TUNNUSJOONED HARIDUS Vene Föderatsioonis


TUNNUSJOONED HARIDUS Vene Föderatsioonis

Venemaa on maailma juhtiv hariduse, teaduse ja tehnoloogia. See muudab üks kõige atraktiivsemaid riike oma vastuvõtu hulgast välisüliõpilastele. Lisaks kõrge kvaliteediga, konkurentsieelis vene haridus on suhteliselt soodsa hinnaga võrreldes Põhja- Ameerikas, Euroopas ja teistes arenenud riikides (keskmine kulu õppeaastal, sealhulgas majutus üliõpilaselamu, on 1500-3000 dollarit).

Vene gümnaasiumi sisaldab ligi 1300 institutsioonid, akadeemiad ja ülikoolid, mis pakuvad koolitust enam kui 300 suunad ja erialad kõrghariduse, magistriõpingud, lõpetanud kooli ja elukoha. Lisaks riigi kõrgelt arenenud kutsehariduse süsteemis, mis hõlmab koolitust töötamist toidud.

Vene haridus tagab juurdepääsu moodsaim laborid ja teaduslikke ja tehnilisi keskusi, kvalifitseeritud teadus- ja õppejõudude, autoriteetne diplomeid, mis on tunnustatud kogu maailmas, moodustunud sajandite jooksul traditsioone.

Õppeaasta vene ülikoolides kestab 10 kuud (1 september - 30. juuni). Õppeaasta jaguneb 2 semestrit: Esimene semester: 1. september - 25. jaanuar; Teisel poolel: 09-30 veebruar juuniks. Lõpus igal semestril (jaanuarist juunini), õpilased võtavad testid ja eksamid õppeaineid. Aastatel semestrit õpilased on puhkus: Winter Holidays (2 nädalat: alates 25. jaanuar - 9. veebruar), suvevaheaeg (2 kuud: alates 1. juuli - 30. august). Talvel ja suvel puhkust, õpilased saavad veeta Venemaal või koju minna.

Hindamissüsteem Vene ülikoolid on ajalooliselt moodustatud viie punkti skaalal: "5" - väga hea; "4" - hea; "3" - rahuldav; "2" - mitterahuldav; - "Lubatud" ja "mitterahuldav". Madalaim lävend on "3" või "set-off". Viimasel ajal on siiski ühel tasemel tavaline vene viiepallisüsteemis aktiivselt kasutavad tuttavad välismaalased stobalnoy skaala, mis on tema ümber klassikalise hindamise vsemirnoprinyatye Bed and C D E jms raames suurendada tunnustamise vene hariduse maailmas.

Koolitus ja välisriikide kodanike põhi haridusprogramm pakub täistööajaga ja osalise tööajaga (õhtuti) vormid välismaalasele viisarežiim.

Haridus kodanikele viisavabadus on võimalik, kui täistööajaga, osalise tööajaga) ja kaugõppes.

Haridus vene ülikoolides toimub vene keeles. Juba mõnda erilist koolitust ei teostatakse ka inglise keeles (umbes 20 eralasid ja koolitus). Kui soovid õppida inglise keeles, saabumisel koolitus kandidaadid intervjuu keeleoskus. Ette rahvusvaheliste testide tulemused (IELTS, TOEFL, CAE, DALF, TCF jne) on vaja. Õppetöö inglise hulka kohustuslik kursus vene keeles, mis on vajalik viibimine välisüliõpilaste Venemaal, täis suhtlemist ja kasutamise väljaõppe perioodi multimiljoni andmebaasi õpikuid.

Pärast õpinguid ülikoolides lõpetajad saavad diplomi vene rahvusliku standardi näitab kõrghariduse ning märkida kraad / kvalifikatsioon ( "bakalaureus", "Master of Science", "spetsialist / Engineer Spetsialist") ja eriala. Lõpetajad võivad saada täiendavat dokumenti - "Euroopa taotlus", mis võimaldab neil saada võrdväärsust diplomi tahes 47 Euroopa ja teiste riikide allkirjastatud Lissaboni konventsioon vastastikuse tunnustamise ja Bologna deklaratsiooni kehtestamise kohta Euroopa kõrgharidusruumi täiend- või tööhõive nendes riikidesse. Tunnustamine Vene diplomite kõikides riikides on sätestatud alusel valitsustevaheliste ja rahvusvaheliste lepingute / kokkulepete. Praegu kõik diplomid Vene riigi ülikoole peetakse kõikjal maailmas.

Taotlused sihtasutuse muidugi toimub aastaringselt.

Taotlused baaskoolituse (1 ja järgnevatel aastatel) läbi igal aastal 1. juunist kuni 15. augustist viisavaba riiki ja alates 1. juuni - 15. juuli viisa riikides. Klassid algab 1. septembril.

Nõuded haridus dokumendid välisriikide kodanike nõuetele tuginedes ning riigi seadused, mis on välja antud. Kui välisriigi kodanikul on haridust tõendavad dokumendid, mis annavad talle õiguse siseneda ülikoolis oma kodumaal soovitud eriala või õppesuuna, see on sama õigus taotleda luba Vene ülikoolis.

Elu ja tervis kindlustus on kohustuslik iga välisriigi kodanik tulevad Venemaale õppima. Maksumus elu ja tervise kindlustuse vahemikke 160-250 dollarini aastas, sõltuvalt valitud kindlustus programm.

Seas eripära saab tuvastada kaitse kvalifikatsioon "spetsialist" mõned tehnilised ja meditsiinilised erialad, vaatamata kinnipidamine Bologna konventsiooni ja üleminek 2-tier kõrgharidussüsteemi.

Lisaks peaks pöörama tähelepanu üksikute artiklite № 115-FZ "õigusliku staatuse Välisriikide kodanike Venemaa", mis aitab sul aega oma kooli, et viisat taotleda pikendamine ja ei saa riigist välja saata rikkumise eest rände seadusandlus.