دانشگاه علوم پزشکی کودکان ( پدیا تری چسکی ) .شهر سن پترزبورگ


 

تاریخ این دانشگاه  "به یاد مقدس تاجگذاری از اعظم سلطنتی آنها" در 25 مه 1905 پذیرش بیماران کودک  را آغاز کرد. براساس آن ، در 7 ژانویه سال 1925 ، مؤسسه حمایت از مادر و شیرخوارگی افتتاح کرد که بعداً به دانشگاه پزشکی دولتی کودکان سن پترزبورگ  (پدیا تری چسکی )تبدیل شد.

امروز این دانشگاه برای چندین دهه ،  یک مرکز بین المللی برای آموزش عالی پزشکی است. طی نیم قرن گذشته ، چندین هزار دانشجوی خارجی از 70 کشور و 4 قاره از آن فارغ التحصیل شده اند. در حال حاضر ، درهای دانشگاه برای دانشجویان بیش از 50 کشور جهان باز است. بدون توجه به عقاید سیاسی و مذهبی از هر کشوری که دارای روابط دیپلماتیک با فدراسیون روسیه باشد ، از هر ملت و نژاد دیگری پذیرفته می شود.

دانشگاه علوم پزشکی کودکان در سن پترزبورگ موافقت نامه های مشارکت و همکاری با موسسات برجسته پزشکی خارجی را در بر دارد: مرکز علوم پزشکی دانشگاه تگزاس در هیوستون (هوستون ، ایالات متحده آمریکا) ، دانشگاه تریاک دموکریتوس (الکساندروپولیس ، یونان) ، دانشگاه علوم پزشکی بلاروس (مینسک) ) ، دانشگاه علوم پزشکی ایروان به نام مکهیتار هراتی ، دانشگاه طب سنتی چین پکن ، دانشگاه علوم پزشکی بخارا ، کودکان تاشکند دانشگاه علوم پزشکی آنها و دیگران است. این امر به دانشجویان ما این امکان را می دهد تا در برنامه های ارز بین المللی شرکت کنند.

در دانشگاه علوم پزشکی کودکان در سن پترزبورگ ، دانشجویان فرصت تمرین دارند و از اولین دوره ها برای تحصیل از متخصصان برجسته در زمینه پزشکی استفاده می کنند.دارای  بیمارستان بالینی مجهز به تجهیزات تشخیصی مدرن است:آزمایش توموگرافی کامپیوتری multispiral ، MRI ، اسکنر سونوگرافی از کلاس خبره ، نصب برای جراحی اشعه ایکس ، آزمایشگاه رادیوایزوتوپ مدرن و غیره. آزمایشگاه های بالینی ، بیوشیمیایی ، باکتریولوژیک و ویروس شناسی به شما امکان می دهند طیف گسترده ای از مطالعات را در مدرن ترین سطح انجام دهید. پزشکان ما دائماً جدیدترین فناوری را به صورت عملی دریافت می کنند.دانشگاه کودکان در سن پترزبورگ قدیمی ترین دانشگاه کودکان در جهان است. از روز اول تأسیس تا به امروز ، وظیفه اصلی دانشگاه درمان کودکان است.

امروز SPbSPMU بیش از 60 بخش ، پنجاه بخش و بیش از 15 هزار عملیات مدرن و تقریبا 100 هزار راضی و مهمتر از همه ، بچه های سالم از سراسر روسیه در سال دارد.

متخصصان کودکان سن پترزبورگ بهترین  تجربه علمی خود را با همکاران در کنگره سالانه  روسیه "بچه های سالم - آینده کشور" به اشتراک می گذارند. در ماه مه سال 2017 ، دویست گزارش در 36 بخش مختلف و 4 میزگرد تحویل داده شد و بیش از 2،000 مهمان از 15 کشور در بحث های علمی شرکت کردند.دانشکده ها:

- دانشکده کودکان

- دانشکده روانشناسی بالینی

- تجارت پزشکی

- دانشکده دندانپزشکی

- دانشکده تحصیلات تکمیلی و تحصیلات تکمیلی

آموزش و آموزش متخصصان در 64 بخش انجام می شود ، از جمله:

- زنان و زایمان

- بیهوشی ، احیا و اطفال اورژانس

- بیوشیمی

- بافت شناسی و جنین شناسی

- اطفال بیمارستان

- پوست شناسی

- بیماریهای عفونی

- آسیب شناسی بالینی

- آرم شناسی

- زیست شناسی پزشکی

- بیوشیمی پزشکی

- میکروبیولوژی ، ویروس شناسی و ایمونولوژی

- مغز و اعصاب ، جراحی مغز و اعصاب و ژنتیک پزشکی

- جراحی عمومی با یک دوره آندوسکوپی

- آنکولوژی ، آنکولوژی کودکان و پرتودرمانی

- چشم پزشکی

- اورولوژی

این دانشگاه دارای ، کتابخانه ، موزه و رسانه های خاص خود (روزنامه ، تلویزیون) است. و همچنین دارای خابگاه برای دانشجویان خارجی میباشد.آدرس: روسیه سن پترزبورگ ،خیابان لیتووسکایا ، پلاک 2

امن و محرمانه است