkti - 18,5%
ķīmiskās rūpniecības gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā - par 10.0%
pārējo nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā - par 4.8%
Metalurģija - 16,7%
Mašīnbūve - 19 , 1%
no visām nozarēm Krievijā ir spēcīgākā attiecībā uz 1991. gadā, ir ražošana elektrisko un optisko iekārtu, ķīmiskās rūpniecības un citu ražošanas, ieguves degvielas un enerģijas minerālvielām, celulozes un papīra, izdevniecības un poligrāfijas aktivitāte, metalurģija un gatavo metālizstrādājumu ražošana, ražošana un elektroenerģijas, gāzes un ūdens sadale.
Lauksaimniecība
bruto pievienotās lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības Krievijā vērtības apjoms - 1,53 triljoniem. rubļu (2009). Saskaņā ar Rosstat, 2007. gadā kopējais IKP lauksaimniecības Krievijā sasniedza 2.0996 triljoniem. Berzēt., No kuriem augkopība (lauksaimniecība) veidoja 1.1749 triljoniem. Rubļu. (55,96%), un lopkopība 924.700.000.000. Rubļi (44.04%). Starp ražotājiem lielākajai daļai produktu ir dota mājsaimniecības (48,75% vai apmērā 1.0236 triljonu rubļu ..); Otrajā vietā lauksaimniecības organizācijām, kas deva 43.76% jeb 918.7 miljardi berzēt.. Vismazāk likme 7.49% saimniecību par summu 157,3 miljardi. Rubļu.
No 1999. līdz 2008. gadam, ražošanas lauksaimniecībā Krievijas Federācijas pieauga par 55%.
Krievijā ir 10% no visas aramzemes pasaulē. Vairāk nekā 4/5 no aramzemes Krievijā ir koncentrēta Central Volgas reģionā, Ziemeļkaukāzā, Urāliem un Rietumu Sibīrijā. Galvenie kultūras: graudaugi, cukurbietes, saulespuķu, kartupeļu, linu. 2008. gadā 108 miljoni. Tonnu graudu tika novāktas Krievijā, ir lielākais ražas kopš 1990. gada. In 2008, 29100000. Tons cukurbiešu, 28.9 milj. Tonnas kartupeļu, 13,0 milj. T, 7,3 milj. Tonnu saulespuķu. Ražoti Krievijā
2011.gadā Krievijā bija ieraksts ražas cukurbiešu ( 46.2 milj. t), kuru dēļ valsts ir pārvietotas uz eksportu biešu cukura lielos apjomos. Ierakstīt ražas rapšu arī savākti (1.1 milj. T), sojas pupas (1,6 miljoni. Tons), saulespuķu (9.6 milj. T). Kartupeļu raža pārsniedza 32 miljonus tonnu graudu ražas -. 93 miljoni tonnu (neto svars), dārzeņi -. 14 miljoni tonnu, griķu -. 800 tūkstoši tonnu .. Tā rezultātā Krievija ir kļuvusi par trešo valsti pasaulē pēc tilpuma kviešu eksportu. Circle Krievijas kviešu patērētāju pieaudzis līdz 84 valstīm Eiropā, Āzijā, Āfrikā un Dienvidamerikā.
Visvairāk attīstīta Krievijas gaļas un piena un mājlopu gaļas un vilnas. In 2000-2008, Krievija bija vienmērīga palielināt gada gaļas ražošanai. 2,9 miljoni tonnu tika ražoti 2008. gadā, kas ir 2,6 reizes vairāk nekā 1999. gadā. No 2002. līdz 2008. gadam ražošanas mājputnu Krievijā ir trīskāršojies, sasniedzot 2 miljonus tonnu gadā ..
Finance
valūta - Krievijas rubli. Rublis ir konvertējama par pašreizējiem un kapitāla darījumiem.
Krievijas bankas ar divlīmeņu sistēmā ir iekļauti augstāko līmeni, kas ir iesniegusi Centrālās bankas Krievijas Federācijas, un samazināt komercbankām. 2005. gadā Krievijas Banka ir uzsākusi ilgtermiņa programmu, kuras mērķis ir samazināt to skaitu, kas darbojas šīs valsts privātās bankas, jo īpaši sakarā ar apvienošanos mazākais no viņiem, un pārņemšanas mazo lielāks. Neto aktīvi 500 lielākajiem Krievijas bankām kā no 2010. gada 1. jūlijā bija 28,4 triljoniem. (Līdz 0.91 miljardiem. $). Ārvalstu valūtas rezervju Centrālās bankas apjoms no 2015. gada beigām bija $ 367.000.000.000. (7 th lielākā valsts pasaulē).
Valsts ārējais parāds Krievijas 1.martā, 2015. gada ir $ 54000000000. Tas ir tikai 3% no IKP, kas ir viens no no zemākajiem pasaulē.
no Krievijas akciju tirgus kapitalizācija ir 874.000.000.000. (17. lielākā valsts pasaulē). Lielākais Krievijā Maskavas biržā ir līderis tirdzniecības apjoma bijušajā Padomju Savienībā visi valūtas tirgus segmentos Austrumeiropā, savukārt tirdzniecības apjoms akciju tirgū tas ir top 20 lielāko pasaulē ziņā tirdzniecības apjoma uz nākotnes līgumu tirgu, jo 10-ku.
saskaņā ar Federālā valsts statistikas dienesta, jo no 2011. gada beigās kopējais apjoms uzkrāto ārvalstu investīciju Krievijas ekonomikā sasniedza 347 mljrd. $. Saskaņā ar CIA World Factbook, sākot ar 31. decembri 2014. uzkrāti Krievijas ārlietu ieguldījumiem sasniedza 606 miljardus. $ (16. vieta pasaulē).
Kopš 2008. gada, valsts līmenī aktīvi strādā pie veidošanos starptautisku finanšu centru Krievijā, kas rīko būtiskas izmaiņas vairākās jomās (nodokļu, banku uc), lai uzlabotu valsts finanšu sistēmu.

Ekonomiskā sadalījums
Krievijā ir sadalīts divpadsmit galvenajiem ekonomiskajiem reģioniem :. Ziemeļrietumu, ziemeļu, centrālā, Volga-Vjatkas, Centrālā melnzemes, Volgas, Ziemeļkaukāza, Urāliem, Rietumsibīrijā, Austrumu Sibīrijā, Tālie Austrumi un Kaļiņingrada
Galvenais naftas un gāzes Rietumu un Austrumu Sibīrijā; hidroelektrostaciju, krāsaino metālu un mežkopība - in Eastern Sibīrijā. Tālajos Austrumos, ieguves zelta, dimantu, zivīm un jūras veltēm. Ziemeļu reģionos galvenajām nozarēm ir ogles, nafta, gāze, apatīts, niķelis un citus metālus, kā arī mežizstrādi un zveju. Ziemeļrietumu, Central, Volga-Vyatka, Volga un Urālu reģionu stāvēt attīstīta mašīnbūves, ķīmijas, vieglā rūpniecība, pārtikas rūpniecība, enerģiju un pakalpojumu nozari. Central Black Augsne reģions un Ziemeļkaukāzā ir izstrādājuši lauksaimniecību un pārtikas rūpniecību.
Utilities
Elektrība tiek sniegta aptuveni 99% iedzīvotāju. ir ievērots valsts elektroenerģijas pieprasījums gandrīz pilnībā privātām iestādēm, neliela daļa no saražotās elektroenerģijas tiek eksportēta.
Tā kā Krievijas enerģijas ražošana ieņem 3.vietu pasaulē. Lielākā daļa no enerģijas tilpumu 67,2% ražo termoelektrostaciju, tai skaitā 44,9%, izmantojot ogles -nefti 26,5% un 15,8% - dabas gāze. 19% no produkcijas nāk no hidroelektrostacijām, 15% -. Par atomelektrostaciju daļu
, ārējās tirdzniecības un ārvalstu investīcijas
, ārējās tirdzniecības 2014. gadā sasniedza $ 805800000000, pārpalikums par summu $ 189.800.000.000 .. Eksports $ 497.800.000.000, imports -. $ 308.000.000.000. (Attiecīgi 11. un 18. th lielākā pasaulē).
Galvenās eksporta preces ir naftas un naftas produkti, dabasgāze, metāli, koks un koka izstrādājumi, ķīmiskās vielas un plašu civilo un militāro rūpniecības produktiem. Imports galvenokārt iekārtas, transportlīdzekļi, farmācijas produkti, plastmasas, metāla pusfabrikāti, gaļas, augļi un rieksti, optiskās un medicīnas instrumenti, dzelzs, tērauds.
Galvenie patērētāji Krievijas eksporta ir, jo ir Nīderlandē (13,7% 2014. gadā no kopā), Ķīna (7,5%), Vācija (7,5%), Itālijā (7,2%), Turcijā (5%). Lielākā daļa no importa nāk no Ķīnas (17,8%), Vācija (11.5%), ASV (6,6%), Itālijā (4,5%), Baltkrievija (4,1%).
Apjoma ārvalstu tiešo investīciju Krievijas ekonomika 2014. gadā ir aptuveni 353.400.000.000. $. (18 vieta pasaulē). Krievijas investori ārzemēs veido aptuveni 388.400.000.000. $. (18 vieta pasaulē).
Transporta un komunikāciju no
Krievijas transporta sistēmas raksturo labi attīstīta transporta tīkla, kas ir viens no visplašākā pasaulē un nodarbina vairāk nekā 120 tūkstoši km dzelzceļu, 1000000. Km ceļu, 230 tūkst. Km cauruļvadu, 100 tūkstošus. upju km kuģojamiem ūdensceļiem. Milzīgs kosmosa un skarbs klimats ir noteikušas augstu prioritāti Krievijas visos laika apstākļos virszemes transports - dzelzceļa un cauruļvadu. Tie piliens lielāko daļu kravas. Ūdens transports ir ievērojami mazāk svarīgs, jo īsā navigācijas periodā. Par autotransporta kopējā kravu apgrozījuma loma sakarā ar ārkārtīgi mazu vidējo transportēšanas attālums (pilsētās un priekšpilsētu, bedrēs atklāto raktuvju mežizstrādei ceļiem mežizstrādes jomās, un D. utt.) Ir zems, neskatoties uz to, ka viņi veic vairāk nekā puse . slodze
2010. gadā apgrozījums sasniedza 4.75 triljonus tonnkilometros, no kurām dzelzceļa transports veidoja 42%, 50% cauruļvadu, automobiļu 4.1%, iekšzemes 2.1%, iekšzemes ūdens - 1,1% . Pasažieru apgrozījums 2010. gadā bija 484 miljardi pasažieru-kilometri, no kuriem gaisa transports bija 30%, autobuss -. 29%, dzelzceļš - 29%, pazemes - 9%. Stabils tendence pēdējos gados ir pieaugums īpatsvara gaisa transporta pasažieru pārvadājumi (pieaugums salīdzinājumā ar 2000 gandrīz 3 reizes) un samazinājums īpatsvara dzelzceļa pārvadājumiem.
Krievijai ir attīstīta telekomunikāciju tīklu, tostarp fiksēto un mobilo sakaru, interneta pakalpojumu sniedzējiem. Rangu attīstību informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, ko sagatavojusi Starptautiskās telekomunikāciju savienības, Krievija ir uz 38. vietu pasaulē, apsteidzot visas NVS valstīs.
Dzelzceļa pārvadājumi
Dzelzceļa pārvadājumi Krievijā sāka attīstīties vidū XIX gadsimtā. Pirmā lielā dzelzceļa līnija Sanktpēterburga - Maskava tika nodota ekspluatācijā 1851. Tad sāka būvēt dzelzceļu no Sanktpēterburgas uz dienvidiem no Maskavas un radiālā virzienā. Būvniecība Trans-Sibīrijas dzelzceļu sākās 1891. gadā, tajā pašā laikā no Čeļabinskas caur Novonikolayevsk uz Krasnojarskas un Irkutskas un Vladivostokas līdz Habarovskā. Pilnīgi Krievijas impērijā, kustība ir atvērts pēc nodošanas tilta pāri Amūras upes 1916. Padomju laikos, dzelzceļa tīkls ir turpinājusi attīstīties, būvēts Turksib un BAM.
2012.gadā, dzelzceļi bija 78 izvešanu no 83 Krievijas reģionos. Kopējais garums darbības ilguma dzelzceļu ir 124 tūkst. Km, tai skaitā 86 tūkstoši. Km vispārēju lietojumu (43000 elektrificēti. Km) un 38000. Km dziesmas (teritorijās uzņēmumu un attīstības derīgo izrakteņu). Blīvums dzelzceļu vidējais rādītājs ir 7,3 km uz 1000 km2. Krievija ieņem 2. vietu kopgarumā dzelzceļu, aiz tikai ASV (194.7 tūkst. Km).
Lielākajās pilsētās ir arī tramvaju un trolejbusu. Darbības garums tramvaja līnijām ir 2600 km, trolejbuss -. 4.9 tūkst km.. Viens no visplašākajiem tramvaja tīkliem pasaulē, ir Sanktpēterburga (500 km). Septiņās lielākajās pilsētās - Maskavā, Sanktpēterburgā, Nizhny Novgorod, Samara, Jekaterinburga, Novosibirska un Kazaņa darbojas pazemē. Kopējā pamatdarbības metro līnijas garums 475 km.
Jūras transports
Jūras transports Krievijā spēlē nozīmīgu lomu starptautiskajā satiksmē, tā vērtību nosaka nostāju Krieviju bankām 12 jūru trīs okeānu un jūras robežu 42 tūkst. Km. Kopējais apgrozījums 63 Krievijas ostu sasniedza 451 miljonus 2007. M, lielāko daļu no preču naftas un naftas produktu. 2006. gadā, apgrozījums jūras transporta 48 miljardi tonnkilometru, pasažieru - .. 30 miljoni pasažierkilometru, ierakstīti 173 tūkstoši un 6 tūkstoši kravas un pasažieru kuģiem ... Ziemeļu Ledus okeānā, tas ir Ziemeļu jūras ceļu - īsākais jūras ceļš starp Eiropu un Krievijas Tālajiem Austrumiem.
Upju pārvadājumi
Upju pārvadājumi spēlē nozīmīgu lomu Krievijas ekonomikā. Par kuģojamu iekšējo ūdensceļu garums ir 200,000. Km. daļa upju transporta kopējā kravu apgrozījuma 3,9%. 2006. gadā tā apgrozījums sasniedza 58 miljardus tonnkilometru, pasažieru apgrozījums -. 0,6 miljardi pasažieru-km, 6600 kravas un pasažieru upju kuģi tika reģistrēti
Galvenais Krievijā ir Volga-Kama upes baseinu, kas veido 40% no kravas upju flotes . Pateicoties Volga-Baltic, White Sea-Baltijas un Volgas-Donas kanāla Volgas kļuva kodols vienotā ūdens sistēma no Krievijas Eiropas daļā, un Maskavas "osta piecu jūru." Vēl viens svarīgs kuģojamās upes Eiropas Krieviju ir Ziemeļu Dvina, Sukhona, Onega, Svir, Neva. . Āzijas daļā Krievijas, svarīgākie kuģojamie upes ir OB, Jeņiseja, Ļena, Amur
Autotransports
Līdz 2010. garums ceļu Krievijā ir pārsniedzis 1 miljonu km, tai skaitā ceļu garums pavēra -. 786 tūkst km.. Par federālo ceļu garums ir 50000. Km. In 2008, autotransports tika pārvadāti 6.9 miljardi. Tonnu kravu, kravu apgrozījums sasniedza 216 miljardus. Ton kilometru. No 2000. līdz 2008. gadam, apjoms kravu pārvadājumiem ar autotransportu palielinājās par 17%, kravu apgrozījums - par 41%.
Saskaņā ar kopējo garumu lielceļu Krievija pārsniedz visas Eiropas valstis, izņemot Franciju, un ieņēma 7. vietu pasaulē. Attiecībā uz iedzīvotāju blīvumu ceļu pavēra Krievijā ir apmēram 5,3 km uz 1 tūkst. Cilvēki.
Krievijā ir Straujais motorizācija. Ja 2000.gadā skaits vieglo automobiļu bija 20.000., Līdz 2010. gadam skaits bija pieaudzis līdz 34 miljoniem. Kopējais oficiāli reģistrēts valstī transportlīdzekļu 2010. gadā sasniedza 40 miljonus., No kuriem 5,4 miljoni kravas. Par motorizācijas līmenis Krievijā 2009.gadā sastādīja 270 automašīnām uz 1000 iedzīvotājiem.
Negadījumu skaits gadā ir apmēram 200 tūkstoši, no kuriem 27 tūkstoši cilvēku tika nogalināti, zaudējumi no negadījuma ir aptuveni 2,5% no IKP. Mirušo skaits 100000. Auto skaits ir viens no zemākajiem NVS valstīs un samazinājās pēdējos gados, no 2004. gada līdz 2011. gadam bojāgājušo skaits izaugsmi autoparka tajā pašā periodā samazinājās par 19% līdz 35%.
Gaisa transports
Civil Air pakalpojums izveidota pirmajā ceturksnī divdesmitajā gadsimtā: pirmais lidosta (Khodynka Maskavā) tika atvērts 1910. gadā. Kopš 2013. gada darbojas 1218 lidostām (5 th vieta pasaulē) un 49 helikopteru. Sākumā 2012 kā daļu no esošā parka Krievijas aviosabiedrībām bija 605 galveno un 340 reģionālo pasažieru lidmašīnu, 32 lidmašīnu biznesa klases dzinēju un 127 kravas lidmašīnas.
2011. gadā gaisa satiksmes apjomu sasniedza 8.339 miljardus tonnu, apgrozījums sasniedza 4.916 triljoni. Ton-km . 2011. gadā tas tika transportēts 64.06 milj. Pasažieri, pasažieru pārvadājumi sasniedza 166,7 miljardus. Pasažierkilometru.
Link
Runājot nodrošinātu sakarus iedzīvotāju, Krievija ir viens no augstākajiem vietām grupā vidēji attīstīto valstu, bet 2000s šis nozarei ir raksturīgi augsti pozitīvu dinamiku, jo īpaši telekomunikāciju jomā. Mobilo sakaru izplatība ir pieaudzis no 5% 2001. gadā līdz gandrīz universālu segumu šodien. Telefona valsts kods + 7.
Ļoti ātri izplešas un iedzīvotāju ir piekļuve internetam, ja tas bija mazāks par 1% 2000. gadā, bet 2007. gadā šis rādītājs bija 8,9% un 16,1% 2009. gadā. Šobrīd Krievija ir lielākā valsts Eiropā pēc interneta lietotāju skaita. Vismaz reizi nedēļā, dators izmanto 58% iedzīvotāju, apmēram tāds pats īpatsvars iedzīvotāju izmanto internetu. Lai gan šie skaitļi ir nedaudz zemāki nekā ES, bet atšķirība ir strauji sarūk. Platjoslas interneta piekļuve ir vairāk nekā 40% no Krievijas iedzīvotāju (tas bija 35% 2010. gadā, 2009. gadā - 25%). Vidējais ātrums platjoslas pieslēgumu Krievijā ievērojami pārsniedz vidējo rādītāju pasaulē.
Runet-Krievijas daļa no interneta. Šaurākā definīcija: Runet - ir daļa no World Wide Web, Krievijas nacionālā domēna .ru un .RF. Skaits interneta Pulku: 3,7 miljoniem .ru, 788 tūkstoši .RF (2012. gada martā) .. Interneta lietotāju skaits ... 52 miljoni cilvēku (2012. gada martā)
Demogrāfija un sociālos pakalpojumus
iedzīvotājiem, norēķinu
Saskaņā ar tautas skaitīšanas veica 2010. gada oktobrī, Krievijas iedzīvotāju skaits bija 142,905,200 cilvēki. . Krievija, tāpēc, ir visvairāk apdzīvotā valsts Eiropā un devītais lielākais pasaulē pēc iedzīvotāju skaita
Vidējais iedzīvotāju blīvums ir apmēram 8,36 cilvēki uz km2, iedzīvotāju skaits ir ļoti nevienmērīgi izplatīta: 78% krievu, kas dzīvo Krievijas Eiropas daļā, kas ir mazāk nekā 25 % no teritorijas. Starp priekšmetu Federācijas, augstākais iedzīvotāju blīvums reģistrēts Maskavā -. Vairāk nekā 4626 cilvēki / km2, zemākais - no Čukotkas autonomais apvidus - .. Mazāk nekā 0,07 personas / km2
Urban iedzīvotāju skaits bija 73% 2010. gadā. Sākot no 2013. gada 1. janvāra 166 pilsētām ir populācijas vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku. No tiem, 15 pilsētās iedzīvotāju skaits vairāk nekā viens miljons cilvēku.
Valodas
krievu valodai ir oficiāls statuss. Tomēr Krievijas iedzīvotāji runā vairāk nekā 100 valodās un dialektos, kas pieder indoeiropiešu, Altaja un Urālu valodas ģimenēm, Kaukāza un Paleo-Āzijas valodu grupām. Starp visbiežāk runā valodā izšķir krievu, ukraiņu, baltkrievu, armēņu, Dienvidosetijas un vācu (indoeiropiešu valodu saimes), tatāru, čuvašu un baškīru (Altaja valoda ģimene), Udmurtijas, Mari, un Erzya (Ural valoda ģimene), Čečenijas, Avar un Dargin valoda (Northeast Kaukāza valodas), Kabardas-Čerkesijas (Abhāzijas - Adyghe valoda ģimene). Krievu valoda ir dzimtā valoda apmēram 130 miljoni. Krievijas pilsoņiem (92% iedzīvotāju).
Visbiežāk valoda Krievijā ir krievu. Viņš arī ir valsts valoda Krievijas Federācijas saskaņā ar Satversmes 68. pantu. Par pārvadātāju astoņās valodās skaits Krievijā pārsniedz vienu miljonu cilvēku. Republika tajā tiesības noteikt savas valsts valodu.
end forma
Reliģisko sastāvs
Krievijas - laicīga valsts. Konstitūcija garantē "apziņas brīvību, reliģijas brīvību, tostarp tiesības uz uzdoties, individuāli vai kopā ar citiem, jebkuru reliģiju vai bez reliģijas, brīvi izvēlēties, glabāt un izplatīt reliģisko un citu pārliecību un rīkojas saskaņā ar tiem." Kriminālkodeksa 148. pants paredz kriminālatbildību par "nelikumīgu obstrukcijas darbību reliģisko organizāciju vai izpildē reliģiskiem rituāliem." Federālais likums 2001. gada 11. jūlija "Par Politisko partiju" aizliedz izveidi, piemēram, cita starpā, arī "pazīmes reliģiskās piederības."
Krievijā dzīvojošie kristieši (galvenokārt pareizticīgo), musulmaņi, budisti, ebreji, pagāni un citi.
Saskaņā ar apsekojumu, ko veica 2010.gada janvārī, daļa Krievijas iedzīvotāju uzskata sevi pareizticīgie, pieauga 2009. gadā, no 70 līdz 75%.
Māksla un kultūra
Krievijas, pamatojoties uz vairāku etnisko raksturu iedzīvotāju ir augsts etnisko un kultūras daudzveidību. Svarīgākais faktors attīstībā Krievijas materiālo un garīgo kultūru, ir ietekme Pareizticības, kā arī dažāda veida pagānisma - atzīti dažādos periodos vietējie un ievērojamām ārējām ietekmēm, piemēram, Mongolijas un Rietumeiropā. Atbilstošs daudzveidīga mantojums vienu vai otru izsekot gandrīz visus valsts mākslas formas. Veids
Literatūra
Pirms mūsu laiks ir sasniedzis noteiktu skaitu pieminekļu seno reliģisko literatūru vai stāstījuma, tostarp slavenākajiem "Pasaka par aizgājušo gadu", "sprediķī par likumu un Grace", "atmiņu un slavēt krievu Prince Vladimir "," Life of Teodosijs no alas "," par Borisa un Gļeba Tale "," Vladimir Monomakh bauslis "," Lay "," lūgšana Daniēla trimdā "," stāsts par dzīvi Ņevas Aleksandra "un daudzi citi. Aktīvi attīsta tulkoto literatūru. Daži piemēri epistolārs žanra, piemēram, "Clement Smolyatich Smoļenskas Presbyter Thomas". XVI gadsimtā ir šis dārgakmens epistolārs žanra kā "atbilstība Ivans Bargais Prince Kurbsky." Tajā pašā laikā, pēc Polijas ietekme pamazām sāk iepazīties ar Rietumu literatūru. Tautas māksla ir pārstāvēta izteikti žanrā tautas un pasakas.
Laicīgā literatūra parādījās Krievijā tikai XVII gadsimtā. Pirmā zināmā darbs šāda veida - "Life of Avvakum". Tajā pašā laikā, aizgūts no poļu literatūras, zilbju dzejošana princips ir iesakņojusies krievu dzeju. Slavenākajiem pārstāvji Krievijas zilbju dzeja -. Simeon un Sylvester Medvedevs
XVIII gadsimtā galaktikas laicīgās rakstnieku un dzejnieku parādās uz Krieviju. Starp šiem dzejnieku un rakstnieku Trediakovskii, Kantemir, Lomonosov, Derzhavin, Karamzin, un dramaturgu -Sumarokova un Fonvizin. Dominējošā mākslinieciskais stils literatūras tolaik bija klasicisms.
Starp slavenākajiem rakstniekiem un dramaturgu deviņpadsmitajā un divdesmitajā gadsimtiem. Gogoļa, Dostojevska, Turgeņevs, Tolstojs, Čehovs, Gorkijs, Bulgakovs, Bunin, Nabokovu, PLATONOV, Astafjevs un daudzi citi
Starp slavenākajiem dzejniekiem šis laikmets bija :. Žukovska, Puškina, Ļermontova, Koļcovs, Fet, Tiutchev, Nekrasov, bloks, Yesenin, Majakovska, Tsvetaeva, Pasternaka, Akhmatova, Brodska, Vysotsky, un daudzi citi
pieci krievu dzejnieki un rakstnieki ir piešķirta Nobela prēmijai literatūrā: Ivans Buņins (1933, trimdā), Pasternaka (1958), Sholokhov (1965), Solžeņicins (1970) un Josifs Brodskis (1987, trimdā).
art
Ikonogrāfija
Krievu ikonas mantoja tradīcijas Bizantijas meistari. Tajā pašā laikā Krievija ir sākusies, un tās tradīcijas. Krievu ikonas nebija vienkārši imitācija, viņiem ir savs stils, un meistari, piemēram, Andrei Rublev un Daniils Black, Simon Ušakovs un citi, paaugstinājuši ikonogrāfiju jaunus augstumus. Bagātākais kolekcija ikonas atrodas Tretjakova galerijā.
Pirmā krāsošanas reālistiskus portretus parādīsies Krievijā XVII gadsimtā, vidū-beigās XVIII gadsimtā Krievijā ir tādi galvenie mākslinieki kā Levitsky un Borovikovsky. Krievu māksla no laika sekoja globālās tendences.
Spilgtākajiem māksliniekiem pirmajā pusē XIX gadsimtā: Kiprensky, Bryullov, Ivanovs, Ivans K. Aivazovskis. Glezna dominē akadēmiskajā virzienā Ivanovs "The Kristus Izskats uz cilvēkiem."
Otra puse XIX gadsimtā raksturo uzplaukumu reālisma glezniecības. Wanderers glezna attīstījusies virzienā kritiskā reālisma, viņu darbi bieži vien tika piepildīta ar sociālajām tēmām. Slavenākais mākslinieks kritiskā reālisma - Repina. Līdz XIX gadsimta Krievija attīstās tendences franču impresionisma. Ne laužot ar reālisma kustību mākslinieki kļūst brīvāka un meistarīgi tās metodes, kas visskaidrāk ietverti Serov darbā.
Gada sākumā XX gadsimta krievu mākslinieki aktīvi meklē jaunus izteiksmes formas, veidojot daudzas jaunas jomas, piemēram, simbolisma, fine virziens atbilst modē stils "modern", "avant-garde" (Kandinskis, Maļeviča).
vidū un beigās XX gadsimtā kļuva plaši pazīstami mākslinieki I. Grabar, A. Rilov, N. Krymov, I. Brodska, B. Johanson, p. Gerasimov, M. Feigins, Z. Serebryakova, V. Stozharau, Y. Vasņecova, E. Moiseenko, Konchalovsky, Dmitrijs Žilina, Oreshnikov V., G. Ryazhskaya V. Yablonsky, K. Juon, Vladimir Meshkov A . Plastov, N. Romadin, P. Ossowski, S. Chuikov, A. Deineka, M. Saryan, F. Reshetnikov, A. Myl'nikov, Ņesterovs, V. Reutov, O. Verey, E. Okas, Romas J. .
arhitektūra
reliģisko ēku.
Krievijā ir liels skaits reliģisko ēku (kristiešu, musulmaņu, budistu, ebreju, hindu, uc). Tie ir būvēti dažādos un dažreiz neparastu arhitektūras stilus.
Civilās arhitektūru. Civilās krievu arhitektūra visā tās vēsturē ir gājusi cauri vairākiem posmiem. Pirms revolūcijas attīstība arhitektūras atdarināt tendences citās valstīs: ēkas celtas klasicisma stilā, baroka, un citi. Ar attīstību Padomju valsts Krievijas izpaudies konstruktīvisma arhitektūras stilā, kas ietekmē attīstību arhitektūras pasaulē.
Civiltiesiskā arhitektūra Padomju Savienības saņēma nosaukumu no valsts valdnieki: Staļina māju, Hruščovs, Brežņevs. Ar Advent padomju vara stila ēkām mainījies - viņi kļuva monumentāla. Tomēr vēlāk problēmu risināšanā dzīves apstākļus padomju pilsoņiem uzlabošanai tika derēt uz liela mēroga būvniecība. Tā rezultātā, arhitektūra vēlu Padomju Savienības zaudēja ar dažādiem dekoratīviem arhitektūras elementiem.
Šobrīd kopā ar parauga projektus masveida mājokļu celtniecības tiek izmantoti un individuālo māju.
Vēsturiskā centra Sanktpēterburgu, kompleksa baznīcu Kizhi, Maskavas kremlis un Sarkanā laukuma, vēsturiskos pieminekļus Novgorod cietoksnis Narina-Kala in Derbent ir svarīgākie arhitektūras pieminekļi Krievijā un iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Mūzika
krievu Vējdzirnavas
Krievu mūzika ietver bagātīgu muzikālo mantojumu Krievijas valsts. Šī koncepcija apvieno darbus krievu un padomju komponistu XVI-XX gadsimtu, krievu tautas mūziku, krievu dziesmas un populārās mūzikas padomju un pēcpadomju periodā.
Visvairāk labi zināms komponisti. Vasīlijs Rogov, zemnieks Fedor
krievu tautas mūzika
Slavenākajiem māksliniekiem: Hope Plevitskaya, Ruslanova, Fjodors Chaliapin, Olga Voronet, Ludmila Zykina, Eugene Smolyaninova un citi.
Simfoniskā mūzika.
Krievija ir mājvieta daudzām komponistiem, kuri ir atzīti par klasika žanra simfoniskās mūzikas. Starp tiem, Glinka, Borodin, Musorgska, Čaikovska, Rimska-Korsakova, Rahmaņinova, Prokofjeva, Stravinskis, Šostakovičs, Sviridov, Deņisovs, Shchedrin un daudzi citi. Arī nenovērtējams ieguldījums attīstībā šādu mūziķiem kā Oistrakh, Rostropovičs, Bašmetu un citi.
Krievu popmūziku.
Slavenākajiem dziedātāji Alla Pugačova, Valērijs Ļeontjevs, musulmaņu Magomayev, Edita Peha, Iosif kobzon, Sofija Rotaru, Lev Leshchenko, Jurijs Antonovs, Philip, Dima Bilan un citi.
Bards.
Žanrs autora dziesmas parādījās PSRS vidū XX gadsimtā. Izteiksmes līdzekļi un raksturīgās īpašības ir semantiskajā un slodze uz dzejas tekstu, melodiskumu, dabas, melodisks un harmoniku funkcionalitātes muzikālo materiālu; noskaņojums konfidenciāla dialogs; noslēgtība izpilde; . Ideālistisks orientācija
slavenākajiem māksliniekiem. Aleksandrs Galich, Okudzhava, Vladimirs Visockis, Aleksandrs Gorodnitsky Yuri Vizbor Gaļina Homchik un citi
krievu rock
Sākotnēji krievu rock veidojas zem liela ietekme Rietumu rokmūzikas un mākslas dziesmu Krievijas, kā likums, ko veic ar akustisko ģitāru.
Slavenākais grupa "Time Machine", "Resurrection", "akvārijs", "Nautilus Pompilius", "Movie" "Alise", "Agatha Christie", "Aria", "Kipelov", "Chizh & Co», «DDT", "The Sound of Mu", "Civilā aizsardzība", "karalis un Clown", "Naive", "divpusējas 2. "
Russian rap
Krievu dziesma, kas ir uzrakstīts stilā rap. Pirmie veicēji šī žanra parādījās otrajā pusē astoņdesmito. Slavenākais no tiem ir: «slikta bilance», Bogdan Titomir un "bakalaura". Arī krievu repa vistuvāk politisko hip-hop. Russian rap bieži sajauc ar rokmūziku.
Krievu Šansons
Krievu (padomju) mūzikas žanrs, kas stāsta par dzīvi un morāli noziedzīgā vidē, kas sākotnēji bija paredzēts aizturēto un tuvām personām kriminālās pasaules. Laika gaitā, žanrs mūzikas zagļiem sāka rakstīt dziesmas, kas pārsniedz noziedzīgā tēmu, tomēr patur savas īpatnības (melodijas, slengs, stāsts, pasaulē). Kopš 1990, Krievijas pazeme dziesmu mūzikas industrijā veicināja ar nosaukumu "Krievu Šansons".
Teātra un kino
krievu viduslaiku buffoons pazīstami aktieri no XI gadsimtā. Starp viņiem bija mūziķi, dziedātāji, dejotāji, jokdari, treneri savvaļas dzīvniekiem.
Ar mūsdienu izpratnē teātra parādījās Krievijā dēļ ārzemniekiem. Sākumā šo mākslu saistīts ar nosaukumiem cara Alekseja Mihailoviča un Bajārs Matveeva. Teātra bizness, iegāja lejupslīdes ar nāves Alekseja Mihailoviča, bet atkārtoti pēc Pētera I Ar teātra mākslu, viņš gribēja svinēt savu uzvaru, bet viņa vācu komiķi bija nepiemērots šajā gadījumā. Viņš gribēja, teātris bija krievu aromāts, un tāpēc vēlējās comedians galvenokārt no Polijas, nevis Vācijā. Teātris ir izstrādājusi provincē. Tātad, 1705 gadā dienas atpakaļ pirmo pieminēt teātra izrāžu Tobolsk, kur vietējais veicinātājs teātra metropolīts Filofei izpildījumā.
Ar nāvi Pētera I Krievu teātrī atkal samazinās. Ar iestāšanos troņa ķeizarienes Annas Ivanovna atsākās tiesas izrādes, masku un citas izklaides. Par pils lugas piedalījās Petersburg muižniecība. Valdīšanas Elizabeth un muzikālā teātra bizness turpināja attīstīties.
In 1896 gada aprīlī, 4 mēneši pēc pirmajiem Parīzes kino sesijās, pirmais kino aparatūra parādījās Krievijā. 4 (16) 1896 maijā, pirmais Krievijas šovā "Kino Lumiere" teātrī Sanktpēterburgas dārzā "Aquarium." - Skatītāji tika parādītas vairākas filmas starpbrīdis starp otro un trešo aktiem vaudeville laikā "Alfred Pasha Parīzē." Maijā Camille Cerf nodrošina pirmo Krievijas dokumentālo kino šaušana svinībām par godu kronēšanas Nikolaja II. Seansi ātri kļuvusi par modes spēle, pastāvīgie kinoteātros sāka parādīties daudzās lielās Krievijas pilsētās. Pirmā pastāvīgā kino atvērts Sanktpēterburgā 1896 maijā uz Ņevas prospekta.
Pirmo Krievijas pilnmetrāžas filma bija pielāgošanu fragmenti klasisko darbu krievu literatūras ( "Dziesma par Merchant Kalashnikov", "idiots", "Par Bakhchisarai strūklaka"). 1911. gadā, uz ekrāniem ārpus pirmā Krievijas pilnmetrāžas filma "Defense Sevastopoles", kopīgā piegāde Khanzhenkova un Goncharova.
Vairākas padomju un Krievijas filmu ieguva Oskaru par "Best Foreign Language Film" kategoriju:
"Karš un miers" (1967), Sergejs Bondarchuk
"Dersu uzala" (1975) Akira Kurosawa (a kopražojums PSRS un Japānas)
"Maskava netic asaras" (1981), Vladimir Menshov
"Saules nogurdinātie" (1994) ar Ņikita Mihalkovs
pirmais krievu multfilma "Piero -. Mākslinieku filmu datumi no 1906., filmēja horeogrāfs no Marijas teātra, Aleksandrs Shiryaev
padomju animācijas pazīstama visā pasaulē, ko raksturo pasteļa krāsas, garīgumu, laipnību un mācību sastāvdaļa. Slavenākajiem studijas PSRS un Krievijas (Soyuzmultfilm, Tsentrnauchfilm, Kievnauchfilm) nošāva tūkstošiem karikatūras. Cartoon "Ezītis miglā" Jurijs Norstein 2003.gadā Tokijā tika nosaukts labākais animācijas filmu visu laiku aptaujā 140 kritiķi un animatoru no dažādām valstīm.
Daiļamatniecība
tautas epics, pasakas, tipisks tautu Krievijas, veica gudrību no cilvēkiem, izmantojot dziļi . gadsimtus
Chastushka - īsā krievu tautas dziesma, parasti smieklīgs serviss, pārraida, parasti mutiski. Īpaša attīstība stāstu izpaužas teritorijās aizliegtas ar cenzors.
Mākslinieciskā darījumi Krievijā tika izveidota, pamatojoties uz tautas mākslas, kas, pateicoties profesionāliem māksliniekiem un biznesa cilvēkiem sākumā XX gadsimtā tika pārveidota par profesionālu dekoratīvās mākslas: Dymkovo rotaļlieta filimonovo rotaļlietas, Orenburgas šalle, Palekh miniatūra, rotaļlietu Abashevskaya, Khokhloma, Gzhel, hludnevskaya rotaļlieta.
Mediju
Print Media
pirmie periodiskie parādījās Krievijā sākumā XVIII gadsimtā, bet plaša attīstība drukātajos plašsaziņas līdzekļos ir saņēmuši tikai beigās XIX gs. Ja beigas XIX - sākumā XX gadsimtā raksturo relatīvo preses brīvību, ka laika posmā no Padomju Savienības - stingrāku politisko cenzūru un augstākas pakāpes kontroli pār presi ar varas iestādēm. Radical progress preses brīvību notika gaitā demokrātiskām reformām 1980 vēlu. Šajā periodā bija ievērojams pieaugums skaita periodikas, diezgan skaidri nodalītas piederība dažu avīžu un žurnālu dažādu politisko un sociālās tendences.
beigās 2000s Krievijā ir vairāk nekā 170 dienas laikraksti, gan centrālo un vietējo - ar kopējo apgrozību apmēram 4,8 miljoni eksemplāru, un vairāk nekā 425 avīzes un žurnālus, kuru kopējā apgrozībā aptuveni 7,8 miljonos eksemplāru. Vadošā valsts laikraksts - Izvestia, Kommersant, Komsomolskaya Pravda, Maskavas Komsomolets, Nezavisimaja Gazeta, Novaja Gazeta, New Look, Parlamentāriešu laikraksts, Pravda, Krievijas laikraksts Sovetsky Sport.
Electronic Media
Broadcasting
Par apraides staciju skaits (2011):
diapazonā no AM - 323,
. FM radio 5500 (2011)
Televīzijas
Apraide krievu sākās 1935.gadā Maskavā. Televīzijas programmas bija veltīta galvenokārt kultūru un sportu. Katru reģions parādīja savu vietējo raidījums. Turpmāka attīstība televīzijas saņemto 1980-1990-ies ar Advent daudzu jaunu kanālu par dažādām tēmām un fokuss.
Brīvdienās un svētku dienās
1. janvāris - Jaungada (ne-darbadienu laikā - par 1 6. janvārī janvāra 8).
7. janvārī - Ziemassvētkus (kristiešu svētki, . svinēja pēc Jūlija kalendāra, kas glabājas ROC)
23. februāris - diena aizstāvi Tēvzemei (ir tiesību pārņēmējs dienā Sarkanā armija un diena Padomju armijas un flotes, kas sākotnēji izveidota atmiņā pirmās sadursmes jaunizveidoto Red Army pret vācu spēkiem laikā pirmais pasaules karš II 1918).
8. marts - Starptautiskā sieviešu diena (sākotnēji izveidota kā svinamo dienu strādājošo sieviešu 1910. gadā pie astotās kongress II International, KPFSR un PSRS tika svinēta 1921.gadā, produkciju - kopš 1965. gada).
1. maijs - brīvdiena pavasaris un darba (sākotnēji svinēta kā dienu starptautiskās solidaritātes darba ņēmēju, tika izveidota par godu vēršanos darbības kautuvēm Čikāgā 1886. gadā, jo KPFSR un PSRS - oficiāla brīvdiena kopš 1918.gada, jo dienā starptautiskās solidaritātes darba ņēmēju).
9. maijs - Uzvaras diena (komplekts par godu padomju uzvaras pār Vāciju Pasaules kara II 1945. . Slēgts kopš 1965. gada)
12. jūnijs -. Diena Krievijas (izveidota pēc pieņemšanas deklarācijas valstu suverenitātes KPFSR 1990.)
4. novembris - Tautas saskaņas Day (no 1649. līdz 1917. gadam tika svinēta kā dienā, kad Kazaņas ikonas Dievmātes, atkal noteikti 2004. gadā par godu atbrīvošanas Maskavā no Polijas iebrucējiem, kas notika laikā nemierīgajā reizes 1612).
Sport
kopš olimpiskajām spēlēm Helsinkos 1952. gadā olimpiskajās spēlēs Sočos 2014. gadā, padomju un vēlāk Krievijas sportisti nekad samazinājās zem trešo vietu kopvērtējumā starp visā pasaulē pie vasaras Olimpiskajās spēlēs.
In 1980, Maskava uzņēma XXII vasaras olimpiskās spēles, Sochi 2014 XXII ziemas olimpiskās spēles. 2013. gadā, Kazaņa kļuva kapitāla Vasaras Universiade.
Rich uzvarēt ir stāsts par padomju un krievu hokejistu, kurš atkārtoti kļuva uzvarētāji pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs. Ļoti populārs Krievijā ir hokejs, futbols, volejbols un teniss.
2010. gadā Krievija ieguva tiesības uz FIFA Pasaules kausa 2018.
Krievijas sportisti tradicionāli spēcīga daiļslidošanā, biatlonā, distanču slēpošana, līks, hokeja, sporta un mākslas vingrošana, vieglatlētika, sinhronā peldēšana, kā arī dažāda veida cīņas mākslas, jo īpaši cīņā.
Tradicionāli Krievijas tautas intelektuālo galda spēle. Starp pasaules šaha čempions, uzvarētāji Eiropas sacensībām daudzi padomju un Krievijas sportisti. Unikālā panākumi Padomju un Krievijas šaha: laika posmā no 1946. līdz 1990. gadam starp pasaules šaha čempionu un sāncenšiem par šaha kroni bija tikai padomju šaha spēlētājiem, ar vienu izņēmumu (American Robert Fisher). Lielākā daļa komandas pasaules čempionātā vīriešu un sieviešu grupās, kā arī turnīri, "Padomju Savienība pret pasaules komand