دانشگاه فنی دولتی مسکوBauman (مسکو)


در سال 1830 ، امپراتور نیکلاس اول "مقررات مربوط به مدرسه حرفه ای" را تصویب کرد.  از سال جاری ، اولین دانشگاه فنی روسیه سابقه خود را دارد.  هدف از موسسه آموزشی جدید آموزش مهارت های مختلف صنایع دستی در کنار آموزش های عمیق نظری بود.  تا سال 1868 ، کیفیت آموزش در "مدرسه صنایع دستی" به حدی زیاد شد که دوباره در یک موسسه آموزش عالی ویژه - یعنی مدرسه فنی امپریال مسکو (IMTU) سازماندهی مجدد شد.

هدف اصلی IMTU "آموزش مهندسین عمران ، مهندسان مکانیک و مهندسان فرآیند" بود.  IMTU موفقیتهای چشمگیری در علوم فناوری ، صنایع شیمیایی ، مواد غذایی و نساجی ، فلز و فرآوری چوب ، مکانیک کسب کرده اس.

یک سیستم آموزش در حرفه مهندسین آینده پذیرفته شده در IMTU در سراسر جهان شناخته شد.  روش "روسی" برای آموزش صنایع دستی بسیار مشهور شده است.  IMTU به طور کلی بهترین دانشگاه مهندسی روسیه را دریافت کرد و در تعدادی از دانشکده های پیشرفته پلی تکنیک گنجانیده شد
در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، با تغییر نام در دانشكده فنی عالی مسكو ، MVTU به آموزش مهندسین مهندسی مکانیك و ساخت ابزار ادامه می دهد.  در سال 1938 ، دانشکده های دفاعی جدید در MVTU افتتاح شد: تانک ، توپخانه و مهمات.  در سال 1948 دانشکده فناوری موشک به آنها اضافه شد.

بسیاری از دانشمندان و متخصصان مشهور از دانشگاه Bauman فارغ التحصیل شده اند: دانشگاهیان آندره نیکوویویچ توپولف ، سرگئی پاولوویچ کورولف و بسیاری دیگر از طراحان هواپیما و موشک؛  آکادمیک نیکولای آنتونوویچ دولژژال ، نویسنده پروژه راکتور هسته ای ، دانشگاهی الکساندر ایوانوویچ تسلیکوف - متالورژی ، آکادمیک سرگئی آلکسویویچ لبدف ، نویسنده پروژه اولین کامپیوتر شوروی.

در تاریخ 27 ژوئیه 1989 ، با تصمیم کمیته دولتی آموزش اتحاد جماهیر شوروی ، دانشکده فنی عالی N.E. مسکو  به بومان وضعیت دانشگاه فنی داده شد.  MSTU نامگذاری شده است  N.E.  از بومان افتخار یافت که اولین دانشگاه فنی در کشور ما باشد.

در کل ، دانشگاه حدود 200 هزار مهندس فارغ التحصیل شده است.  در میان آنها دولتمردان شناخته شده ای از رده های بالا ، طراحان برجسته و عمومی برجسته ، دانشمندان مشهور ، روسای سازمان ها و بنگاه های بزرگ ، فضانوردان با شکوه ما هستند.
فعالیت ها
آموزش در MSTU.  N.E.  Bauman در 19 دانشکده تمام وقت تدریس می شود.  کار می کند ، تحصیلات تکمیلی و دکترا.  MSTU نامگذاری شده است  N.E.  Bauman برای بیش از 19 هزار دانش آموز تقریبا در کل طیف مهندسی ماشین آلات و ابزارهای مدرن آموزش می دهد.  کار علمی و آموزشی توسط بیش از 320 پزشک و حدود 2000 کاندیدای علوم انجام می شود.  در حال حاضر ، این دانشگاه با بیش از 70 دانشگاه در اروپا ، آمریکا و آسیا روابط برقرار کرده است.

در رتبه بندی دانشگاه های روسی از مشخصات فنی MSTU.  N.E.  Bauman همیشه مقام اول را می گیرد.

تحصیلات در دانشگاه در دانشکده های زیر انجام می شود:
- علوم پایه (گروه ها: ریاضیات بالاتر ، فیزیک ، شیمی ، مهندسی برق و الکترونیک صنعتی و غیره)
  رادیو الکترونیک و فناوری لیزر
  رباتیک و اتوماسیون پیچیده
  مهندسی تجارت و مدیریت
  سیستمهای انفورماتیک و کنترل
  مهندسی مکانیک ویژه (ادارات: وسایل نقلیه فضاپیما و پرتاب ، سیستم های هوافضا ، دینامیک و کنترل پرواز راکت ها و فضاپیماها ، وسایل نقلیه زیر آب و ربات ها و غیره)
فناوری مهندسی
  مهندسی قدرت
  تجهیزات زیست پزشکیآدرس: مسکو ، خیابان 2 بامانسکایا ، پلاک 5 ، پلاک 1

امن و محرمانه است