OMADUSED MAJUTUS VENEMAA üldine teave


OMADUSED MAJUTUS VENEMAA üldine teave

Venemaa (kreeka Ρωσία -. Venemaa), ametlik nimi - Venemaa Hetkeolukorra Ida-Euroopas ja Põhja-Aasias. Rahvaarv 146 519 000 inimest, mis on 9 maailmas. Territooriumil Vene Föderatsiooni 17407125 km2. Vastavalt sellele indeks, meie riigis esikohal maailmas.
City of Moscow on kapitali ja suurim linn, kus elab üle 12 miljoni inimese.
Ametlik keel on vene keel.
Vastavalt tüüpi valitsus on segatud Vene vabariik. Mai 2012, riigi president on Vladimir Putin,
Vene Föderatsiooni koosneb 85 teemasid, 46, mis on nimetatud piirkonnad, 22 vabariiki, 9 territooriumidel, 3 - linnad föderaalse tähtsusega, 4 -. Autonoomsed piirkonnad ja 1 autonoomne piirkond
Venemaa piire kaheksateist riiki (maailma suurim), sealhulgas kaks osaliselt tunnustatud (Abhaasia ja Lõuna-Osseetia) maal koos Norra, Soome, Eesti, Läti, Leedu, Poola, Valgevene, Ukraina, Gruusia, Aserbaidžaani, Kasahstani, Hiina, Mongoolia, Põhja-Korea, meritsi Jaapani ja Ameerika Ühendriikides.
Venemaa on rahvusvaheline olekus iseloomustab suur etniline ja kultuuriline mitmekesisus. Enamik (75%) elanikest peavad end õigeusu, mistõttu Venemaa riigi suurima õigeusklikud maailmas.
Vastavalt Maailmapanga SKP ostujõu pariteedi 2014. aastal summas 3745000000000 (25 US $ 636 inimese kohta). Valuuta - Vene rubla (keskmine määr 2015-60 rubla $ 1).
Samuti on Venemaa üks juhtivaid kosmosejõust maailmas, omab tuumarelva, alaline liige ÜRO Julgeolekunõukogus.
Ajalugu
, Vene riikluse järjepidevus
Vana vene riik (862 - Mid XIII sajandil).
Vene vürstiriik (keskel XII sajandil - alguses XVI sajandist).
Vene riik (lõpuks XV sajandil - 22. oktoober 1721, et 16. jaanuar 1547 - Moskva suurvürstiriigi, siis kuningriik vene keeles).
Vene impeeriumi (22. oktoober 1721 - 1. september . 1917),
Slovakkia (1. september - 25. oktoober (november 7) 1917).
Vene Nõukogude Föderatiivse Sotsialistliku Vabariigi (asutatud 25. oktoober (november 7) 1917 1922 1991 NSVL).
Liit Nõukogude Sotsialistlike vabariikide (30. detsember 1922 - 26. detsember 1991).
Venemaa ja Vene Föderatsiooni (ümbernimetamise VNFSV alates 25. detsember 1991).
Vastavalt Venemaa ametlikku seisukohta, Vene riigi, Tšehhi Vabariik, RSFSR, NSV Liidu ja Venemaa - liige suhetest, samal teemal rahvusvahelise . õigused ei äralangemiseni
Venemaa on koos teiste endiste liiduvabariikide, õigusjärglaseks NSVL ja Nõukogude Liidu - Venemaa eelkäija riigis. Omakorda Nõukogude Liidu summas osaliselt tunnustatud rahvusvaheliste kohustuste õigusjärglane Tšehhi Vabariik, kuulutas tegu Ajutise Valitsuse 1. septembril 1917 kestis kuni 7. novembrini (25 oktoober) 1917. Ja lõpuks, Slovaki Vabariigi õigusjärglane Vene impeeriumi. Vastastikusel kokkuleppel SRÜ liikmesriikide, otsustati arvestada Venemaa kui pärija riik NSVL koos kõigi selle tagajärgedega, kaasa arvatud üleminek Vene Föderatsiooni alaline ÜRO Julgeolekunõukogu liikmed ja tunnustamise Venemaa Föderatsiooni poolt staatust tuumaelektrijaama tähenduses on Tuumarelvade leviku tõkestamise leping 1968. Vene Föderatsiooni võib samuti pidada järeltulija Vene impeeriumi üksnes ulatuses, nende õigused ja kohustused, mis on tunnistatud ajal NSVL ja seejärel liikunud teda järjest pärast 1991. aastat, ja mis kohustused Vene impeeriumi, mis Venemaa on nõustunud üle võtma vabatahtlikult.
füüsilised omadused ning
geograafilist asendit
Vene Föderatsiooni pindala on 17407125 km 2 (esimene koht valdkonnas riikide seas maailmas). Venemaa on täielikult asub põhjapoolkeral, Põhja-Euraasia, pesta merede Vaikse ookeani ja Põhja-Jäämere, samuti Läänemeri, Must ja Aasovi merede Atlandi ookeani ja Kaspia mere, pikim rannajoon maailmas (37,653 km). Uurali mägede ja Kuma-Manych depressioon jagada Venemaalt Euroopa ja Aasia poolel.
Äärmuslik põhjapoolseima punktiga Venemaa on Cape tiivad saarel saarestikus Rudolf Franz Josef (81 ° 51 'N), äärmiselt Põhja mandri Asi on Cape Chelyuskin Taimõri poolsaarel ( 77 ° 43 'N). East Point - Ratmanova Island Beringi väina (169 ° 0 'E) on idapoolseim punkt Mandri-Dežnjovi neem aastal Tšuktši (169 ° 39' E). Äärmuslik Lõuna-punkti Venemaa piiril Dagestanis ja Aserbaidžaanis edelas mägi Bazarduzu (41 ° 11 'N). Äärmuslik Lääne punkt asub Kaliningradi oblasti Balti säär Gdansk laht Läänemeri (19 ° 38 'aastal. D.). Pikkus Venemaa läänest itta on ligi 10 000 km, põhjast lõunasse on üle 4000 km.
Geoloogilise ehituse
Venemaal eristada platvormil ja volditud piirkondades. Euroopa osa Venemaa asub Ida-Euroopa platvormi. Platvormid valeta magma ja moondekivimid of Precambrian. Territooriumi vahel Uurali mägede ja jõe Jenissei hõivatud noorte West Siberian platvormi. Et ida Jenissei on iidne Siberi platvorm, mis ulatub jõe Lena ja seotud peamiselt Kesk-Siberi kiltmaa. Servas platvorm on nafta, maagaas ja kivisüsi. Kokkuvolditav piirkonnas Venemaal kuuluvad Balti Shield, Uuralites, Altai, Ural-mongoli korda vöö Epipaleozoic, põhja-lääneosas korda vöö Vaikse ja väike osa välimisest tsooni Vahemere volditud vöö. Kõrgeim mägedes asuvad Kaukaasia ja kuuluvad noored volditud vöö. Volditud piirkondades on peamiseks reservid metallimaakide.
Siberi platvorm on epiarheysky vanusest. Kaanel Siberi platvorm seotud Venemaa suurim hoiuste kivisüsi, potas ja kivisoola, nafta ja gaasi; lõksu sissetung vase-nikli hoiused Norilsk, ja teemant kimberlite torud.
Sisaldab 2 Vana-platvormi Rifey Baikali piirkonnas, Salair Kaledoonia ja Hercynian kokkuklapitavad struktuuri Uurali-mongoli korda vöö Epipaleozoic. Jenissei-Sajaani-Baikali piirkonnas ja Riphean Baikali raame Siberi platvorm. Piiri ääres Ida-Euroopa platvormi on Preduralsky marginaalne basseini täis Perm kihtide bituumenkivisütt hoiused põhja ja kaaliumkloriidi keskosas basseini.
Pacific Voldi Belt Venemaal esindab äärmusliku loodeosas, et piirid on muinaskultuuri Riphean massiivid, valdkonnas keskaegkond ja Cenozoic kokkuklapitavad ja kaasaegse tektooniliselt aktiivsed tsoonid. Verhojanski-Tšuktši piirkonda tuntakse kullaga seotud Jurassic ja Alam-Kriit graniidist sissetung, samuti tina, volfram ja elavhõbedat. Major kivisöevarudele on küna ja melass Predverhoyanskogo Zyryanskaya depressioon. Lääne-Kamtšatka kordne süsteem on Purdsetted geosynclinal kompleks hiliskriidiajastu, mis on üksteise peal graniit-gneisses ja schists of mafic-kelder, ja pärast kokkuklapitavad neelas Paleogene-Neogene kive. Idapoolne ala iseloomustab peal kaasaegse vulkanism (28 aktiivsed vulkaanid).
Kuriili saarte kaar, mis koosneb suurtest ja väikestest servi, on 39 aktiivset vulkaani ja koosneb kriidiajastu ja Kvaternaari vulkaanilise-sette- ja vulkaanilised moodustised. Doug killustatud noorte piiriülese grabens ja ees oma ees- ja Ida-Kamtšatka Trench asub.
Sahhalini Cenozoic volditud piirkond on jagatud Ida- ja Lääne tsooni eraldatud Kesk Grabeni Sahhalini. Mis Põhja-Sahhalini basseinis on seotud nafta ja gaas) ja kivide keskel Miocene saare piirdu kivisöevarudele.
Reljeef, tarbevesi, mineraalid, muld,
rohkem kui 70% Venemaa territooriumist on hõivatud tasandikud ja madalikud. Lääneosas riigis kuulub valdav Ida-Euroopa lauskmaa, iseloomustab vaheldumine tasandike ja küngaste. Meridionaalset piklikud katuseharja Uurali jagab Ida-Euroopa lauskmaa ja Lääne-Siberi madalik. Ida pool on viimane keskplatoo isoleeritud mäeahelikud, järk-järgult muutumas Kesk-jakuudi tavaline.
Lõuna- ja idapoolsetes osades on peamiselt mägine. Äärmuslikul lõuna Euroopa põhjaosast venitada suur servi Kaukaasia (siin see on kõrgeim mägi Venemaa, Elbrus, 5642 m), Lõuna-Siberi - Altai, Lääne-ja Ida-Sajaanide muutub mägismaa ja muud mäeahelikud. Kirde-Siberi ja Kaug-Idas -. Regioonide hulgas levik keskmise kõrguse mäeahelikud, nagu Sikhote-Alin, in Verhojanski, Cherskiy jms Kamtšatka poolsaar (kus on kõrgeim vulkaan Euraasia - Kluchevskoy, 4750 m) ja Kuriili saared äärmuslik Ida - territooriumil vulkaanid. Seal on rohkem kui 200, ja umbes 50 aktiivne.
Venemaa on üks maailma rikkamaid riike veevarusid. Riik on üks maailma suurimaid magevee. Pinnavee hõivatud 12,4% territooriumist Venemaa, kus 84% pinnavee on koondunud ida pool Uuraleid. Vee struktuuri domineerib tootmise vajadustele.
Suurim mageveejärv - Baikali järve idaosas riigi (umbes 31700 km2), mis on sügavaim järv maailmas.
Riigil on rikas erinevate mineraalide. Naftavarud on uuritud eelkõige maht praktiliselt kõigis riigi piirkondades, eriti Tjumeni oblasti Sahhalini, Baškortostani, samuti riiulil; Maagaas Jamali-Neenetsi autonoomses ringkonnas. Üle 70% Venemaa territooriumil - tsoon riskantne põllumajanduses. Kasvuperioodil suuremas osas Venemaalt on 2-4 kuud. Samal ajal on Venemaa 9% kõigist produktiivne maailma põllumaast ning rohkem kui 50% maailma mustmullaga.
Venemaa positsiooni põhjaosas Euraasia (riigi territooriumist on peamiselt asub põhja 50 ° N), viisid selle paigutuse Arktikas, sub-arktiline, parasvöötme ja osaliselt subtroopilises kliimas. Suurem osa territooriumist asub parasvöötmes. Erinevaid kliima sõltub ka topograafia ja lähedus või kauguse ookeani.
Latitudinaalne zonation on kõige märgatavam tasandikel. Kõige täielikku valikut looduslike alade koos Euroopa osa riigist, kus põhja-lõuna tsükkel läbi ala Arktika kõrbes, tundra, metsa tundra, taiga metsade, segametsad, metsa-steppide, steppide, poolkõrbelise. Mis edendamise ida kliima muutub mandri arv looduslikke alasid laius ulatus on oluliselt vähenenud.
Jaanuari keskmine temperatuur eri piirkondades varieerub 6 kuni -50 ° C, juuli 01-25 ° C; Sademete 150-2000 mm aastas. Igikeltsa (alad Siberis ja Kaug-Idas) kulub 65% Venemaa territooriumil.
Kõrgeim temperatuur aegade territooriumil kaasaegse Venemaa +45,4 ° C juures Ilmajaam Uta (Kalmõkkia) (12. juuli 2010). Madalaim temperatuur salvestati mitteametlikult Oimjakon. Akadeemik Sergei Obruchev talvel 1924 registreeriti -71,2 ° C. Maksimaalne temperatuuride vahe: 116,6 ° C, see näitaja Venemaa esikohal maailmas.
Flora
Flora Venemaal on umbes 24 700 taimeliiki, millest umbes 11 400 liigirikkuses, 1137 - samblad, 9000 - vetikad, 3000 - samblikud ja 159 - sõnajalad. Rikkaim taimeliikide Kaukaasia (6000) ja Kaug-Idas (1900-2000), vaene -. Siberi Arctic saared (100-150)
metsamaa Venemaal on 45,4% ja ulatub 796200000 ha ..
Avarust territooriumil ja erinevaid looduslikke alasid määratleda rikas taimestiku ja loomastiku. Arktika kõrbetes Kaug-Põhja laialdaselt esindatud samblad, polaarsed moonid, buttercups. Tundra lisatakse neile kääbus kask, paju, lepp. Metsa-tundra iseloomustab kuusk, nulg, mänd, lehis. Lõunas tsoon algab lehtmetsad tamme, vahtra, pärna, valgepöök. Aastal Amur piirkonnas on palju haruldasi puuliike: tamm Mongoolia, Mandžuuria vaher, jalakas, pähkel. Metsas steppide ja steppide piirkondades - tammemetsi, heintaimed, teravili. Must meri on ülekaalus lähistroopiliste metsade tamme kohev, kadakas, pukspuu, lepp.
Venemaal 41 103 rahvuspark ja säilitada.
Fauna
Arktika tundra ja seal on polaarrebane, karibuu, Arctic jänes, tihendid, morsk, jääkaru. Metsas elab karud, ilvesed, kaljukass, põder, soobel, kärp, koopaoravad, oravad, teder pesa, teder, grouses, rähnid, pähklitangid. In salumetsad on metssead, hirved, mink ja paljude linnuliikide ja sisalikke. Metsades Kaug-Idas - haruldane Ussuri tiigrid, karud, hirved. Seas loomad steppide vööndi domineerivad väikesed närilised, paljud saiga, mägrad, rebased ja suure stepi linnud. Kõrbes on gasellid, šaakalid, liiv kassidele, ja arvukad närilised. Kaukaasia regioonis, kus elavad mägi kitse, kaukaasia hirved, okassiga, leopard, hüään, karu, samuti suur hulk roomajad.
Valitsus
põhitõed riigi süsteem
Venemaa - Liitvabariigi presidendi tüüpi (sõnades Venemaa president Vladimir Putin ja Dmitri Medvedev, aseesimees riigiduuma Oleg Morozov, endine föderatsiooninõukogu esimees Sergei Mironov Vastavalt teisele view (esimees konstitutsioonikohtu Vene Föderatsiooni, üks autoritest praeguse põhiseaduse Zorkin kui ka rahvusvahelised eksperdid õpib segatud valitsemise vorm, Robert Elgie ja Matthew Shugart ..) - presidentaalne - parlamendi Vabariigi laia presidendi volitused.
peamised riigi õigust, on põhiseaduse vastu 1993. praegu Venemaa põhiseaduse tegutseb mitmeid muudatusi, mis on vastu võetud 2008. Need muudatused suurendavad elu presidendi kantselei 4-6 aastat ja riigiduumal 4 kuni 5 aastat, ta sai suurt rahvusvahelist reageerimist.
peamised Vene riigi institutsioonide moodustati esimestel aastatel iseseisva riigi arengut, kuid selle käigus suurte ümberkujundamise 2000-ndate alguses olid aastatel on toimunud olulisi muutusi õigusraamistiku nende toimimist.
föderaalse struktuuriga
Venemaa on riik, kus on föderaalne süsteem . Vene Föderatsiooni 85 võrdse kuuluvate üksuste Föderatsioon, sealhulgas 22 vabariiki, 9 territooriumidel, 46 regiooni, 3 linnad föderaalse tähtsusega, 1 autonoomne oblast, 4 autonoomsed piirkonnad.
Riigiasutused Föderatsiooni süsteem on määratletud üldpõhimõtteid loodud Föderatsioon. Igas piirkonnas on seadusandliku (esindaja) keha (parlament, seadusandlik kogu) ja täidesaatev organ (valitsus). Paljudel on ka seisukoht vanemohvitser (esimees, maavanem), kes on volitatud seadusandja Föderatsiooni ettepanekul Venemaa president, ja võib olla piiramatu arv kordi.
Venemaa on jaotatud ka 9 föderaalringkonnad, millest igaüks tegutseb täievoliline esindaja Venemaa president.
Piirkonnad on oma haldus-territoriaalse jaotuse. Üldjuhul on peamine administratiivne ja territoriaalüksuste Föderatsiooni on valdkonnad ja linnad piirkondliku (vabariiklane, piirkondlike, linnaosa) znacheniya.Nachalo formyKonets kujul
Teostamisvõim
riigipea on president, praegu Vladimir Putin. Ülesanded riigipea president aitab peaminister - praegu Dmitri Medvedev. Peaminister hoiab positsiooni presidendiks surma või tagasiastumise viimane.
President valitakse kuueks aastaks salajasel hääletamisel otsestel ja üldistel, üks ja sama isik ei saa eesistujamaa rohkem kui kaks korda järjest. Põhiseaduses sätestatud nähakse ette kuue aasta pikkuse ametiaja president ilmus 2008. aastal. Ajalugu, president valitakse iga nelja aasta tagant.
Led valitsuse peaminister. Valitsus koosneb aseesimees esilinastust, ministrid ja osakonnajuhatajad, kes ei ole ministri ametikohale, kuid ametlikult võrdsustatud Ministrite staatus. Kvantitatiivne koostis ja struktuur valitsus ei ole seadusega reguleeritud ja juhataja määratud.
Presidendil on suur võim: tasu välispoliitika on riigikaitse kõrgeim juht relvajõudude nõusolekul Riigiduuma peaministri, aktsepteerib valitsuse tagasiastumisest, ettepanekul peaminister esimehe nimetab valitsuse asetäitjad ja föderaalse ministrid ja vallandab kontoris, mida juhib Julgeolekunõukogu, nimetab ametisse ja vabastab ülemad kaitseväes, on õigus teha ettepanekuid riigiduuma kandidaatide ametikohale esimees Keskpank (mitte valitsuse liikmed). Kui agressiooni või otsese agressiooni oht on presidendil õigus kuulutada sõjaseisukord kogu riigis või mõnes piirkonnas, kuid teatab viivitamatult oma otsusest Liidukogu. Tal on õigus anda välja seadlusi, mis on siduvad kogu Venemaa territooriumil (dekreedid ei tohi olla vastuolus föderaalseadusi). Samuti on mitmeid muid volitusi.
President võib tagandati Föderatsiooninõukogu ette riigiduuma arenenud tasusid riigireetmises või muu raske kuriteo ja olemasolu positiivsete tulemustega, Riigikohtu ja põhiseadus-.
Seadusandliku kogu
Seadusandlik võim teostab Liidukogu - parlament, mis koosneb kahest kambrid Föderatsiooninõukogu ja riigiduuma. Föderatsiooni Nõukogu koosneb kahest esindajast iga teema Föderatsiooni. Aastal 1993 Föderatsiooninõukogu liikmeid valiti elanikkonnast. Aastal 1995 asendati need presidendid ja kõlarid piirkondlike seadusandjad, kuid alates 2000. aastast - määratud ja valitud esindajad vastavalt täidesaatva ja seadusandlike organite Föderatsiooni. Riigiduuma koosneb 450 saadikut valitakse rahva poolt partei nimekirjad perioodiks 5 aastat (kuni 31. detsembrini 2008 4 aastat).
Kohtusüsteem
Kohtuvõim teostavad kohtud: konstitutsioonikohus, üldkohtutesse eesotsas Riigikohus ja kohtud vahekohtu samuti allub Riigikohtule. Kohtusüsteem föderatsiooni subjektide süsteem hõlmab ka kohtunike.
Kontroll täitmise üle inimõiguste ja vabaduste tegevuses riigiorganite ja ametnike eesmärk on läbi viia inimõiguste voliniku Vene Föderatsioonis. Instituudi esmakordselt Vene praktikas võeti kasutusele Vene Föderatsiooni konstitutsioonikohus 1993. aastal (punkt "e" 1. osa artikkel 103), mis sätestab, et ombudsmani nimetab Riigiduuma ja tegutseb vastavalt riigi põhiseaduse. Volinik teostamisel tema asutus on sõltumatu ja ei vastuta ühegi omavalitsuse organite ja ametnikud.
Erakonnad
Alates 7. september 2015, Venemaa ametlikult on 78 registreeritud erakonnad, sh riigiduuma on neli: "Ühtne Venemaa", " kompartei "," Fair Venemaa "ja" Liberaaldemokraatliku Partei ".
välispoliitikat
Venemaa jätkas Nõukogude Liidu liikmelisus ÜRO (sh staatuse alalise julgeolekunõukogu liige) ja teised rahvusvahelised organisatsioonid, osalemine rahvusvahelistes lepingutes NSVL, eeldatakse välisvõlg endise NSV Liidu, see läbinud kõik Nõukogude välisvarade tervikuna.
rahvusvahelistes suhetes, föderatsiooni toimib õigusjärglane Nõukogude Liiduga, kuid see seisund on vaidlustanud üksikute riikide ja jääb arutelu teemaks.
Venemaa on üks olulisemaid liikmed rahvusvaheline üldsus. Nagu üks viis alalist liiget ÜRO Julgeolekunõukogu on endiselt üks traditsiooniline suurriigid ja on eriline vastutus rahvusvahelise rahu ja julgeoleku. . Aastatel 1997-2014, Venemaa on ka osa "suure kaheksa" - mitteametlik liit majanduslikult arenenud riikides. Ta kuulub märkimisväärne hulk muud rahvusvahelised organisatsioonid, sealhulgas Euroopa Nõukogu ja OSCE. Eriti oluline organisatsiooni mängida Venemaa välispoliitika hakkas endises Nõukogude Liidus põhiliselt eestvedamisel Venemaa: SRÜ, EURASEC, CSTO ja SCO. Venemaa koos Valgevenega moodustavad liitriigi.
2014. aastal koos Valgevene ja Kasahstaniga sai üks asutajariiki Euraasia majandusliit (Euratom), asutatud põhjal EURASEC Tolliliit, mis tegutseb alates 1. jaanuarist 2015.
Venemaa välispoliitika juhataja määratud riik ja välisministeerium. Venemaa jätkab multi-vektor välispoliitika. See on diplomaatilised suhted 191 riigis ja diplomaatiliste esinduste 144 riigis. Venemaa ei ole diplomaatilisi suhteid Bhutan ja Saalomoni saartel.
Relvajõud
ajalugu ja rolli riigi
relvajõud on traditsiooniliselt olnud väga oluline roll elu Venemaal. Vene relvajõudude (Armed Forces) on riigi sõjaline organisatsioon, mis pani aluse Vene Föderatsiooni kaitseministeerium. Vastavalt föderaalseaduse № 61-FZ 31. mai 1996 "On Defense", relvajõud on tõrjuma agressiooni vastu suunatud Vene Föderatsiooni relvajõudude jaoks riigikaitse terviklikkuse ja puutumatuse territooriumil Vene Föderatsiooni, samuti ülesannete täitmiseks vastavalt föderaalsete konstitutsiooniliste seadusi, föderaalse seaduste ja rahvusvaheliste lepingute Vene Föderatsiooni.
5. märts 2010 arv Vene armee 1 miljon inimest (5. koht maailmas). 2010. aasta eelarve armee on eraldatud 40300000000 dollarit. Vene relvajõud on jagatud kolme gruppi: armee, õhujõudude, mereväe; ja kolm sõltumatut liiki väed: armee õhu ja kosmose kaitse strateegilise raketivägedesse, õhus väed. Lisaks taga relvajõudude ja vägede sõjalise koosseise ja organeid, kus ajateenistuse hulka ei liigid ja sõltumatu liiki relvastatud tegurit:
siseministeeriumi väed,
EMERCOM tsiviilkaitse jõud,
välisluureteenistuse,
FSB organite (sh piiri )
. ametiasutused FSO (kaasa arvatud eriotstarbeline side ja informatsiooni),
ülemjuhataja relvajõud on presidendi Venemaa.
Acquisition relvajõudude läbi segatud nii: mida kutsumist kodanike ajateenistusse kohta Eksterritoriaalsete alusel ja vabatahtlikest Vene kodanike tulu ja välisriigi kodanike sõjaväeteenistus.
apellatsioonikohus peab olema mees kodanikud vanuses 18 kuni 27 aastat vanad. Eluaegne alates jaanuarist 01 2008 -. 12 kuud
ajateenistuses kodanikele Vene Föderatsiooni aktsepteeritud lepingu vanuses 18 ja 40 ning välisriikide kodanikud vanuses 18 kuni 30 aastat. Mõiste lepingu -. Kolm, viis või kümme aastat
tuumarelvade
2013. aastal oli 1480 tuumalõhkepead Venemaal. Tuuma väed mitmest keskkonnast ning on peamine tagaja nonuse sõjalise jõu Venemaa vastu teiste riikide poolt. Vastavalt uuele sõjalise doktriini, Venemaa jätab endale õiguse kasutada tuumarelvi vastuseks agressiooni kasutades massihävitusrelvi ning agressiooni kasutades tavarelvastust, kui ohustatud eksistentsi riigile.
Economy
Venemaa on klassifitseeritud agrotööstuslikku riikides. Venemaa majandus on kuues riikide seas SKP PPP üle maailma. Maht SKT ostujõu pariteedi Maailmapanga 2014. aastal moodustas 3745000000000. $ Maht nominaalse SKP 2014. aastal kasvas 0,6% ja ulatus 1861000000. $. Alates 2013, Venemaa osakaal majanduses maailmamajanduses 3,3%.
Vastavalt Maailmapanga Venemaa SKP elaniku kohta ostujõu pariteedi alusel aastal 2013 oli $ 24.120, vastavalt sellele indikaator, Venemaa on üks top 50 parima maailma riikides, enne kõik SRÜ.
valdkondlikud struktuuri Venemaa SKP (2011 andmed):
põllumajandus, metsandus ja kalandus 3,6%
kaevandamine - 9,1%
tootmine - 13,6% ning
elektrienergia tootmine - 3,2%
ehitus - 5,5%
hulgimüük ja jaekaubandus - 16,2%
transpordi ja side - 7,5%
haridus ja tervishoid - 5,7%
Finance ja teenused - 14,0%
avaliku halduse ja julgeoleku - 5,0%
makse -15,1%
SKP kasv 2010- 2011 aasta oli 8,7%. 2011. aastal investeeringuid Venemaa rekordilised viimase 20 aasta tasemele 370 miljardit eurot. $ Aastas. Seega, iga päev rohkem kui $ 1000000000 on investeeritud Venemaa majanduse. Viimase 20 aasta jooksul on Venemaa majandus on investeerinud üle $ 2500000000000.
Valuuta - Vene rubla, keskmine määr 2015. aastal 67 rubla per 1 USA dollar. Lot - Penny sajandik osa rubla. Heitkoguseid Keskpanga riik -. Keskpank Venemaa
keskmine elanike sissetulekud - 22300 rubla, keskmine palk -. 26500, töötuse määr -. 5,2% (alates septembrist 2012).
Kuu keskmine nominaalne palk töötaja Venemaa moodustas 29 900 rubla 2013. aasta lõpus kuus.
tööstusharu
2014. aastal tööstuse osakaal SKP oli 36,3%. Hulk inimesi töötab tööstuses -. 27,8% elanikkonnast
maht kogulisandväärtusest (BLV) töötlevas tööstuses Venemaal 2007 aastal oli $ 196000000000, vastavalt selle näitaja on Venemaa poolt 9 koht maailmas .. Aastaks 2011, BLV tõusis $ 252000000000 töötleva tööstuse osakaal tööstustoodangu Venemaa - .. 66% (2007. aasta andmetel)
2000ndatel Vene töötleva tööstuse on pidev kasv, mis katkes vaid aja ülemaailmne majanduskriis 2008-2009 s. Aastatel 1999 kuni 2011 Tööstustoodangu tootmine Venemaal kasvas 82%, sealhulgas toidukaubad - 80%, masinate ja seadmete - 74%, elektri-ja optikaseadmete - 231%, tootmise sõidukite ja seadmed - 29%, metallurgia - 67%, keemiatööstuse - 62%. Kuna kasv, mis ületab maailma keskmist, Venemaa suutis oma osa maailma tootmise lisaväärtusest 0,9% -lt 2002. aastal 2,1% 2010. aastal. Viimastel aastatel mahu kogulisandväärtusel töötlevas tööstuses edestas Venemaa, riigid, nagu Hispaania, Kanada, Mehhiko ja Indoneesia.
Struktuuri töötleva tööstuse toodangu osas (2009 andmed):
Toiduainetööstus - 19,3%
kergetööstus - 1,3 %
puidutöötlemise ja puittoodete tootmine, paberimassi ja paberi tootmise; kirjastamine ja trükkimine - 5,0%
Koksi ja naftatoodete - 18,5%
Keemiline tootmine Kummi- ja plasttoodete tootmine - 10,0%
tootmine Muude mittemetalsetest mineraalidest tooted - 4,8%
Metallurgia - 16,7%
Masinaehitus - 19 1%
kõigi tööstusharude Venemaa tugevaim seoses 1991, on valmistamisel elektri- ja optikaseadmete tootmine, keemiatööstuse ja teiste tootmise, kaevandamise kütuste ja energia mineraalid, tselluloosi- ja paberitööstus, kirjastamine ja trükkimine aktiivsus, metallurgiatööstus ja tootmine metalltooted, tootmise ja levitamise elektri, gaasi ja veega.
Põllumajandus
maht kogulisandväärtusest põllumajanduse, jahinduse ja metsamajanduse Venemaal - 1530000000000. rubla (2009). Vastavalt Rosstat 2007. aastal kogutoodangust põllumajanduse Venemaal oli 2099600000000. Hõõruge., Millest taimekasvatuses (põllumajanduses) moodustasid 1174900000000. Rublades. (55,96%) ja loomakasvatus 924700000000. Rublad (44,04%). Seas tootjad enamiku toodete andnud majapidamised (48,75% ehk summas 1023600000000 rubla ..); teine koht põllumajandusorganisatsioonide, mis andis 43,76% või 918700000000. hõõruda.; Vähemalt määr 7,49% põllumajandusettevõtetes summa 157300000000. Rublades.
Aastatel 1999 kuni 2008 tootmises põllumajanduses Venemaa kasvas 55%.
Venemaal on 10% kogu põllumaast maailmas. Rohkem kui 4/5 põllumaast Venemaal on koondunud Kesk-Volga piirkonnas, Põhja-Kaukaasias, Uuralites ja Lääne-Siberis. Peamised põllukultuurid: teravili, suhkrupeet, päevalill, kartul, lina. 2008. aastal 108 miljonit. Tonni teri korjatud Venemaal, on suurim saak alates 1990. aastast. 2008. aastal 29,1 miljonit eurot. Tonni suhkrupeet, 28,9 mln. Tonni kartulit, 13,0 mln. Tonni, 7,3 mln. Tonni päevalilleõli. Toodeti Venemaal
2011. aastal Venemaal oli rekordiliselt saagi suhkrupeedi ( 46200000. tonni), mille tõttu riik on liikunud ekspordi peedisuhkur suurtes kogustes. Record saak rapsi ka kogutud (1,1 mln. Tonni), sojaoad (1,6 miljonit eurot. Tonni), päevalille (9,6 mln. Tonni). Kartuli saak ületas 32 miljonit tonni teravilja saak -. Ulatub 93 miljoni tonni (netomass), köögivilju -. 14 miljonit tonni, tatar -. 800000 tonni .. Selle tulemusena on Venemaa saanud kolmanda maailma riigis mahu nisu eksporti. Circle vene nisu tarbijate suurenenud 84 riigis Euroopas, Aasias, Aafrikas ja Lõuna-Ameerikas.
Kõige arenenud Vene liha- ja piimatooted ning kariloomade liha ja villa. Aastal 2000-2008, Venemaa oli pidev kasv aastase liha tootmiseks. 2,9 miljonit tonni toodeti 2008. aastal, mis on 2,6 korda rohkem kui 1999. aastal. Ajavahemikul 2002 kuni 2008 kodulindude tootmiseks Venemaal kolmekordistunud, ulatudes 2 miljoni tonni aastas ..
Finance
Valuuta - Venemaa rubla. Rubla on muudetav jooksev- ja kapitalikonto tehingutes.
Vene pangad kuuluvad kahetasandilise süsteemi ülemist taset, mis on esitatud Keskpanga Vene Föderatsiooni ning vähendada kommertspangad. 2005. aastal Venemaa keskpank on käivitanud pikaajalise programmi eesmärk on vähendada mitmeid tegutsevad riigi erapangad, eelkõige tänu ühinemisele väiksemad neist, ja ülevõtmised väikeste suurem. Netovara 500 suurima Vene pangad alates 1. juulist 2010. aastal 28400000000000. (Kuni 0,91 miljardit. $). Maht välisvaluutareservide Keskpanga lõpus 2015 oli $ 367000000000. (7 th suurim riik maailmas).
Riigi välisvõlg Venemaa 1. märtsist 2015 $ 54000000000. See moodustab vaid 3% SKP-st, mis on üks madalamaid maailmas.
kapitaliseeritus Vene aktsiaturul on 874000000000. (17. suurim riik maailmas). Suurim Venemaal Moskva börsil on liider tehingute maht endise Nõukogude Liidu kõigi vahetada turusegmentides Ida-Euroopas, samal ajal kui tehingute maht aktsiaturul on top 20 maailma suurima seoses kauplemise maht futuuride turul, 10-ku.
vastavalt föderaalse statistikaameti Service, alates 2011. aasta lõpuks kogumaht kogunenud välisinvesteeringud Vene majanduse maht on 347 miljardit. $. Vastavalt World Factbook CIA seisuga 31. detsember, 2014 kogunenud välisinvesteeringud Venemaal oli $ 606 ppb (16. koht maailmas).
Alates 2008. aastast on riigi tasandil tegelevad aktiivselt moodustamine Venemaa rahvusvaheline finantskeskus, kes võõrustab olulisi muutusi mitmetes valdkondades (maks, pangandus jne), et parandada riigi finantssüsteemi.

Majanduslik jagunemine
Venemaa on jagatud kaheteistkümne suure majanduspiirkonna :. Northwest, Põhja-, Kesk- Volga-Vjatka, Central Black Earth, Volga, Põhja-Kaukaasias, Uuralites, Lääne-Siberis, Ida-Siberis, Kaug-Idas ja Kaliningradi
Peamised nafta ja gaasi Lääne- ja Ida-Siberis; hüdroelektrijaama, värviliste metallide ja metsandus - Ida-Siberis. Kaug-Idas, kaevandamise kuld, teemandid, kala ja mereannid. Põhja piirkondades Peamised tööstusharud on kivisüsi, nafta, gaas, apatiidi, nikli ja muude metallide, samuti metsaraie ja kalapüük. Northwestern, Kesk, Volga-Vjatka, Volga-Uurali piirkondades stand-arenenud masina-, keemia-, kergetööstus, toiduainetööstus, energeetika ja teenindussektoris. Kesk-musta mulla piirkonnas ja Põhja-Kaukaasia on arenenud põllumajandus ja toiduainetööstus.
Utilities
Elektrit ette umbes 99% elanikkonnast. National nõudlust elektrienergia on täidetud peaaegu täielikult privaatne vannituba, väike osa toodetud elektrienergia eksporditakse.
Nagu vene elektritootmise 3. kohal maailmas. Enamik energiat mahus 67,2% on toodetud soojuselektrijaamade, sealhulgas 44,9% kasutab söe -nefti 26,5% ja 15,8% - maagaasi. 19% toodangust pärineb hüdroelektrijaama, 15% -. Osa tuumaelektrijaamad
, väliskaubanduse ja välisinvesteeringute
väliskaubanduse 2014. aastal kokku $ 805800000000, ülejääk summas $ 189800000000 .. Eksport $ 497800000000, import -. $ 308000000000. (Vastavalt 11. ja 18. maailma suurim).
Peamised ekspordi naftat ja naftasaadusi, maagaasi, metall, puit ja puidutooted, kemikaalide ja laia valikut tsiviil- ja sõjalise tööstustooteid. Import on peamiselt masinate, sõidukite, ravimite, plastmassi, metalli pooltooted, liha, puuviljad ja pähklid, optika- ja meditsiinilised instrumendid, raud, teras.
Põhilised tarbijad Vene eksport, mis on Hollandis (13,7% 2014. aastal saadud kokku), Hiina (7,5%), Saksamaa (7,5%), Itaalia (7,2%), Türgi (5%). Enamik impordist pärineb Hiina (17,8%), Saksamaa (11,5%), USA (6,6%), Itaalia (4,5%), Valgevene (4,1%).
Mahu otseseid välisinvesteeringuid Venemaa majanduse 2014. aastal on umbes 353400000000. $. (18 koht maailmas). Vene investorid välismaal moodustavad umbes 388400000000. $. (18 koht maailmas).
Transpordi- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning
Vene transpordisüsteemi iseloomustab hästi arenenud transpordivõrk, üks kõige ulatuslikum maailma ning annab tööd enam kui 120 tuhat km raudteid, 1 miljon. Km maanteid, 230 tuh. Km torustike, 100 tuhat krooni. jõgi km laevatatavaid veeteid. Suur ruum ja karmi kliima on kindlaks prioriteediks Vene kõigi ilm maismaatranspordi - raudtee- ja torujuhtme. Nad tilk lahtise lasti. Veetransport on tunduvalt vähem tähtis, sest lühikese navigatsiooni perioodil. Rolli maanteetranspordis kokku kaubakäibe tõttu äärmiselt väike keskmine veokaugus (linnades ja eeslinnades, šahtidesse avatud pit kaevandamine logimiseks teed metsaraie aladel, ja nii edasi. D.) Kas ka madal, vaatamata sellele, et nad viiakse üle poole koormus.
2010. aastal käive oli 4750000000000 tonnkilomeetrites, millest raudteetranspordi moodustasid 42%, 50% torujuhtme, auto 4,1%, kodumaiste 2,1% siseveekogude - 1,1% . Reisija käive oli 2010. aastal 484000000000 matkustajakilometreinä millest õhutranspordi oli 30%, bussi -. 29%, raudtee - 29%, maa-alune - 9%. Stabiilne areng viimastel aastatel on suurenenud osakaal õhutranspordi reisijate veo (kasv võrreldes aastaga 2000 peaaegu 3 korda) ja osatähtsuse langus raudteetranspordi.
Venemaal on arenenud telekommunikatsioonivõrgu, sealhulgas fikseeritud ja mobiilside, Interneti pakkujad. Pingerida arengut info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, mis on koostatud Rahvusvahelise Telekommunikatsiooni Liidu, Venemaa on 38. koht maailmas, edestades kõiki SRÜ riikides.
Raudteetransport
Raudteetransport Venemaal hakkas arenema keset XIX sajandil. Esimene suur raudtee Peterburi - Moskva võeti kasutusele 1851. Siis hakkas raudteede ehitamine Peterburist Lõuna-Moskva ja radiaalsuunas suunas. Ehitus Trans-Siberi raudtee hakkas 1891. aastal samal ajal, Chelyabinsk läbi Novonikolayevsk kohta Krasnojarski ja Irkutski ja Vladivostoki sihtkohta Habarovsk. Täiesti Vene impeeriumi liikumine on avatud pärast telliti sild üle Amuur 1916. Nõukogude ajal raudteede võrk on edasi arenenud, sisseehitatud Turksib ja BAM.
Aastal 2012, raudteed olid 78 83st Venemaa piirkondades. Kogupikkus tegevuse pikkust raudteed on 124 tuh. Km, millest 86 tuhat eurot. Km üldkasutatavad (43000 elektrifitseeritud. Km) ja 38 tuhat krooni. Km lugusid (territooriumil ettevõtete ja arengut maavarad). Keskmine tihedus raudteed on 7,3 km 1000 km2 kohta. Venemaa hõivab 2. koha kogupikkus raudteed, taga ainult USA (194,7 tuh. Km).
Suuremates linnades on ka trammi- ja trollibussi. Tegevuse pikkus trammiliinid on 2600 km, trollibussi- -. 4.9 tuh. Km. Üks kõige ulatuslikum trammivõrkude maailmas on Peterburi (500 km). Seitsme suuremates linnades - Moskva, Peterburi, Nižni Novgorod, Samara, Jekaterinburg, Novosibirsk ja Kaasani tegutseb maa all. Tegevuskulud kokku metroo liini pikkus 475 km.
Meretransport
Meretransport Venemaa mängib olulist rolli rahvusvahelises liikluses, selle väärtus on määratud positsiooni Venemaa pankade 12 merede kolm ookeanide ja merepiiri 42 tuhandeni. Km. Kogukäive 63 Venemaa sadamate moodustas 451 miljonit 2007. M, lahtise kauba nafta ja naftasaadused. 2006. aasta käive meretranspordi 48 miljardit tonn-kilomeetrit, reisija - .. 30 miljoni matkustajakilometreinä salvestatud 173000 ja 6000 kauba- ja reisilaevade ... Põhja-Jäämeres on Kirdeväil - lühim meretee Euroopa ja Venemaa Kaug-Idas.
Jõetransport
Jõetransport on tähtis roll Venemaa majanduses. Pikkus laevatatavatel siseveekogudel on 200 tuhat krooni. Km. osakaal jõetranspordiks kokku kaubakäive 3,9%. Aastal 2006 tema käive oli 58 miljardit tonn-km, sõitjakäivet - 0,6 miljardit reisija-km, 6600 kauba- ja reisilaevade jõe laevad olid registreeritud.
Peaasi on Venemaal Volga-Kama jõe vesikonnas, mis moodustab 40% kauba jõe laevastikku . Tänu Volga-Balti, Valge mere-Läänemere ja Volga-Don Canal Volga muutus põhiliseks ühe veesüsteemi Euroopa osa Venemaa ja Moskva "sadama viie mered." Teine oluline laevatatavaid jõgesid Venemaa Euroopa on Dvina, Sukhona, Onega, Svir, Neva. Aasia osa Venemaalt, kõige olulisem laevatatavad jõed on Ob, Jenissei, Leena, Amur.
Maanteetransport
2010. aastaks pikkust teed Venemaa on ületanud 1 miljoni km, sealhulgas pikkus kattega -. 786 tuh. Km. Pikkus föderaalse maanteedel 50 tuhandeni. Km. Aastal 2008, maanteetranspordi 6,9 miljonit. Tonni veoseid veeti, veosekäive 216 miljardit eurot. Ton-km. Aastast 2000 kuni 2008 maht kaubaveoga maanteel suurenes 17%, kaubakäibe - 41%.
Vastavalt kogupikkus maanteede Venemaal ületab kõik Euroopa riigid, välja arvatud Prantsusmaa ja võttis 7. koha maailmas. Seoses rahvastiku tihedus kattega Venemaal on umbes 5,3 km kohta 1000. Inimesed.
Venemaal on kiire kasv motorization. Kui 2000. aastal sõiduautode arv oli 20 tuhat krooni. 2010. aastaks oli see arv tõusnud 34 miljonit. Kokku registreeriti ametlikult riigis sõidukite 2010. aastal 40 miljonit eurot., Millest 5,4 miljonit veoautot. Tase motorization Venemaal 2009. aastal oli 270 autot 1000 elaniku kohta.
Õnnetuste arv aastas on umbes 200 tuhat, kellest 27 tuhat inimest hukkus, kahju õnnetuse on umbes 2,5% SKP-st. Surmade arv 100 tuhandeni. Auto on üks madalamaid SRÜ riikides ja viimastel aastatel vähenenud, 2004-2011 hukkunute arv langes 19% kasvu ajal autopargi samal perioodil 35%.
Õhutransport
tsiviillennutransporti teenus oli asutatud esimeses kvartalis kahekümnendal sajandil: esimene lennujaama (Khodynka Moskvas) avati 1910. aastal. Kuna 2013. aasta tegevuskulude 1218 lennujaamades (5. koht maailmas) ja 49 kopteriväljaku. Alguses 2012. osana olemasoleva veeremi Vene lennuettevõtjad 605 pea- ja 340 piirkondlikku reisilennuk, 32 lennuki äriklassi jet ja 127 kaubalennukiga.
2011. aastal lennuliikluse mahust moodustasid 8339000000 tonni, käive ulatus 4916000000000. Ton-km . 2011. aastal oli see transporditakse 64060000. Reisijad, reisijate vedu moodustas 166,7 miljardit. Reisijakilomeetriks.
Link
Seoses tagada side elanikkonnast on Venemaa üks kõrgemaid kohti rühma mõõdukalt arenenud riikides, kuid 2000ndatel see sektoris on iseloomustanud kõrge positiivset dünaamikat, eriti telekommunikatsiooni valdkonnas. Mobiilipenetratsioon kasvanud 5% -lt 2001. aastal peaaegu universaalne kate täna. Telefoni riigi kood + 7.
Väga kiiresti paisub ja elanikkonna juurdepääs Internetile, kui see oli vähem kui 1% 2000. aastal, samas kui 2007. aastal oli see näitaja 8,9% ja 16,1% 2009. aastal. Praegu on Venemaa suurim riik Euroopas internetikasutajate arvu. Vähemalt üks kord nädalas, arvuti kasutab 58% elanikkonnast, umbes sama suur osa elanikest kasutab internetti. Kuigi need näitajad on mõnevõrra madalamad kui ELis, kuid vahe on kiirest kahanemisest. Broadband Internet on rohkem kui 40% Venemaa elanikkonnast (see oli 35% 2010. aastal, 2009. aastal - 25%). Keskmine kiirus lairibaühendus Venemaal on tunduvalt suurem maailma keskmisest.
Runet-Vene osa internetist. Kitsam määratlus: Runet - on osa World Wide Web, Vene riigimetsas .ru ja .RF. Arv Internet Hosts: 3.7 miljonit .ru avatud 788 tuhat .RF (märts 2012) .. Arv internetikasutajate ... 52 miljonit inimest (märts 2012)
Demograafia ja sotsiaalsete teenuste
elanikkonnast, asula
Vastavalt rahvaloenduse läbi 2010. aasta oktoobris, Venemaa elanikest oli 142905200 inimest. Venemaa, seetõttu on kõige suurema rahvaarvuga riik Euroopas ja üheksanda maailma suurima elanike arv.
Rahvastiku keskmine tihedus on umbes 8,36 inimest km2 kohta, rahvastik väga ebaühtlaselt jaotunud: 78% venelastest elab Venemaa Euroopa osa, mis on väiksem kui 25 % territooriumist. Seas föderatsiooni subjektide, tihedaim registreeritud elanike Moskva -. Rohkem kui 4626 inimest / km2, mis on madalaim - on Tšuktšimaa - .. Vähem kui 0,07 inimest / km2
Linnaelanikud oli 73% 2010. aastal. Jaanuari seisuga 1 2013 166 linnades on populatsioonide rohkem kui 100 tuhat inimest. Neist 15 linna rahvaarv üle ühe miljoni inimese.
Keeled
Vene keel on ametlik staatus. Kuid Vene rahvad räägivad rohkem kui 100 keeles ja dialektis kuuluvate indoeuroopa, altai ja Uurali keelkonda, Kaukaasia ja paleoaasia keele rühmad. Kõige levinumad kõnekeelte eristatakse vene, ukraina, valgevene, armeenia, Osseetia ja Saksamaa (indoeuroopa keelkonna), tatari, tšuvaši ja baškiiri (Altai keelkonna), udmurdi, mari ja ersa (Uurali keelkonna), tšetšeeni, Avar ja Dargin keel (Kirde-Kaukaasia keeled), Kabardino-Tšerkessia (Abhaasia - adõgee keelkonna). Vene keel on emakeeleks umbes 130 miljonit. Venemaa kodanikud (92% elanikkonnast).
Kõige levinum keel Venemaal on vene keel. Ta on riigikeele Vene Föderatsiooni vastavalt artikli 68 tähenduses. Kandjate arv kaheksa keeles Venemaal ületab ühte miljonit inimest. Vabariigi piires õigus kehtestada oma riigi keeles.
lõpuks vormi
Religioosne koosseis
Venemaa - ilmalik riik. Põhiseadus tagab "südametunnistuse vabadus, usuvabadust, sealhulgas õigus tunnistada, üksikult või koos teistega, ükskõik usu või ei usu, vabalt valida, omada ja levitada usulisi ja muid veendumusi ja käituma vastavalt neile." Artikli 148 kriminaalkoodeksi näeb ette kriminaalvastutuse "ebaseadusliku tegevuse takistamise usuorganisatsioonide või täitmise riitusi." Föderaalseaduse 11. juuli 2001 "erakonnaseaduse" keelab rajamisest, muu hulgas "aja märgid usutunnistus."
Venemaal elavad kristlased (peamiselt õigeusu), moslemid, budistid, juudid, paganad ja teised.
Vastavalt läbiviidud uuringu 2010. aasta jaanuaris oli Venemaa kodanikud peavad ennast õigeusu, kasvas 2009. aastal 70-75%.
Kunst ja kultuur
Venemaal põhjal on mitmerahvuselisuse elanikkonnast on suur etniline ja kultuuriline mitmekesisus. Kõige olulisem tegur arengus Vene materiaalse ja vaimse kultuuri mõju õigeusk, samuti erinevate paganlus - tunnustatud erinevate perioodide kohalikega, olulisi välismõjude, nagu Mongoolia ja Lääne-Euroopas. Sobivad mitmekülgne kultuuripärand ühel või teisel viisil võimalik jälgida peaaegu igasuguse rahvusliku kunsti.
Kirjandus
Enne meie aega on jõudnud teatud hulk monumente iidse religioosset kirjandust või narratiivi, sealhulgas kõige kuulsam "Tale möödunud aastal", "jutlus Law and Grace", "Mälu ja kiitus Vene vürst Vladimir "," Life of Tallinn koopad, "" The Tale of Boris ja Gleb "," Vladimir Monomakh käsk "," Lay "," palve Daniel eksiilijärgse "," The Story of Life Aleksander Nevski "ja paljud teised. Aktiivselt areneb tõlkekirjandust. Mõned näited epistolaarne žanr, nagu "Clement Smolyatich Smolenski kirikuvanem Thomas." XVI sajandil on see ehteks epistolaarne žanr "Kirjavahetus Ivan Julma prints Kurbsky." Samal ajal, Poola mõju järk algab tutvus Lääne kirjandust. Rahvakunst on esindatud selgelt žanr rahvamuusika ja muinasjutte.
Ilmalik kirjandus ilmus Venemaal alles XVII sajandil. Esimene teadaolev töö selline - "Life of Avvakum". Samal ajal, laenatud Poola kirjandus, silbiline Versifikaatio põhimõte on juurdunud vene luule. Kuulsaim esindajad Vene silbiline luule - Simeon ja Sylvester Medvedev.
Kui XVIII sajandi galaktika ilmalik kirjanikud ja luuletajad paistavad Venemaal. Nende seas luuletajad ja kirjanikud Trediakovskii, Kantemir, Lomonossov, Deržavini nimelise, Karamzin ja kirjanikud -Sumarokova ja Fonvizin. Domineeriv kunstilist laadi kirjanduses oli sel ajal klassitsismi.
Tuntumad kirjanikud ja kirjanikud on üheksateistkümnenda ja kahekümnenda sajandi: Gogol, Dostojevski, Turgenev, Tolstoi, Tšehhov, Gorki, Bulgakov, Bunin, Nabokov, Platonov, Astafjevs ja paljud teised.
Tuntumad luuletajad Sel ajastul oli :. Žukovski, Puškin, Lermontov, Koltsov, Fet, Tiutchev, Nekrassov, plokk, Yesenin, Majakovski, Tsvetaeva, Pasternak, Ahmatova, Brodski, Võssotski ja paljud teised
viis vene luuletajad ja kirjanikud on antud Nobeli kirjandus: Ivan Bunin (1933, eksiilis), Pasternak (1958), Sholokhov (1965), Solženitsõn (1970) ja Joseph Brodsky (1987, eksiilis).
kunsti
ikonograafia
Vene ikoonid päritud traditsioonidega Bütsantsi meistrid. Samal ajal, Venemaal on alanud ja selle traditsioone. Vene ikoonid polnud lihtsalt imitatsioon, neil on oma stiil ja meistrite nagu Andrei Rubljovi ja Daniil Must, Simon Ušakov ja teised, tõstis ikonograafia uutesse kõrgustesse. Rikkaim kogumise ikoonid asub Tretjakovi galerii.
Esimene maali realistlikud portreed näivad Venemaal XVII sajandi keskel-lõpus XVIII sajandi Venemaal on sellised suured kunstnikud nagu Levitsky ja Borovikovski. Vene kunst aega jälginud globaalseid trende.
Silmapaistev kunstnikud esimesel poolel XIX sajandil: Kiprensky, Bryullov, Ivanov, Ivan K. Aivazovski. Maali domineerivad akadeemilise suuna Ivanov "ilmumist Kristus inimestele."
Aasta teisel poolel XIX sajandil iseloomustab õitsengut realistlik maal. Wanderers maali arenenud selles suunas, et kriitilise realismi, nende tööd olid tihti täis sotsiaalseid teemasid. Kuulsaim kriitilise realismi - Repin. Aasta lõpuks XIX sajandi Venemaal arendamise trendid prantsuse impressionism. Ei purustamine koos realist liikumine, kunstnikud on üha rohkem vaba ja meisterlikult oma meetodeid, mis on kõige selgemalt kehastab Serov töö.
Alguses XX sajandi vene kunstnikud otsivad aktiivselt uusi väljendusvorme, moodustades mitmeid uusi valdkondi, nagu sümbolism, peen vastavas suunas moes stiilis "kaasaegne", "avangardi" (Kandinsky, Malevitš).
keskel ja lõpus XX sajandi tuntuks kunstnikud I. Grabar, A. Rilov, N. Krõmov, I. Brodsky, B. Johanson, lk. Gerassimov, M. Feigin, Z. Serebryakova, V. Stozharau, Y. Vasnetsov, E. Moiseenko, Konchalovsky Dmitri Žilina, Oreshnikov V., G. Ryazhskaya V. Yablonsky, K. juon, Vladimir Meshkov A . Plastov, N. Romadin, P. Ossowski, S. Chuikov, A. Deineka, M. Saryan, F. Reshetnikov, A. Myl'nikov, Nesterov, V. Reutov, O. Verey, E. Okas, Romas J. .
arhitektuur
religioosseid hooneid.
Venemaal on palju religioosseid hooneid (Christian, moslemite, budist, juudi, Hindu jne). Need on ehitatud erinevates ja mõnikord ebatavaline stiilid.
Tsiviilarhitektuuri. Civil Vene arhitektuuri läbi ajaloo on läbinud mitmeid etappe. Enne revolutsiooni arengut arhitektuuri jäljendavad suundumusi teistes riikides: hooned olid ehitatud stiilis klassitsismi, baroki ja teised. Mis areng Nõukogude riigi Venemaa väljendub konstruktivism arhitektuuri stiil, mis arengut mõjutanud arhitektuuri maailma.
Kodanikesektoril arhitektuur Nõukogude Liidus sai nime riigi valitsejad: Stalini maja, Hruštšov, Brežnev. Tekkega nõukogude võim stiilis hooneid muutunud - nad said rohkem monumentaalne. Kuid hiljem probleemide lahendamisel elutingimuste parandamiseks Nõukogude kodanikud oli panustada suuremahuliste ehitus. Selle tulemusena arhitektuur lõpust Nõukogude Liidu kadunud erinevaid dekoratiivsed arhitektuuri elemente.
Praegu on koos näidisprojektidel ehitamiseks mass korpus on kasutatud ja eramutes.
Ajalooline keskus Peterburis kompleks kirikud Kizhi, Moskva Kreml ja Punane väljak, ajaloomälestiste Novgorod linnus Narõni-Kala in Derbent on kõige olulisem arhitektuurimälestiste Venemaal ja kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja.
Muusika
Vene woodwinds
Vene muusika sisaldab rikkalikult muusikaline pärand Vene riigi. See kontseptsioon ühendab teoseid vene ja nõukogude heliloojate XVI-XX sajandi vene rahvamuusika, vene laule ja popmuusika Nõukogude ja postsovetliku perioodi.
Kõige tuntud heliloojad: Vassili Rogov, talupoeg Fedor.
Vene rahvamuusika
Kuulsaim kunstnikud: Hope Plevitskaya, Ruslanova, Fjodor Šaljapini, Olga Voronet, Ljudmila Zykina, Eugene Smolyaninova ja teised.
Sümfoonilise muusika.
Venemaa on koduks paljudele heliloojatele, kes on tunnistatud klassikaline žanr sümfoonilise muusika. Nende hulgas, Glinka, Borodin, Mussorgski, Tšaikovski, Rimski-Korsakov, Rahmaninov, Prokofjev, Stravinski, Šostakovitš, Sviridov, Denissov, Shchedrin ja paljud teised. Samuti hindamatu panuse arengusse sellised muusikud nagu Oistrahhi, Rostropovitši, Bašmeti jt.
Vene popmuusika.
Kuulsaim lauljad Alla Pugatšova, Valeri Leontjev, moslemi Magomayev, Edita PEHA, Jossif Kobzon, Sofia Rotaru, Lev Leštšenko, Juri Antonov, Philip, Dima Bilan ja teised.
Laulikutele.
Stiil autori laulu ilmus NSVL keskel XX sajandil. Väljendusvahendeid ja eristuv omadused on semantiline ja koormus poeetiline, meloodilisus, loodus, meloodiline ja harmooniline funktsionaalsuse muusikalise materjali; meeleolu konfidentsiaalset dialoogi; eraldatud täitmist; . Idealistlik orientatsiooni
kuulsamaid kunstnikke: Alexander Galich, Okudzhava, Vladimir Võssotski, Aleksandr Gorodnitsky Juri Vizbor Galina Homchik jt.
Vene Rock
Esialgu Vene Rock alusel moodustatud suur mõju Lääne rokkmuusika ja kunsti lugu Venemaa, reeglina teostab akustiline kitarr.
Kuulsaim rühm "The Time Machine", "ülestõusmine", "akvaariumi", "Nautilus Pompilius", "Movie" "Alice", "Agatha Christie", "Aaria", "Kipelov", "chizh & Co», «DDT", "The Sound of Mu", "Tsiviilkaitse", "King ja kloun", "Naiivne", "Bi- 2. "
Vene rap
Vene laulu, mis on kirjutatud stiilis rap. Esimene esinejad selles žanris ilmusid teisel poolel kaheksakümnendate. Kõige kuulsam neist on: «halb tasakaal», Bogdan Titomir ja "Bachelor". Ka Vene rap lähim poliitilise hip-hop. Vene rap segatakse sageli rokkmuusika.
Vene chanson
Vene (nõukogude) muusika žanr, mis räägib elust ja kommetega kriminaalasja keskkonda, mis oli algselt mõeldud kinnipeetavatele ja lähedaste inimeste kuritegelikus maailmas. Aja jooksul muusikažanri vargad hakkas kirjutama laule, mis lähevad kaugemale kriminaalmenetluse teema, aga säilitavad oma eripära (helinaid, släng, lugu, maailmas). Alates 1990. aastatest on Vene allilma laulu muusikatööstuses edendada nime all "Vene šansoon."
Teater ja kino
Vene keskaegse buffoons tuntud näitlejad XI sajandil. Nende hulgas olid muusikud, lauljad, tantsijad, Naljamehed, koolitajad metsloomade.
Teater tänapäevases mõttes ilmunud Venemaa tõttu välismaalased. Alguses see kunst seotud nimed tsaar Aleksei Mihhailovitš ja Boyar Matvejeva. Teatri äri allakäik surmaga Aleksei Mihhailovitš, kuid taasavati Peter I. abil teatri kunsti, ta tahtis, et tähistada oma võitu, kuid tema Saksa koomikuid olid antud juhul sobimatu. Ta tahtis teatrisse oli Vene maitse ja seega tahtis olla koomikuid peamiselt Poolast, mitte Saksamaa. Teater on arenenud provintsis. Niisiis, 1705. aastal alguse esimene mainimine teatritegevust Tobolski, kus kohalik edendaja teatris läbi Metropolitan Filofei.
Mis Peeter I surma Vene teater jälle on languses. Mis troonile keisrinna Anna Ivanovna taas kohtu etendused, maskeerib ja muud meelelahutust. Palee mängib osales Peterburi aadel. Valitsemisaeg Elizabeth ja muusikateatri äri areng on jätkunud.
Aprillis 1896 4 kuud pärast esimest Pariisi kino seansside esimene kino aparaat ilmus Venemaal. 4 (16) mai 1896, esimene Vene show "Cinema Lumiere" teatris Peterburi aias "akvaarium." - Vaatajad näidati mitmeid filme vaheaegadel teise ja kolmanda aktide vodevill "Alfred Pasha Pariisis." Mais Camille Cerf annab esimese Vene dokumentaalfilm kino tulistamine pidustuste auks kroonimine Nikolai II. Linastused kiiresti muutunud moes ajaviide, alalised kinod hakkas ilmuma paljudel Venemaa suuremates linnades. Esimene alaline kino avas Peterburis mai 1896 Nevski Prospekt.
Esimene Vene film oli kohandamine killud klassikaline tööd vene kirjanduse ( "The Song Kaupmehe Kalashnikov", "idioot", "The Fountain Bakhchisarai"). Aastal 1911, ekraanidele välja esimene Vene mängufilmi "Defense of Sevastopol", ühine osutamine Khanzhenkova ja Goncharova.
Mitmed nõukogude ja vene Film võitis Oscari "parima võõrkeelse filmi" kategooriasse:
"Sõda ja rahu" (1967) Sergei Bondartšuk
"Dersu Uzala" (1975) Akira Kurosawa (co-production NSVL ja Jaapan)
"Moskva pisaraid ei usu" (1981) Vladimir Menshov
"Päikesest rammestunud" (1994) Nikita Mihhalkovi
esimene Vene multikas "Piero - kunstnike film pärineb 1906. filmitud koreograaf Maria teatri, Alexander Shiryaev.
Nõukogude animatsiooni tuntud kogu maailmas, mida iseloomustab pastelne, vaimsus, headus ja koolitus komponent. Kuulsaim stuudiod NSVL ja Venemaa (Sojuzmultfilm, Tsentrnauchfilm, Kievnauchfilm) maha tuhandeid karikatuure. Cartoon "Siil udus" Juri Norsteini 2003. aastal Tokyos, sai nimeks parim animafilm kogu aeg uuring 140 kriitikud ja animaatorid erinevatest riikidest.
Kunst ja käsitöö
folk eeposed, jutustused, tüüpiline rahvaste Venemaal läbi tarkuse inimesi läbi sügava . sajandeid
Tšastuška - lühike Vene rahvalaul, tavaliselt humoorikas teenust, edastada, tavaliselt suu kaudu. Erilist arengut jutustamise saab valdkondades keelatud tsenseerida.
Kunstiline kaupleb Venemaa moodustati põhjal rahvakunsti, mis tänu professionaalsetele kunstnikele ja ärimehed alguses XX sajandil oli ümber professionaalne dekoratiivkunsti: Dymkovo mänguasi Filimonovo mänguasi, Orenburg rätik, Paleh miniatuursed, mänguasi ABASHEVSKAYA, Khokhloma, Gzhel, hludnevskaya mänguasi.
Meedia
Trükimeedia
esimene perioodika ilmus Venemaal alguses XVIII sajandil, kuid lai arengut trükimeedia on saanud ainult lõpus XIX sajandil. Kui lõpuks XIX - alguses XX sajandil iseloomustas suhteline trükivabadus, et ajal Nõukogude Liidu - karmim poliitilise tsensuuri ja suurem kontroll ajakirjanduse üle asutuste poolt. Radikaalne edu ajakirjandusvabaduse aasta jooksul tekkinud demokraatlike reformide 1980ndate lõpus. Selle aja jooksul oli märkimisväärne kasv arvu perioodika üsna selgelt piiritletud kuuluvusest teatud ajalehti ja ajakirju erinevate poliitiliste ja sotsiaalsete suundumustega.
Lõpus 2000ndate Venemaal on üle 170 päevalehed, nii kesk- kui kohalikul - kokku ringluses umbes 4,8 miljonit eksemplari, ja rohkem kui 425 ajalehti ja ajakirju kokku ringluses umbes 7,8 miljonit eksemplari. Juhtiv üleriigilises ajalehes - Izvestija, Kommersant, Komsomolskaja Pravda, Moskovski Komsomolets, Nezavissimaja Gazeta, Novaja Gazeta, New Look, parlamentaarne ajalehe Pravda, Vene ajaleht Sovetsky Sport.
Elektroonilise meedia
Rahvusringhääling
Arv saatejaamade (2011):
vahemikus AM - 323,
. FM-raadio 5500 (2011)
Televisioon
Venekeelseid saateid algas 1935. aastal Moskvas. Teleprogramme olid pühendatud peamiselt kultuuri ja sporti. Iga piirkonna näitas oma kohaliku saade. Edasiarendamine televisioon sai 1980-1990-ndatel tekkega palju uusi kanaleid erinevatel teemadel ja keskenduda.
Nädalavahetustel ja pühade ajal
1. jaanuar - uusaasta (puhkepäevi - 01-06 jaanuar 8 jaanuar).
7. jaanuar - Christmas (kristlike pühade ajal, tähistas järgi Juliuse kalendri, mis on salvestatud ROC).
23. veebruar - päev kaitsja isamaa (õigusjärglane päev Punaarmee ja päeval Nõukogude Armee ja mereväe algselt mälestuseks rajatud esimene kokkupõrge vastloodud Punaarmee vastu Saksa väed esimesel II maailmasõda 1918).
8. märts - rahvusvaheline naistepäev (algselt asutatud pidupäeva naistöötajate 1910 kaheksandal kongressil II International, in VNFSV ja NSVL tähistati aastal 1921, väljund - alates 1965. aastast).
1. mai - puhkus kevadel ja tööjõu (algselt tähistatakse päeval rahvusvahelise solidaarsuse töötajate, loodi auks haarangu Loomade tapmine Chicago 1886 aastal VNFSV ja NSVL - riigipüha alates 1918. aastast, kui päev rahvusvahelise solidaarsuse töötajate).
9. mai - võidupüha (komplekt auks Nõukogude võitu Saksamaa II maailmasõjas 1945. aastal. Suletud alates 1965. aastast).
12. juuni - päev Venemaa (asutatud pärast deklaratsiooni vastuvõtmist riigi suveräänsust VNFSV 1990).
4. november - rahvusliku ühtsuse päev (1649-1917 tähistati kui päev Kaasani pühakuju Jumala uuesti seada 2004. auks vabanemise Moskvas Poola sissetungijad, mis toimus segased ajad 1612).
Sport
sest olümpiamängud Helsingis 1952 olümpiamängudel Sotšis 2014. aastal Nõukogude ja hiljem Vene sportlased on kunagi langenud alla kolmanda koha edetabeli hulgast üle kogu maailma suveolümpiamängud.
1980. aastal Moskvas toimus XXII suveolümpiamängud, Sochi 2014 XXII taliolümpiamängud. Aastal 2013 Kaasanis sai pealinn Suveuniversiaad.
Rich võita on lugu Nõukogude ja Vene hokimängijad, kes korduvalt sai võitjate maailmameistrivõistlustel ja taliolümpiamängud. Väga populaarne on Venemaal jäähoki, jalgpall, võrkpall ja tennis.
2010. aastal Venemaa võitis õige FIFA World Cup 2018
Vene sportlased on traditsiooniliselt tugev iluuisutamises, laskesuusatamine, murdmaasuusatamine, bandy, jäähoki, sport ja kunst võimlemise, kergejõustiku Sünkroonujumise, samuti eri liiki võitluskunstide, eriti võitluses.
Traditsiooniliselt on Vene populaarsed intellektuaalse lauamängu. Seas male maailmameister, võitjad Euroopa võistlustel palju Nõukogude ja Vene sportlased. Unikaalne edu Nõukogude ja Vene male: aastatel 1946-1990 üks maailma malet sportlast ja kandidaati malet kroon oli alles Nõukogude maletajad, ühe erandiga (American Robert Fisher). Enamik meeskondi maailmameistrivõistlustel meeste ja naiste rühmad, samuti turniire, "Nõukogude Liidu vastu maailma meeskonda" võitnud Nõukogude maletajad. In post-nõukogude aja jagamatu ülemvõimu vene sportlaste males on peatunud, kuid nad hõivata liidripositsiooni maailma males. Aastatel 1991 kuni hetkeni kolm male maailmameister -. Vene
Vene köögi
N. Kostomarov kirjeldatud Vene köök on "essee koduse elu ja kombeid suured inimesed XVI ja XVII sajandil." Ta märkis, et Vene köök on XVI ja XVII sajandil põhinesid kohandatud mitte kunsti, ja tema toidud olid lihtsad ja neraznoobrazny. Nõud menüüs jagati liha ja Paastuaja. Toitlustamine valmistati jahu, piima, liha ja köögiviljade tarneid. Leib kasutatakse peamiselt rukist. Odra, rukkijahu võiks lisada. Jahust küpsetatud magus rullides. Sool lisatakse jahu. Tavaline toit tavalised inimesed oli kaerahelbed, valmis pipar ja kaera osalise sulamise järgneb lihvimine. Tainas rukki või nisu jahu keedetud pirukad. Pie täitmine, reeglina oli liha, kala, kohupiima või puuvilja. Täidis lisati teravilja, nuudlid, muna ja seentega. Ka küpsetatud magus leib. Teised ahju tooteid :. Kurnik, hash pruunid, pannkoogid, harja, lehttaigna
supp
aluseks võimu enamik elanikkonnast olid teravili ja köögivili, mis valmistatakse marinaadid, supid, teravilja ja pagaritooteid. . Rukkist, hernes ja kaerajahu valmistati kapslites
on traditsiooniline erinevaid suppe, mille hulgas tuntuim on :. supp, supp, hapukurk, Halofüüt, kõrva
traditsioonilise vene kaste ja hapukoor on piimatoode, mis on maitsestatud suppe ja salateid. Teine Vene piimatoode - juust.
Nagu teistes Christian riikides suur mõju köögis oli kirikus, sest enam kui pool päeva aastas olid Paastuaja, kus teatud tootekategooriate on keelatud. See on põhjus, miks Vene rahvusköögi valitsevad seene ja kalaroad, nõud oad, köögiviljad, marjad ja maitsetaimed.
Köögivili süüa mitte ainult toores, kuid keedetud, hautatud, küpsetatud, marineeritud, soolatud, marineeritud ja marineeritud.
Liha Vene kokandus kasutatud väga vähe kuni ndatel. Kuna toidud on enamasti ahjus valmistatud, küpsetamiseks praktiliselt olematu, ja võitis keetmist, hautamist, igatsus, küpsetamine.
Täna Venemaal on laialt esindatud kõik köögid maailmas. Kuigi kohalikud elanikud on endiselt eelistavad traditsioonilist Vene kööki.